Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Covidová pacientka se probrala z kómatu ve chvíli, kdy ji odpojovali od přístrojů. Měla už i náhrobek

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pacientka s covidem se po několika týdnech probrala z kómatu těsně před tím, než ji příbuzní odpojili od přístrojů. Už zakoupili rakev i náhrobek, informuje CNN.

  Po několik týdnů byla Bettina Lerman, žena s těžkým průběhem covidu, napojená na ventilátor v komatu. Nereagovala na podněty lékařů, kteří se ji snažili probrat. Její rodina se tak usnesla na těžkém rozhodnutí odpojit ji od přístrojů. Zařídili pohřeb, vybrali pro ni rakev a náhrobek a připravovali se na rozloučení, řekl její syn Andrew Lerman pro CNN.

  Ale v den, kdy ji měli odpojit, mu náhle zavolal jeden z doktorů. „Vaše matka se probudila,“ oznámil Lermanovi, který upustil telefon, když tu zprávu slyšel.

  Lerman uvedl, že jeho matka, které bude v únoru 70 let, měla řadu zdravotních potíží, včetně cukrovky, a před několika lety prodělala infarkt a operaci čtyřnásobného bypassu. Začátkem září se u ní začaly projevovat příznaky covidu. 12. září ji hospitalizovali v Maine a potvrdili diagnózu, a 21. září byla připojena na umělou plicní ventilaci, uvedl. Nebyla očkovaná, ale plánovala si pro vakcínu jít, když onemocněla.

  Její stav se v nemocnici zhoršil a lékaři rodině řekli, že se nejspíš už neuzdraví.

  Měli jsme rodinnou schůzku s nemocnicí, protože se matka neprobouzela. Ať dělali, co dělali, nemohli ji přimět, aby se probrala,“ řekl Lerman. „Sdělili nám, že má úplně zničené plíce. Je tam nevratné poškození – že už to prostě nepůjde.“ Stará paní se ale prakticky na poslední chvíli probudila. Stalo se tak 29. října, stále je ale ve vážném stavu v nemocnici.

  Pomohla jí víra?

  Lerman řekl, že jeho matce neselhal žádný orgán a nikdo vlastně nechápe, jak je možné, že se jí daří tak dobře. „Moje matka je hluboce věřící a stejně tak spousta jejích přátel. Všichni se za ni modlili,“ řekl. „Takže si to po lékařské stránce nedokážou vysvětlit. Možná je to tím náboženstvím. Já nejsem tak věřící, ale začínám věřit, že jí něco pomohlo. Nevím.“

  Matka mu prý řekla, že se v době, kdy byla v kómatu, modlila, a vzpomíná, jak ji lidé navštěvovali a mluvili s ní. „Takže slova povzbuzení, která mám, jsou, abyste se nevzdávali naděje, a když navštívíte členy své rodiny v této situaci, mluvte s nimi, protože vás mohou slyšet,“ řekl. Dodal také, že každý případ covidu je jiný a že ví, že ne každý se dokáže uzdravit jako jeho matka. „Je to zázrak,“ řekl.

  Muž novinářům sdělil, že s matkou ve středu několik hodin mluvil a že je schopná hýbat rukama a pažemi a může několik hodin dýchat sama s určitou podporou kyslíku.

  Ví, kde je, kdo je – je bystrá jako rybička,“ řekl Lerman. „Obvykle, když se někdo probere z takového kómatu, říká se, že pacienti mají delirium, kdy jsou velmi zmatení. Od prvního dne nic takového nezažila.“

  Řekl, že ještě není z nejhoršího venku a stále může mít komplikace, ale lékařský personál se snaží zapsat ji na seznam pro rehabilitaci, aby jí pomohl obnovit rozsah pohybu. Už nyní s ní rehabilitují na lůžku.

  Lerman a jeho matka žijí na Floridě, ale oba často jezdili do Maine, aby se starali o jeho otce, který má rakovinu ve čtvrtém stadiu. Lermanův otec dostal covid přibližně ve stejnou dobu jako Lermanova matka, ale už se zotavil. Andrew Lerman a jeho žena se také dostali Covid a řekl, že se nechají očkovat za několik týdnů, až budou mít nárok.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Reklama

  3 KOMENTÁŘE

  1. Zapoměla jsem napsat,že se za jeho uzdravení modlilo hodně lidí.Byl kromě covidu zdraví,moc mě a synům chybí.

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama