Reklama

Apple oznámil výdělek za poslední čtvrtletí. Zdaleka předčil původní očekávání

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Americká společnost Apple způsobila svým středečním prohlášením o svém výdělku za poslední čtvrtletí pozdvižení. Výsledné číslo totiž zdaleka předčilo odhady analytiků. Zisk firmy za poslední tři měsíce činí 23,6 miliard dolarů a tržby dosáhly až 89,6 miliard dolarů. Uvedl to například server CNN. K úspěchu napomohla především nová řada hodinek Apple, iPadů a také počítačů MacBook. Důvodem je ale také trvající pandemie a home-office, kvůli kterému potřebují lidi pro práci z domova modernější technologie.

„Poslední čtvrtletí reflektuje jak pomoc, kterou naše produkty v současné době jejich uživatelům poskytly, tak optimismus, s kterým se k výrobkům zákazníci staví,“ oznámil v oficiálním středečním prohlášení ředitel společnosti Apple Tim Cook. K jejímu současnému úspěchu přispěl především prodej telefonů iPhone, který se oproti stejnému čtvrtletí z loňského roku zvedl o 65 procent. Tržby za něj se tak pohybovaly téměř kolem 48 miliard dolarů. Zákazníci si totiž chtěli nový iPhone pořídit především kvůli dostupné síti 5G. Téměř se zdvojnásobil také prodej iPadů a počítačů Mac.

Za zvýšený prodej počítačů a tabletů může především trvající on-line výuka a potřeba pracovat z domova. Ředitel Applu však upozornil, že věří v růst společnosti i po návratu světa k normálu. Podle něj totiž nadále bude spousta firem fungovat v takzvaném hybridním režimu. Část zaměstnanců tak bude stále pracovat na takzvaném home-office. Pro současné čtvrtletí však vedení Applu žádné odhady nezveřejnilo. Podle serveru Al Jazeera je však podobné „tajnůstkářství“ u této značky zvykem. K dalšímu případnému úspěchu by pak mohla přispět nová řada produktů zveřejněná minulý týden.

Apple pokračuje ve vývoji. Po fialovém iPhonu 12 by mohlo přijít i elektrické auto

Výrobky jako fialový iPhone 12, nová sada barevných stolních počítačů iMac i sledovací Bluetooth zařízení zvané AirTag proletěly před týdnem médii. Mohly by tak celosvětově známé společnosti dopomoci k úspěchu také v současném čtvrtletí. Oblíbené ale byly v posledních měsících také doplňky či domácí zařízení jako Apple TV, reproduktor HomePod či sluchátka AirPods. Objevují se rovněž zvěsti o tom, že firma vyvíjí soupravy pro virtuální realitu, tedy VR. Podle serveru The Verge měl totiž šéf softwaru Craig Federighi novinám The Wall Street Journal sdělit, že podobné produkty „si zaslouží pozornost“.

Obdobně už média dlouho mluví o tom, že Apple chystá vývoj vlastního elektrického auta. Podobné úvahy ale v únoru nepotvrdily automobilky Nissan a Hyundai, které na něm měly se společností údajně spolupracovat. Potencionální úspěch Applu však v současnosti brzdí neshody se společností Facebook, a to kvůli jeho novým podmínkám týkajících se soukromí. Ohrozily by totiž reklamní business sociální sítě, jelikož by od uživatelů produktů Apple vyžadovaly přísnější souhlas s poskytováním dat. Spor vede Apple, respektive jeho služba App Store, také s firmou Epic Games ohledně populární video hry Fortnite. Virtuální obchod bojuje rovněž s obviněními od amerických zákonodárců týkajících se tvorby monopolu.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Značka šperků Pandora nebude z etických důvodů využívat těžené diamanty, pro své výrobky využije jen ty vyrobené v laboratořích
Největší výrobce šperků na světě v úterý oznámil posun k etičtějšímu a udržitelnějšímu podnikání. Značka Pandora nadále nebude pro své výrobky využívat těžené diamanty, ale pouze ty vyrobené v laboratořích. Chce tím reflektovat poptávku zákazníků, kteří nechtějí kupovat diamanty s rizikem, že při jejich těžení byla porušena lidská práva. Taková produkce je ale zároveň levnější a tedy dostupnější.
Britský a indický premiér na summitu G7 roku 2019
Před virtuálním setkáním premiérů Borise Johnsona a Naredra Modi oznámila v pondělí Velká Británie a Indie nové obchodní a investiční plány. Dosáhnout mají hodnoty okolo miliardy liber a vytvořit asi 6 tisíc pracovních míst. Obsahují mimo jiné investice společnosti Serum Institute of India zaměřující se na výrobu vakcín. Británie zase uvolní export ovoce a lékařských přístrojů. Jedná se o další krok k plánované dohodě o volném obchodu mezi oběma státy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama