Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Coinbase zastaví Ethereum transakce během přechodu na Proof-of-stake

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Burza uvedla, že se jedná o preventivní opatření, které má usnadnit bezproblémové obchodování po dokončení aktualizace. Ta má proběhnout 15. září. Informoval o tom server Finbold.

  Kryptoměnová burza Coinbase vydala pokyny v rámci příprav na očekávanou upgrade Ethereum (ETH) Merge, která převede síť na protokol Proof-of-Stake (PoS). Informoval o tom server Finbold.

  Burza se chystá na krátkou dobu pozastavit všechny výběry a vklady zahrnující Ethereum, dokud nebude dokončen celý přechod na Merge plánovaný přibližně na 15. září. Uvedla to Coinbase v příspěvku na blogu zveřejněném 16. srpna.

  Podle burzy je tento krok preventivním opatřením, které má usnadnit hladké obchodování s tímto aktivem a dalšími tokeny ERC-20 po dokončení migrace. Burza připustila, že po přechodu nabídne Ethereum uživatelům bezproblémovou práci.

  „Během Merge bude Coinbase jako preventivní opatření krátce pozastavovat vklady a výběry nových tokenů Ethereum a ERC-20.“

  Společnost dodala:

  „Tato odstávka nám umožňuje zajistit, aby se přechod úspěšně projevil v našich systémech. Neočekáváme, že by byly ovlivněny jiné sítě nebo měny, a neočekáváme žádný dopad na obchodování s tokeny ETH a ERC-20 v rámci našich centralizovaných obchodních produktů,“ uvedla Coinbase.

  Žádný dopad na jiná aktiva

  Kryptoburza dále poznamenala, že zastavení transakcí nebude mít dopad na žádná jiná aktiva. Coinbase také poznamenala, že šance, že podvodníci využijí situace před Merge, je vysoká, a vyzvala k ostražitosti.

  Krypto komunita očekává, že Ethereum provede plný přechod po dokončení testnetu Goerli 10. srpna. Tato aktualizace je poslední zkušební verzí blockchainu před přechodem z Proof-of-Work (PoW).

  Dopad Merge

  Stojí za zmínku, že sloučení bylo původně naplánováno na 19. září. Datum bylo ale poté revidováno v aktualizaci sdílené spoluzakladatelem Etherea Vitalikem Buterinem. Rrevidované datum bylo údajně způsobeno opravou počtu zbývajících hashů k těžbě.

  Celkově je sloučení považováno za katalyzátor rallye Etherea, přičemž aktivum zaznamenalo zvýšený zájem investorů. Například Mike Novogratz, generální ředitel investiční společnosti Galaxy Digital, která se zabývá kryptoměnami, poznamenal, že upgrade Etherea považuje za bod pro přilákání přílivu kapitálu do tohoto aktiva.

  Coinbase je v posledních měsících v problémech. Kvůli poklesu kryptoměn musela propustit značnou část zaměstnanců a cena jejích akcií v posledních měsících klesla o více než 50 procent. Navíc nedávno měla problémy s insider tradingem. Začátkem srpna se jí ale podařilo uzavřít spolupráci s finančním gigantem BlackRock.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS