Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Evil Geniuses se loučí z JerAxem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tým Evil Geniuses se po pouhých dvou turnajích Dota Pro Circuit rozloučil s Jessem „JerAx“ Vainikkou. Po neúspěšném vystoupení na turnaji Stockholm Major ukončil působení současné sestavy.

  Zvěsti o tomto odchodu se objevily ještě v době, kdy Major probíhal. JerAx byl zde přítomen během pozápasových show a obsahu. A přestože on ani EG tento krok do dnešního dne nepotvrdili, jeho jméno bylo 22. května odstraněno z registračního slotu týmu DPC. To v podstatě odhalilo záměr vedení provést tuto výměnu.

  JerAx se původně připojil k EG během promíchání soupisky týmu po The International 10. Tím ukončil dvouletou pauzu v profesionálním hraní. Předtím ukončil profesionální kariéru poté, co pomohl v roce 2019 OG vyhrát druhé TI v řadě.

  V rámci přesunu do EG JerAx změnil svou tradiční pozici čtyři na pozici pět, což mnoho hráčů i fanoušků v průběhu sezóny kritizovalo. V hodnocených zápasech se mu dokonce podařilo spadnout z třetí příčky na pozici 350. Už to vzbudilo u mnohých diváků a fanoušků týmu obavy, že JerAx se na pozici pět nehodí.

  Konkrétně se pod palbu kritiky dostaly jeho výkony na Majoru. Tým byl vyřazen ještě před play-off, přestože do soutěže vstupoval jako nejvýše nasazený ze Severní Ameriky.

  Budoucnost týmu

  S JerAxem v čele skončil tým EG na třetím místě v regionální lize NA divize I pro Winter Tour. V regionálním finále podlehl TSM. Nicméně v trojutkání s TSM a Quincy Crew tým vyhrál a získal první místo v jarní části Tour, než na Majoru pohořel.

  Po tomto kroku EG nejenže potřebuje obsadit roli supporta, ale také přišli o 97,5 DPC bodů kvůli vyřazení hráče ze soupisky. To je v žebříčku DPC 2022 odsunulo z aktuální první dvanáctky, což znamená, že nová sestava bude muset během Summer Tour a na příštím Majoru předvést dobré výkony, aby si vybojovala přímou pozvánku na říjnový International.

  O náhradách za JerAxe se zatím jen spekuluje. Ve vzduchu poletují jména jako Fata. Tomu se podařilo z prakticky neznámé soupisky Tundra Esports udělat jeden z nejlepších týmů na světě, načež byl z týmu velmi překvapivě vyloučen. Na místo kapitána se přesunul Sneyking a jeho bývalou pozici zajistil Saksa. Na další vývoj situace si ale bohužel budeme muset počkat.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS