Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Tyto pozice vám uleví po celém dni u počítače

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bolesti zad, zápěstí, nesprávné držení těla, ztuhlé svaly. S těmito problémy se potýká každý, kdo prosedí dlouhé dny u počítače. Které jógové pozice jsou vhodné na uvolnění a protažení ztuhlého těla?

  Po dlouhém dni stráveném u počítače je ideální zacvičit si jógu. Uleví vám od strnulosti po celodenním zírání do obrazovky vašeho počítače. Vyzkoušejte tyto pozice.

  Vysoký výpad s kaktusovými pažemi

  Proč pomáhá: Tato posilovací verze výpadu také protahuje flexory kyčle. Variace paží otevírá ramena a poskytuje uvolnění hrudníku po dni hrbení se.

  Jak na to: Z pozice střechy vykročte pravou nohou dopředu mezi ruce. Dbejte na to, aby váš přední kotník byl přímo pod kolenem a zadní koleno mějte zvednuté. Nadechněte se a máchněte rukama nad hlavou. S výdechem ohněte lokty o 90 stupňů. Udělejte si chvilku na mírné změkčení zadního kolena, abyste mohli posunout stydkou kost dopředu a zatnout svaly na břiše.

  Narovnejte zadní nohu v libovolné míře a zároveň dodržujte zapojení spodní části břicha a délku, kterou jste vytvořili v dolní části zad. Zvedněte hruď. Lehce dýchejte po dobu 5–10 nádechů.

  Pro uvolnění z pozice se nadechněte a natáhněte ruce nahoru. Při výdechu uvolněte ruce k podložce, abyste zformovali přední nohu a udělejte krok zpět do pozice střechy. Opakujte na druhé straně.

  Virabhadrasana II (bojovník II)

  Proč pomáhá: Bojovník II je důležitá základní póza, která dává vašemu tělu šanci otevřít kyčle a také posílit vaše kvadricepsy, záda a paže. Vnější rotace přední nohy vám navíc pomáhá zvýšit pohyblivost a flexibilitu kyčelních kloubů.

  Jak na to: Postavte se čelem k dlouhé straně podložky s chodidly rovnoběžnými s krátkými okraji podložky. Natáhněte ruce rovně a směřujte dlaně k zemi. Otočte prsty pravé nohy tak, aby směřovaly dopředu a ohněte pravé koleno. Vyrovnejte pravé koleno přes kotník. Zatlačte na vnější okraj levé nohy.

  Všimněte si stability, kterou tato malá úprava vytváří pro základ vaší pozice. Posuňte ocasní kost dolů. Zarovnejte ramena s boky a natáhněte ruce v opačných směrech. Dívejte se tiše dopředu a spočiňte na pravém ukazováčku. Nadechněte se, abyste rozšířili hrudník, vydechněte a zůstaňte v pozici.

  Chcete-li více otevřít ramena, otočte palce na rukách dolů a dejte ruce za záda. Uchopte se za opačné lokty (všimněte si, která paže je nahoře) nebo spojte dlaně za zády jako v modlitbě. Všimněte si, zda vaše ramena klesla dopředu, jako byste seděli u stolu. Pokud ano, dejte ramenům trochu více prostoru tím, že ruce mírně oddělíte nebo roztáhnete více lokty.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS