15.2 C
Czech
Sobota 23. září 2023

Biden mladší stane 3. října před soudem v kauze držení zbraní

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, který byl minulý týden obviněn ze zločinů souvisejících s nákupem a držením zbraní, stane před soudem 3. října. Podle agentury Reuters to dnes nařídila soudkyně ve státě Delaware. Právník Bidena mladšího uvedl, že jeho klient se při vyjádření k obvinění chystá prohlásit za nevinného.

Biden oznámil balíček pomoci Ukrajina ve výší 325 milionů dolarů

Americký prezident Joe Biden schválil novou vlnu vojenské pomoci Ukrajině, kterou Pentagon vyčíslil na 325 milionů dolarů (7,5 miliardy Kč). Řekl to po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. První americké tanky M1 Abrams budou na Ukrajinu dodány už příští týden, řekl dále Biden. Státníci se dohodli na tom, že USA Ukrajině pomůže před zimou posílil její protivzdušnou obranu. Zelenskyj se ve čtvrtek setkal s americkými zákonodárci a navštívil Pentagon. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Baby Shark, ASMR videa a beluga: trendy ve sledování videí u dětí

Praha 21. června 2023 (PROTEXT) – Nová studie Kaspersky Safe Kids zjistila, na co se děti v období od května 2022 do dubna 2023 dívaly nejčastěji.

Nejoblíbenějšími kreslenými filmy sledovanými online se staly Tales of Ladybug & Cat Noir (Kouzelná Beruška a Černý kocour) a MSA (My Story Animated). Na YouTube vyhledávaly děti nejčastěji písničku „Baby Shark“, zatímco nejtrendovějšími gamingovými blogy byly Aphmau, Dream a Technoblade.

Dnešní děti dostávají digitální zařízení do rukou již od útlého věku a začínají se brzy pohybovat v kyberprostoru. Tam mohou objevovat svět, navazovat přátelství, hrát hry a učit se. Společnost Kaspersky zkoumala online dotazy dětí, aby zjistila, co je v uplynulém roce nejvíce bavilo a zajímalo. Nová analýza vychází z anonymizovaných dat – vyhledávacích dotazů, nejoblíbenějších aplikací pro Android a požadovaných kategorií webových stránek –, která dobrovolně poskytli uživatelé služby Kaspersky Safe Kids.

V období od května 2022 do dubna 2023 patřily mezi nejoblíbenější aplikace pro Android YouTube (33 %), TikTok (18 %) a WhatsApp (18 %). Čtvrté místo zaujal Roblox (7 %). V systému Windows byly nejrozšířenějšími aplikacemi Google Chrome (46 %), Microsoft Edge (13 %) a oblíbená komunikační aplikace dětí Discord (10 %).

Co se týče YouTube, děti nejčastěji vyhledávaly kanály a blogery, kteří natáčejí zábavný obsah, výzvy nebo lifestylová videa (19 %). Dalším nejoblíbenějším tématem byly kreslené filmy, televizní show a anime (17 %). Na třetím místě se umístili hudební interpreti (15,7 %). Na herní blogery připadalo 15,5 % vyhledávání a na herní obsah 10 %.

Mezi blogery a kanály byli nejpopulárnější MrBeast a SSSniperWolf.

V kategorii kreslených filmů (46 %) děti nejčastěji hledaly Miraculous:


Tales of Ladybug & Cat Noir season 5 (Kouzelná Beruška a Černý kocour, 5. řada)
a MSA (dříve My Story Animated). V počtu dotazů na anime (16 %) se do čela dostaly seriály Chainsaw Man, Demon Slayer (Zabiják démonů) a One Piece. A nejoblíbenějšími filmy mezi dětmi byly Super Mario Bros. Movie (Super Mario Bros. ve filmu), Black Panther:

Wakanda Forever (Black Panther: Wakanda nechť žije) a Rock Dog 3:

Battle the Beat (Pes Ro(c)ku).

Nejžádanější písničkou dětí byla „Baby Shark“. Z hlediska hudebních preferencí bodovaly korejské popové skupiny BLACKPINK a BTS, rapový žánr a portorický umělec Bad Bunny.

Z herních blogerů vedli ve sledovaném období podle počtu dotazů Aphmau, Dream a Technoblade. Mezi nejoblíbenější hry dětí kromě Robloxu a Minecraftu patřily Brawl Stars, Fortnite, Genshin Impact a Stumble Guys.

K dalším populárním trendům se řadí dotazy týkající se hry Gacha Life. Patří sem videa ze hry, TikTok, minifilmy a další.

Pokud jde o memy, za poslední rok byly mezi dětmi nejoblíbenější „beluga“, „skibidi bop“, „gigachad“ a „countryhumans“. Velmi sledovaná byla také ASMR videa, která se snaží vyvolávat různé zvláštní pocity (autonomní senzorické meridiánové reakce), přičemž nejvyhledávanějšími zvuky byly „Asmr eating“ a „asmr makeup“.

„Uplynulý rok přinesl mnoho akcí, které oslovily dětské publikum. Kromě evergreenových témat, která jsou u dětí stále oblíbená, se objevilo velké množství ‚sezónních‘ příběhů souvisejících s premiérami animovaných filmů. Všechny tyto trendy jsou přitom pro děti stejně důležité a zajímavé, což znamená, že se do nich mohou zapojit i rodiče, aby zjistili, co právě ‚letí‘, a mohli si tak vybudovat se svými dětmi důvěrnější vztah. V tom jim může být výborným pomocníkem spolehlivé řešení rodičovského dozoru, které kromě zajištění bezpečnost dětí na síti dokáže také ukázat, co je zajímá,“ komentuje Anna Larkina, odbornice na analýzu webového obsahu ve společnosti Kaspersky.

Aby byly zážitky dětí na internetu příjemné, společnost Kaspersky doporučuje rodičům:

– Zapojte se do online aktivit svých dětí již od útlého věku, aby se to stalo samozřejmou zvyklostí, a pak je můžete učit bezpečnému chování na internetu.

– Popřemýšlejte o stažení aplikací pro rodičovskou kontrolu. Prodiskutujte to s dítětem a vysvětlete mu, jak takové aplikace fungují a proč by je mělo mít, aby bylo na internetu v bezpečí.

– Zpříjemněte a zpestřete si konverzaci o kybernetické bezpečnosti tím, že s dítětem proberete toto téma prostřednictvím her a zábavných forem.

– Věnujte více času povídání s dětmi o bezpečnostních opatřeních na internetu. Zamyslete se nad vlastními návyky. Používáte chytrý telefon při jídle nebo rozhovoru? Napodobují děti některé vzorce vašeho chování? Reagují jinak, když telefon odložíte?

Požádejte dítě, aby samo nepotvrzovalo žádné nastavení ochrany soukromí a místo toho požádalo o pomoc vás. Dospělí by si měli všechna ujednání o ochraně osobních údajů vždy pozorně přečíst.

O společnosti Kaspersky

Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečností a digitální soukromí, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují v inovativní bezpečnostní řešení a služby na ochranu podniků, kritické infrastruktury, vlád a spotřebitelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení společnosti zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů, specializovaná bezpečnostní řešení a služby a také řešení Cyber Immune pro boj se sofistikovanými a neustále se vyvíjejícími digitálními hrozbami. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a víc než 220 000 firemním klientům pomáháme chránit vše, co je pro ně v digitální oblasti nejdůležitější. Další informace naleznete na adrese www.kaspersky.cz.

Sledujte nás na sítích

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

DOPORUČUJEME

Druhý otevřený dopis prezidentu České republiky

Voznice 22. září 2023 (PROTEXT) - Vydavatel knih, překladatel a matematik Rudolf Červenka zaslal druhý otevřený dopis prezidentu České republiky Petru Pavlovi. Navazuje na...

BRACCO IMAGING S.p.A. OZNAMUJE CELOSVĚTOVOU DOHODU SE SPOLEČNOSTÍ SUBTLE MEDICAL, Inc.

Milán (Itálie) 22. září 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Lídři v oboru prozkoumají potenciál umělé inteligence v kontrastní magnetické rezonanci Společnost Bracco ImagingI S.p.A., světový lídr v...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

V Jerevanu demonstranti opět volají po pomoci Arménům v Náhorním Karabachu

V Jerevanu dnes několikátý den po sobě protestují lidé proti způsobu, jakým arménská vláda reaguje na krizi v Náhorním Karabachu. Tu v úterý vyostřila rozsáhlá vojenská operace Ázerbájdžánu, po níž se arménské síly v oblasti vzdaly.

Biden oznámil balíček pomoci Ukrajina ve výší 325 milionů dolarů

Americký prezident Joe Biden schválil novou vlnu vojenské pomoci Ukrajině, kterou Pentagon vyčíslil na 325 milionů dolarů (7,5 miliardy Kč). Řekl to po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. První americké tanky M1 Abrams budou na Ukrajinu dodány už příští týden, řekl dále Biden. Státníci se dohodli na tom, že USA Ukrajině pomůže před zimou posílil její protivzdušnou obranu. Zelenskyj se ve čtvrtek setkal s americkými zákonodárci a navštívil Pentagon. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Zelenskyj po USA navštíví Kanadu, setká se s Trudeauem a promluví v parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštíví Kanadu, kde se setká s premiérem Justinem Trudeauem a vystoupí v parlamentu. Informovala o tom ve čtvrtečním prohlášení kancelář kanadského premiéra poté, co skončila Zelenského návštěva USA.