-16.1 C
Czech
Úterý 3. února 2026
Protext ČTKBudoucnost českého stavebnictví odhalil veletrh FOR ARCH

Budoucnost českého stavebnictví odhalil veletrh FOR ARCH

Praha 19. září 2024 (PROTEXT) – Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH představil moderní trendy v oblasti českého stavebnictví. Společnost SYNER, která již řadu let v konvenční výstavbě využívá inovativní postupy a má ambici stát se lídrem udržitelného stavebnictví, nemohla chybět.

Na jednodenní konferenci Budoucnost českého stavebnictví: Kombinované, modulární a prefabrikované stavby, kterou zorganizoval Svaz podnikatelů ve stavebnictví, diskutovali účastníci z řad architektů, investorů a expertů o potenciálu, podmínkách i výzvách nových technologií.

SYNER, který je autorizovaným partnerem CREE BUILDINGS s výhradním zastoupením pro projekty realizované na území České republiky, nabízí investorům a partnerům exkluzivní přístup ke zcela novému digitálnímu médiu pro vývoj a výstavbu udržitelných budov. V systému CREE vidí konkrétní výhody využitelné na tuzemském trhu např. ve snížení spotřeby materiálů, minimalizaci produkce množství odpadu a snížení uhlíkové stopy.

Právě tento celosvětově unikátní systém hybridních staveb CREE představil Lukáš Urban, člen představenstva SYNER Group, již v prvním panelu konference: „Udržitelný přístup a řešení hybridních dřevěných prvků společnosti CREE BUILDINGS jsou zcela v souladu s naší firemní filozofií. Doposud jsme se v oblasti kombinovaných staveb či dřevostaveb výrazně neprofilovali, ale vidíme v ní jednak obrovský potenciál a současně jednu z cest pro skutečnou realizaci projektů, které se mají pyšnit označením udržitelnosti a sloužit dalším generacím.“

Společnosti SYNER se chce v budoucnu ještě více soustředit na odpovědnou výstavbu jak směrem k investorům, tak i budoucím uživatelům objektů a současně k životnímu prostředí i celé společnosti. Z toho důvodu došlo k začlenění CREE systému do již stávajícího širokého portfolia dřívějších realizací.

„Naším cílem je vytvářet dlouhodobé a trvanlivé hodnoty pro naše zákazníky a v přeneseném smyslu pro celou společnost,“ vysvětluje Lukáš Urban důvody, které vedly SYNER ke vstupu do sítě CREE, a optimisticky uzavírá: „Doufám a přeji si, abychom za 5 let mohli mluvit o několika úspěšných projektech a mít postaveno minimálně 50 000 m2 systémem CREE.“

O SYNER

SYNER je přední tuzemská stavebně-inženýrská společnost s třiatřicetiletou historií. Patří mezi TOP 10 největších a nejvýznamnějších subjektů působících na stavebním trhu v ČR. Od svého založení se společnost vyznačuje využíváním inovativních technologií a osobního přístupu k investorům – od individuálních řešení na míru až po konstrukčně a ekologicky udržitelná celková řešení.

S akcentem na aktuální témata dnešního světa, jako jsou obnovitelné zdroje, urbanizace, mobilita a infrastruktura, SYNER realizuje různorodé projekty z kategorií administrativní a bytové komplexy, občanská vybavenost, dopravní a ekologické stavby, průmyslové a logistické areály, retail a nákupní centra a další.

Široká nabídka služeb a vysoká úroveň integrace vlastních divizí a středisek spolu s moderním vozovým a strojovým parkem zaručuje nejvyšší kvalitu. Používání metodiky BIM v kombinaci s dodržováním certifikátů a standardů přináší jistotu kvality, platných harmonogramů i nákladové efektivity.

O CREE Buildings

CREE Buildings je mezinárodní stavební kolektiv pro regenerativní řešení budov. Společnost CREE Buildings, kterou v roce 2010 založil Hubert Rhomberg, se věnuje udržitelným a zdravým budovám s využitím prefabrikovaných komponentů na bázi dřeva a vyvinula systém CREE: osvědčená, reprodukovatelná a neustále se vyvíjející řešení pro vícepodlažní dřevohybridní budovy.

Jejich celosvětová síť partnerů staví díky licencím na tento jedinečný systém chytře a udržitelně, sdílí znalosti a spolupracuje prostřednictvím platformy CREE. Od Evropy přes Asii až po Severní Ameriku společně přinášejí revoluci ve stavebnictví.

 

Zdroj: SYNER

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama

Doporučujeme

U olympijského hokejového stadionu se staly dva bezpečnostní incidenty

Nedaleko milánské haly Santa Giulia, kde se uskuteční olympijské hokejové zápasy, se za poslední týden odehrály dva bezpečnostní incidenty. Při prvním z nich policisté zastřelili jednoho muže a při druhém dalšího muže vážně zranili. Píší o tom dnes italská média.

