Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Co dělat, když nemáte dostatek energie na běhání či jiné cvičení

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mnoho běžců říká, že nedostatek energie je jedním z hlavních důvodů, proč neběhají tak často, jak by chtěli. Chronická únava může vykolejit vaše nejlepší pokusy o konzistentní běžecký program. Jak si pomoci?

  Není to jen před během, kdy můžete zažít frustrující únavu. Někteří běžci ukončí trénink dříve, než dosáhnou cílového počtu kilometrů, nebo běhají nižším tempem, protože nemají dostatek energie. A vyčerpání po běhu může být tak vážné, že to ovlivní vaši ochotu vyrazit další den ze dveří.

  Výsledkem je, že konzistence vašeho běžeckého tréninku trpí. A bez důslednosti může utrpět i vaše běžecké tempo, vytrvalost a závodní výkon.

  Cvičte pravidelně

  Je ironií, že pravidelné cvičení může zlepšit vaši energetickou hladinu, takže budete více motivováni běhat. Běh, chůze a další formy kardiovaskulárního cvičení pomáhají uvolňovat silné hormony dobré nálady, jako jsou endorfiny. Ty pomáhají zvýšit energii i na několik hodin po tréninku.

  Pokud se cítíte pomalí a váháte, zda si zaběhat později během dne, zvažte, zda se nevydat už nyní alespoň na krátký běh nebo rychlou procházku. I 30minutový běh může přinést výhody.

  Pokud se stále cítíte unavení, zvažte jinou formu cvičení pro daný den. To, že nemáte energii na běhání, neznamená, že byste neměli cvičit. Naskočte na eliptický trenažér v posilovně, zaplavte si pár kol v místním bazénu, nebo se nadýchejte čerstvého vzduchu během osvěžující procházky v nedalekém parku.

  Správné zahřátí

  Pokud vaše tělo není správně připraveno, cvičení se zdá náročnější. Navíc pokud nezahřejete svaly, vystavujete se vyššímu riziku zranění.

  Běžci před tréninkem cvičí různé druhy rozcviček. Ale obecným pravidlem je, že byste měli dělat snadnou verzi své cvičební aktivity asi pět minut, než se pustíte do intenzivnější aktivity.

  Pokud normálně běháte mírným až rychlým tempem, můžete začít pomalým joggingem. Po pěti minutách se zastavte a proveďte několik běžeckých cvičení (kopy na zadek, dlouhé kroky nebo přeskoky), abyste zvýšili rozsah pohybu v kloubech. Po dokončení 2 až 3 minut cvičení byste měli být připraveni na náročnější trénink.

  Pokud běháte v rychlém tempu, začněte trénink rychlou chůzí. To vám pomůže zahřát svaly a zvýšit srdeční frekvenci, abyste se připravili na intenzivnější aktivitu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Banány

  Něco na zahřátí? Vyzkoušejte těchto 6 potravin

  Vzhledem k tomu, že venkovní teploty stále klesají, pravděpodobně si oblékáte rukavice, šály a velké pohodlné svetry, abyste se zahřáli. Jak se však můžete zahřát zevnitř?
  spánek

  Dechová cvičení pro lepší spánek: Dýchání do břicha

  Mnoho lidí má v dnešní době problémy se spánkem. Ať už jde o obtížné usínání, probouzení se uprostřed noci, či nekvalitní spánek, kdy se ráno vzbudíte neodpočatí. Co s tím?
  Běh

  Jak si udržet běžeckou motivaci – část 2

  Každý běžec má občas období, kdy ztrácí motivaci k tréninku. Pokud to na sobě pozorujete, je čas na změnu. Poradíme vám, jak si lépe udržet motivaci.
  Běh a motivace

  Jak si udržet běžeckou motivaci – část 1

  Jakkoli milujete běhání, každý někdy zažívá úbytek motivace. Ať už vás rozhodí narušení vaší rutiny, nebo se jen cítíte znuděni stále stejnou trasou, propad motivace je běžný. Jak se mu bránit?
  Kakaové boby

  Mohlo by kakao zvýšit vaši motivaci ke cvičení?

  Použití kakaového prášku jako přísady do předtréninkového nápoje může pomoci zvýšit výkon při cvičení. A to díky bioaktivní sloučenině, která zlepšuje průtok krve.
  Barevné auto

  Co o vás vypovídá barva vašeho auta

  Psychologie barev naznačuje, že různé odstíny mohou mít širokou škálu účinků, od zvýšení naší nálady až po vyvolání úzkosti. Ale mohla by barva produktů, které kupujete, vypovídat něco o vaší osobnosti?
  Reklama
  Reklama
  Reklama