Více
  15.5 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Binance.US ruší poplatky za obchodování s Bitcoinem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká kryptoměnová burza BinanceUS již neúčtuje poplatky za nákup nebo prodej bitcoinů za americké dolary a na dolar vázané stablecoiny. 22. června to firma napsala na svůj blog. O zprávě informoval server Decrypt.

  Tento krok je součástí snahy „pomoci našemu trhu a zákazníkům v době nouze“, uvedl generální ředitel Brian Shroder.

  Toto opatření kromě dolarů zahrnuje i zrušení poplatků za obchody s Bitcoinem u tří hlavních stablecoinů: USDT, USDC a BUSD. Tyto stablecoiny jsou na americký dolar navázány pomocí dolarových rezerv, případně jiných vysoce likvidních finančních nástrojů. O zprávě informoval server Decrypt.

  Změna, která vstupuje v platnost okamžitě, je „příležitostí k revolučnímu přístupu k poplatkům v našem odvětví, ke zvýšení dostupnosti kryptoměn a k pomoci našemu trhu a zákazníkům v době, kdy to potřebují,“ uvedl v prohlášení společnosti BinanceUS její generální ředitel Brian Shroder.

  BinanceUS se tak stává první americkou krypto burzou, která se zbavila poplatků za obchodování Bitcoinu u několika ochodních párů. Pro společnost, jejíž primární obchodní model je na těchto poplatcích závislý, je to působivé, ale překvapivé rozhodnutí. Zejména když vezmeme v úvahu často vysoké objemy obchodů s Bitcoinem a USDT.

  Binance i v krizi hledá zaměstnance

  Není to první neortodoxní krok burzy v poslední době. Navzdory současnému medvědímu trhu s kryptoměnami oznámila Binance více než 2 000 volných pracovních míst, pravděpodobně ve snaze získat špičkové talenty z oboru, kteří nedávno opustili konkurenci, jako je Coinbase.

  Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao tvrdí, že si vybudoval „železnou zásobu“ poté, co se rozhodl ukončit reklamní spoty v USA během býčího trhu. Ačkoli je Binance skutečně největší krypto burzou na světě, Coinbase ji co do popularity v USA poráží. To znamená, že odvážný krok, jako je zrušení poplatků za obchodování s Bitcoinem, by mohl přilákat více investorů.

  „Vnímáme to jako první z mnoha změn poplatků pro Binance.US. Bitcoin bude sloužit jako test modelu, který by mohl být potenciálně rozšířen i na další tokeny a páry v budoucnu,“ uvedl mluvčí společnosti Sam Fisher v e-mailu pro Decrypt.

  Strike, aplikace pro Bitcoin platby, loni přistoupila k podobnému kroku jako Binance, když snížila poplatky za nákup Bitcoinu na 0,3 %. Generální ředitel Jack Mallers v rozhovoru z roku 2021 vysvětlil, proč se domnívá, že to byl pro jeho společnost nejlepší dlouhodobý přístup.

  „Je to závod ke dnu,“ řekl Mallers a argumentoval tím, že budoucí konkurenti budou jednoduše účtovat nižší a nižší poplatky. „Viděli jste to na akciovém trhu. Nyní je provádění obchodů s akciemi zdarma. Jmenuje se to Robinhood.“

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS