Reklama

Bitva na City má dohru. Rozhodčí měl sprostě urážet Pařížany, ti soptí vzteky

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Ze sportovního hlediska měl včerejší duel mezi Manchesterem City a Paříží všechno. Góly, skvělé akce, ostré zákroky a k vidění byla i červená karta. „Citizens“ postoupili poprvé v historii do finále Ligy mistrů, Pařížané se ale zlobí. Rozhodčí měl během zápasu jejich hráče urazit.

Jasné je, že zpátky už výsledek semifinálové bitvy nikdo nevezme. První finalistou letošního ročníku Ligy mistrů se tak stali fotbalisté Manchesteru City. „Modrá“ část Manchesteru slaví, trofej v Evropě měl její tým na dosah naposledy v roce 1970.

Co postupu předcházelo? Výhra v hlavním městě Francie a zvládnutá domácí odveta. Z fotbalového pohledu nešlo City nic vytknout, hlavně práce v defenzivní linii stála za to. Kromě samotné hry se ale řeší i něco úplného jiného – rozhodčí.

Paříž má na ně letos štěstí. Už během základních skupin odešli spolu s týmem z Istanbulu do kabin po tom, co sudí z Rumunska označil asistenta kouč hostů výrazem „black guy“. Tentokrát šlo ale přímo o Paris Saint-Germain.

Řekl mu, ať táhne, zlobí se Pařížané

Celou akci s názvem „Rozhořčení“ nastartovala celkem jasná červená karta pro hostujícího Di Mariu. Ten si šel vyzvednout balon a vhodit ho zpět dohry, během té doby ale stihl přišlápnou nohu soupeři, za což si vysloužil odchod do kabin.

Strhla se mela. V té měl navíc podle fotbalistů Paříže figurovat i rozhodčí. „Rozhodčí řekl směrem k Leandru Paredesovi „f**k off“ (neboli „táhni do pr****“),“ zuřil spoluhráč Herrera. „Kdybychom tohle řekli my jemu, dostaneme stopku tak na 3 nebo 4 zápasy,“ dodal.

Postoj holandského arbitra Björna Kuiperse se nezamlouval ani dalším z PSG. „Rozhodčí řekl dvakrát přímo mně, ať jdu do pr****,“ svěřil se Ital Verratti. Jedním dechem dodal, že pokud by tohle namířil on směrem k sudímu, nezahraje si zhruba 10 zápasů.

„Pro ně je to normální,“ myslí si záložník Paříže. „S rozhodčími mluvím dost, tohle bych si ale nedovolil,“ doplnil. Napětí se dalo krájet před zápasem, během něj, ale i po samotném semifinále Ligy mistrů. Pařížanům už ale nepomůže vůbec nic.

Do finále míří City a poprvé v dějinách si bude moct zahrát o „ušatou trofej“.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Christian Eriksen
V sobotu se fotbalový svět na okamžik zastavil. Může za to srdeční příhoda, která přímo na hřišti postihla během zápasu EURA Christiana Eriksena. Dánský „špílmachr“ se naštěstí ze všeho pomalu dostává, nás ale zajímá, jak je vůbec něco takového v profesionálním sportu možné.
Shelby Houlihanová
Na olympijský hrách v Tokiu měla atletka Shelby Houlihanová zaběhnout životní výsledek. Rekordmanka z USA ale dostala pár týdnů před startem „stopku“, protože v krvi jí byla nalezena zakázaná látka. Podle slov samotné hlavní aktérky za to může snědené burrito.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama