Už dlouhá léta se Call of Duty točí v kruhu – buď dostaneme další Modern Warfare, nebo Black Ops. Občas sice vývojáři zkusí vykročit jinam (Vanguard, Ghosts, Infinite Warfare), ale tyto výlety mimo hlavní proud nikdy úplně nezabodovaly. Až teď to vypadá, že by se něco mohlo změnit. Rok 2027 přinese zcela novou COD značku, poprvé po několika letech.
Zatím se ví jen málo, ale jedno je jisté: Call of Duty 2027 nebude ani Black Ops, ani Modern Warfare. A právě to dává celé sérii šanci konečně zase někam růst.
Čas na restart
Po vydání Black Ops 7 a pravděpodobném závěru modern warfare ságy s čtvrtým dílem, se COD odváží znovu experimentovat. A zatímco Vanguard měl být právě takovým odklonem – a tvrdě narazil – tentokrát to vypadá, že vývojáři přistupují k „restartu“ mnohem promyšleněji.
COD 2027 se má podle Dexerto odehrávat v moderním nebo blízkém budoucím prostředí, ale bez nánosu starých jmen a příběhů. Bez Soapů, Priců, Masonů a Woodsů. Bez potřeby napojit se na staré linie. To dává autorům naprostou svobodu v tom, kdy, kde a jak se hra odehrává. A hlavně, čím se v ní střílí.
Možnosti jsou téměř neomezené
Moderní setting? Jasně. Ale jak moc moderní? Půjde o něco podobného jako Black Ops 2, s drony a digitálním bojištěm? Nebo půjde vývoj dál do budoucnosti, až někam k Infinite Warfare, se souboji v nulové gravitaci a futuristickým arzenálem?
To zatím nevíme. Ale Sledgehammer Games mají v rukou prakticky neomezený tvůrčí prostor. Mohou si pohrát s moderním konfliktem, technologiemi i zbraněmi. A díky tomu konečně přinést COD, které nejen vypadá jinak, ale i jinak působí.
Ani jetpacky, ani zákopy, ale něco mezi
Call of Duty už si prošlo fází „jetpack wars“, a komunita si tehdy jasně řekla, že chce zpátky na zem. A vývojáři ji vyslyšeli – návrat k tzv. boots-on-the-ground stylu přinesl stabilitu. Od té doby se pohyb ve hře vyvíjel směrem k omnimovement systému, který kombinuje volnost pohybu s taktickou kontrolou.
A právě tento styl se nejspíš vrátí i v COD 2027. Už žádné skákání po střechách jako v Advanced Warfare, ale ani těžkopádný styl z počátku série. Místo toho dynamika, skill expression, ale pořád pevně nohama na zemi.
Co dál?
Zatím máme jen minimum oficiálních informací. Víme, že nový díl nebude navazovat na MW nebo BO, že půjde o zcela novou subznačku v rámci série, a že bude zasazen do moderního konfliktu. To ale stačí na to, aby se komunita začala těšit. Po letech bezpečných voleb to totiž konečně vypadá, že Call of Duty opět riskuje. A možná i vyhraje.