Indie přestane odebírat ruskou ropu, souhlasil podle Trumpa premiér Módí

Indický premiér Naréndra Módí souhlasil, že jeho země přestane odebírat ruskou ropu, což pomůže k ukončení války na Ukrajině. Po telefonátu s indickým lídrem to dnes uvedl americký prezident Donald Trump. Spojené státy podle něho s okamžitou platností sníží cla na dovoz z Indie z 25 na 18 procent. Indie jako součást uzavřené obchodní dohody omezí cla a další bariéry pro dovoz z USA postupně až na nulu, dodal Trump.

Do Egypta se přes přechod Rafah dostali první lidé z Pásma Gazy

Do Egypta se z Pásma Gazy dostali první palestinští pacienti, kteří využili obnoveného provozu na hraničním přechodu Rafah. Uvedly to agentury AFP a AP. Přechod byl uzavřen od května 2024. Denně jej nyní bude moci překročit několik desítek Palestinců v každém směru. Přepravu zboží Izrael, který přechod kontroluje na palestinské straně hranice, zatím nedovolil.

Rusko nechce ukončit válku na Ukrajině. Chce ji prodlužovat, řekl polský státní tajemník

Rusko podle Polska zneužívá mírová jednání k prodlužování války na Ukrajině. Zatímco Kyjev prokazuje vůli konflikt ukončit, Moskva dál útočí na civilní infrastrukturu a nejedná v dobré víře, řekl polský státní tajemník pro evropské záležitosti Ignacy Niemczycki.

Trump chce omezit závislost na Číně a buduje surovinový sklad

Americká vláda chce vytvořit strategické zásoby surovin, bez kterých se dnes neobejdou baterie, elektromobily ani moderní elektronika. Projekt má zároveň omezit dopady výkyvů cen a případných výpadků dodávek, které Washington dlouhodobě spojuje s dominantní pozicí Číny.

Bad Bunny přepsal dějiny Grammy a vítězství věnoval lidem, kteří opustili svou vlast

Bad Bunny se stal jednou z největších hvězd letošních Grammy a jeho vítězství se zapíše do dějin. Poprvé v historii totiž cenu za Album roku získalo španělsky zpívané album. Portorický hudebník svůj triumf věnoval lidem, kteří museli opustit domov, aby mohli jít za svými sny.

Kandidátka slibující tvrdý postup proti zločinu vyhrála prezidentské volby v Kostarice

Laura Fernández vyhrála prezidentské volby v Kostarice hned v prvním kole a vyhne se druhému kolu. Kampaň postavila na pokračování tvrdého postupu proti kriminalitě v době, kdy země řeší nárůst násilí spojeného s drogovými gangy.

Krypto firmy žádají odklad nové povinnosti v EU

Evropské krypto firmy narazily na nepříjemnou realitu: jedna licence jim nemusí stačit. Pokud platforma pracuje se stabilními mincemi navázanými na oficiální měnu a zároveň umožňuje jejich využití pro platby, může nově potřebovat ještě druhé povolení podle pravidel pro platební služby. V praxi to znamená víc papírování, delší schvalování a také vyšší náklady.

KOMENTÁŘ: Americkou pokladnici povede jestřáb Warsh? Paradoxní volba zatlačila na bitcoin 

Příštím předsedou Fedu se s největší pravděpodobností stane Kevin Warsh, který už v instituci před dvaceti lety působil. Donald Trump si vybírá nového nominanta, aby mohl po vyšachování Jeroma Powella více ovlivňovat monetární politiku. Warsh se ale možná nedá tak lacino zastrašit. Jeho tvrdé postoje zřejmě poslaly bitcoin do červených čísel.

Francouzský gigant Capgemini prodává dceřinou firmu kvůli smlouvě s ICE

Francouzský technologický gigant Capgemini prodává svou americkou dceřinou společnost, která má smlouvu s Imigračním a celním úřadem (ICE). Ten čelí ostré kritice po zabití dvou amerických občanů v Minneapolis.

Írán si předvolal velvyslance EU kvůli označení íránských gard za teroristy

Írán si dnes předvolal všechny velvyslance Evropské unie působící na jeho území. Protestuje tím proti rozhodnutí všech ministrů zahraničí zemí EU, kteří se minulý týden shodli na zařazení íránských revolučních gard na unijní seznam teroristických organizací. Informovala o tom agentura AP.

Íránský nejvyšší vůdce varoval USA před válkou

Íránský duchovní vůdce a faktický vládce islámské republiky Alí Chámeneí prohlásil, že jakýkoli útok Spojených států vyústí v regionální válku a obvinil je ze snahy získat obrovské zdroje ropy a zemního plynu. Americko-íránská jednání pokračují.

Ukrajina hlásí po nočních ruských útocích nejméně šest zraněných

Nejméně šest zraněných si vyžádaly útoky, které Rusko v noci na dnešek podniklo na různých místech Ukrajiny. Vyplývá to z hlášení ukrajinských úřadů. Podle gubernátora ruské Belgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova dva lidé zemřeli při požáru v domě, který zasáhl ukrajinský dron.

Čtyři Britové zemřeli po dovolené na Kapverdách, rodiny chystají žaloby

Kapverdy řeší opakované vlny vážných žaludečních onemocnění u turistů. Čtyři Britové zemřeli během několika měsíců poté, co na ostrovech onemocněli. Rodiny mluví o chaosu na místních klinikách a tvrdí, že se o rizicích dozvěděly pozdě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama