Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Co jsou alternativní terapie, mezi které se někdy řadí i jóga

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Alternativní terapie se týkají jakékoli lékařské léčby, která není technikou konvenční medicíny. Používají se buď vedle konvenční medicíny, nebo místo ní. Jaké jsou jejich druhy?

  Tento termín se často používá zaměnitelně s „doplňkovou medicínou“. V lékařských prostorách je praxe označována jako doplňková a alternativní medicína. Národní institut zdraví (NIH) rozlišuje mezi doplňkovou a alternativní medicínou. Podle nich, když se používá vedle konvenční medicíny, je to komplementární medicína, ale pokud se používá místo té konvenční, pak je považována za alternativní. Většina lidí však tyto terapie pravděpodobně použije vedle konvenční neboli západní medicíny.

  Když licencovaný poskytovatel zdravotní péče používá jak alternativní terapie, tak konvenční medicínu, pak se používá název integrativní medicína. Lékař nebo poskytovatel zdravotní péče, který používá integrativní medicínu, využívá všechny terapeutické metody, aby zajistil zdraví svých pacientů.

  V tomto článku se dozvíte o nejoblíbenějších formách alternativních terapií a o tom, jak se praktikují.

  Kategorizace alternativních terapií

  Existuje mnoho druhů alternativních terapií. V průběhu let se mnoho z nich přesunulo do konvenční medicíny. Alternativní terapie lze rozdělit do několika kategorií. Americké Národní centrum pro doplňkové a integrované zdraví klasifikuje doplňkové a alternativní terapie podle přístupu:

  Nutriční přístup: Patří sem jakékoli diety, doplňky stravy, probiotika a bylinky používané v alternativních a doplňkových terapiích.

  Fyziologický přístup: Ten zahrnuje alternativní terapeutické postupy, jako je meditace a hypnóza.

  Fyzické přístupy: Patří sem praktiky jako akupunktura a masáže.

  Kombinace fyziologického a fyzického: Jedná se o terapie, které ovlivňují mysl i tělo současně. Patří mezi ně jóga, tai-chi, taneční terapie a řada dalších.

  Většina forem alternativních terapií spadá do jedné z těchto kategorií. Mezi nejrozšířenější patří:

  • Ájurvéda
  • Meditace
  • Homeopatie
  • Hypnoterapie
  • Akupunktura
  • Jóga
  • Masáže
  • Bylinná medicína
  • Chiropraktická medicína
  • Reiki

  Využití alternativních terapií

  Jóga, akupunktura, meditace, masáže a bylinné léky se používají k léčbě stavů jako je deprese, úzkost, hypertenze a chronická bolest.

  Než začnete s alternativní terapií, promluvte si se svým lékařem, abyste se ujistili, že nenarušuje žádný z vašich současných plánů klasické medicíny.

  Jsou alternativní terapie bezpečné a účinné?

  Je třeba provést další výzkum bezpečnosti a účinnosti alternativních terapií. Zatímco některé, jako je meditace, jóga a masáže, se používají již léta a jsou široce přijímány v kruzích tradiční medicíny, jiné, jako je homeopatie a reiki, se stále setkávají se skepsí.

  Pokud jde o bezpečnost, mnoho alternativních terapií bylo používáno po staletí s malými nebo žádnými obavami o bezpečnost.

  Je také nezbytné provést průzkum bezpečnosti a účinnosti konkrétních alternativních terapií, než se pro ně rozhodnete. I když je pravděpodobnější, že vám váš lékař navrhne konvenční medicínu, neuškodí, když si před tím uděláte názor na alternativní terapii, kterou chcete vyzkoušet.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  spánek

  Dechová cvičení pro lepší spánek: Dýchání do břicha

  Mnoho lidí má v dnešní době problémy se spánkem. Ať už jde o obtížné usínání, probouzení se uprostřed noci, či nekvalitní spánek, kdy se ráno vzbudíte neodpočatí. Co s tím?
  Kripalu jóga

  Co je Kripalu jóga

  Zatímco většina stylů jógy zahrnuje meditaci a dýchání, jóga Kripalu klade stejnou důležitost na mysl, tělo a ducha. Je ideální pro začátečníky a přizpůsobitelná každému, bez ohledu na váš věk, schopnosti, velikost nebo jiné okolnosti.
  Jóga v parku

  Jóga je ideální způsob, jak si ulevit od pracovního stresu

  Cítíte se ve stresu z práce? Najděte si čas na jógu. Nový výzkum zjistil, že jóga je zvláště účinná při snižování pracovního stresu.
  Výhody jógové terapie

  Výhody jógové terapie

  Zatímco praxe jógy je běžně spojována s úlevou od stresu, jógová terapie může být užitečná také při léčbě několika dalších stavů duševního zdraví.
  jógová terapie

  Co je jógová terapie?

  Jógová terapie je druh terapie, který čerpá z jógových cvičení, praktik a filozofií, aby zlepšil vaše duševní a fyzické zdraví.
  Pozice holuba

  Jak na jógové ásany: pozice holuba

  Pozice holuba je kyčelní předklon. Existují tři základní verze pozice holuba, z nichž každá navazuje na předchozí. Tato verze je první fází a je to ta, kterou budete běžně cvičit na hodinách jógy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama