Protext ČTKAlpha Bank Romania posiluje bezpečnost klientů: Ve spolupráci se společností Montran vznikl...

Alpha Bank Romania posiluje bezpečnost klientů: Ve spolupráci se společností Montran vznikl nový systém ochrany proti podvodům

New York (USA) 11. září 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Alpha Bank Romania zavádí ve spolupráci se společností Montran, předním poskytovatelem mezibankovních platebních systémů v zemi, nový pokročilý systém proti podvodům (Anti-Fraud System). Tato strategická spolupráce výrazně posílila bezpečnostní opatření banky a poskytla zákazníkům další vrstvu ochrany jejich finančních transakcí.

Nový systém ochrany proti podvodům je pokročilé řešení určené k odhalování a prevenci podvodných aktivit v reálném čase. Prostřednictvím nejmodernějších technologií zavádí komplexní soubor pravidel a algoritmů, které monitorují finanční transakce a rychle identifikují jakékoli podezřelé chování.

Kromě prevence podvodů tento systém také výrazně snižuje finanční dopady na zákazníky díky rychlým a účinným zásahům. Flexibilita řešení umožňuje integraci s dalšími platebními systémy, včetně okamžitých plateb, čímž zajišťuje trvalou a přizpůsobitelnou ochranu podle potřeb trhu. Řešení je navíc konfigurovatelné a škálovatelné a dokáže se přizpůsobit mnoha různým rizikovým scénářům bankovního sektoru.

„Společnost Montran hrála ve vývoji nového systému ochrany proti podvodům klíčovou roli. Vysoce výkonný, flexibilní a inovativní systém jsme úspěšně implementovali v rekordním čase,“ uvedl ředitel vývoje aplikací v Alpha Bank Marius Stancu.

Význam tohoto projektu vyzdvihla také regionální obchodní manažerka společnosti Montran Irina Cârcuová: „Nový systém ochrany proti podvodům navazuje na úspěšnou implementaci systému okamžitých plateb, které jsme ve spolupráci s Alpha Bank dosáhli v listopadu 2023, a zvyšuje bezpečnost transakcí pro její klienty.“

S rostoucím objemem okamžitých plateb na rumunském trhu se zvyšuje i související riziko podvodů. Rychlá integrace ochrany proti podvodům od společnosti Montran do systémů Alpha Bank se proto stala klíčovou součástí ochrany jejích klientů.

„Náš systém je kompatibilní s okamžitými i standardními platbami, funguje v reálném čase a banky jej mohou provozovat jak samostatně, tak v kombinaci se stávajícími opatřeními proti podvodům,“ dodala paní Cârcuová.

Touto iniciativou Alpha Bank potvrzuje svůj závazek spolupracovat se špičkovými partnery na zajišťování bezpečných a spolehlivých bankovních služeb pro své zákazníky a zůstat i nadále v čele inovací v bankovním sektoru.

O Alpha Bank

Alpha Bank je přední finanční instituce, která se zabývá poskytováním široké škály bankovních služeb jednotlivcům, podnikům a institucím. Alpha Bank nabízí komplexní sadu produktů včetně spořicích účtů, úvěrů, kreditních karet, investičních řešení a služeb internetového bankovnictví. Více informací na stránkách Alpha Bank.

O společnosti Montran

Společnost Montran je předním poskytovatelem řešení pro platební styk a řízení peněžních prostředků. Jejími klienty jsou přední světové finanční instituce s klíčovými zařízeními a provozy ve více než 80 zemích. Více informací najdete na stránkách společnosti Montran.

KONTAKT: Veronica Alvaro, tel.: P. (+593) 2 323 0349

 

 

 

Doporučujeme

Malajsie o rok prodloužila pátrání po zmizelém letounu z letu MH370

Malajsie o rok prodloužila smlouvu s americko-britskou firmou Ocean Infinity, která se zabývá hlubokomořským průzkumem. Nadále tak bude pokračovat podvodní pátrání po pohřešovaném letu MH370 společnosti Malaysia Airlines, oznámilo dnes malajsijské ministerstvo dopravy, které citovala agentura Reuters.

Nejvyšší soud USA bude před letní pauzou rozhodovat o Trumpových pravomocech

Nejvyšší soud Spojených států završuje zasedací období, v němž se hojně zabýval široce pojatým výkladem prezidentských pravomocí, které prosazuje šéf Bílého domu Donald Trump. Očekává se, že tento týden rozhodne v osmi případech, které mu zbývají před tím, než se soudci rozejdou na letní přestávku. Je mezi nimi spor o Trumpovu snahu omezit automatické udělování amerického občanství dětem narozeným v USA či pokus odvolat guvernérku centrální banky USA (Fed) Lisu Cookovou. Píše o tom agentura AP.

Pákistán udeřil na Afghánistán. Tálibán hlásí desítky mrtvých

Pákistán v neděli provedl letecké i pozemní údery na afghánské provincie podél svých hranic. Podle úřadů pod správou hnutí Tálibán zemřely a byly zraněny desítky lidí. Kábul obviňuje Islamábád z útočení na civilní infrastrukturu, Pákistán však tvrdí, že cílil na úkryty teroristů. Údery následovaly po sebevražedném útoku na velitelství elitní pákistánské jednotky v Karáčí. Pákistán dlouhodobě obviňuje Afghánistán z ukrývání teroristů.

Tisíce Srbů pokračují v protestech i po oznámení rezignace prezidenta Vučiće

Oznámení prezidenta Aleksandara Vučiće o chystané rezignaci protesty v Srbsku nezastavilo. Do ulic města Kraljevo znovu vyšly tisíce lidí, kteří se obávají, že si dlouholetý prezident udrží vliv i po odchodu z funkce. Demonstrace navazují na studentské protesty, které před více než rokem odstartovala tragédie na nádraží v Novém Sadu.

WHO: Vlna veder má v Evropě na svědomí 1300 životů

Bezprecedentní vlna veder, která na přelomu června a července zasáhla Evropu, mohla být příčinou stovek úmrtí navíc. Uvedl to šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, podle něhož bylo od 21. června v souvislosti s extrémními teplotami zaznamenáno více než 1300 nadměrných úmrtí.

Při pádu vrtulníku Saudi Aramco zemřelo 14 lidí

Vrtulník patřící ropné společnosti Saudi Aramco se zřítil v Ras Tanura na východním pobřeží Saúdské Arábie. Nehodu nepřežil nikdo ze 14 lidí na palubě, všichni mrtví byli saúdští občané.

Putin přiznal nedostatek paliva v některých ruských regionech

Ruský prezident Vladimir Putin dnes přiznal, že problémy s dodávkami paliva vedly k jeho nedostatku v některých ruských regionech. Informovala o tom agentura Reuters.

BIS varuje před investiční bublinou kolem umělé inteligence

Masivní výdaje technologických firem na umělou inteligenci mohou podle Banky pro mezinárodní platby skončit dlouhým investičním útlumem. Pokud se očekávané výnosy nenaplní, hrozí rychlé ochlazení financování AI firem a otřesy na finančních trzích.

Tělo sedmnáctileté Thajky bylo nalezeno v kufru. Z vraždy je obviněn Australan

Thajská policie obvinila australského občana z vraždy sedmnáctileté dívky, jejíž tělo našli v kufru odloženém u železniční tratě v letovisku Pattaya. Muže zadrželi na bangkokském letišti krátce před odletem do Austrálie. Rodina oběti žádá nejpřísnější možný trest.

Při pádu malého letadla na předměstí Nancy ve Francii zahynulo 11 lidí

Jedenáct lidí dnes přišlo o život při pádu malého letadla v Tomblaine na předměstí Nancy na severovýchodě Francie, píší agentury AFP a Reuters s odvoláním na prefekturu departementu Meurthe-et-Moselle. Na místo neštěstí míří francouzský ministr vnitra Laurent Nuňez. Letoun dopadl na travnatou plochu u silnice v obytné zóně. Přepravoval skupinu lidí, kteří se chystali k seskoku padákem. Podle AFP řadí počet obětí nehodu mezi nejtragičtější havárie lehkých letadel ve Francii.

Ukrajinský dronový útok zabil člověka na jihu Ruska, způsobil požár v rafinerii

Ukrajinský dronový útok zabil jednoho člověka a dalšího zranil v Krasnodarském kraji na jihu Ruska. Rovněž způsobil požár v ropné rafinerii, oznámil dnes gubernátor Veniamin Kondratěv. Padající trosky z dronů podle něj poškodily několik obytných domů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že Kyjev rovněž zaútočil na rafinerii v Jaroslavské oblasti severovýchodně od Moskvy. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že protivzdušná obrana země v noci na dnešek zneškodnila 213 bezpilotních letounů vyslaných Ukrajinou.

Írán v noci zaútočil na Kuvajt a Bahrajn, je to odveta za údery USA, tvrdí

Írán v noci na dnešek zaútočil na Kuvajt a Bahrajn v reakci na poslední americké údery. Potvrdily to íránské revoluční gardy, které také varovaly, že by mohly být zcela zastaveny mírové rozhovory s USA, pokud budou americké útoky na Írán pokračovat. Gardy varovaly, že budou reagovat s ještě větší silou na jakékoli další porušení stávajícího příměří ze strany USA. Kuvajt v noci na dnešek potvrdil, že čelí útokům nepřátelských raket a dronů, protivzdušný poplach byl i v Bahrajnu, uvedla agentura Reuters.

Trump vyhrožuje Evropě stoprocentními cly kvůli digitální dani

Americký prezident Donald Trump pohrozil evropským zemím zavedením 100% dovozních cel, pokud zavedou daň z digitálních služeb zaměřenou na velké americké technologické společnosti. Oznámil to v příspěvku na své platformě Truth Social.

Malé letadlo narazilo do nejvyššího mrakodrapu v čínském hlavním městě

Neobvyklá letecká nehoda otřásla čínskou metropolí. Malé sportovní letadlo narazilo do nejvyšší budovy v Pekingu, pilot zemřel a dalších 13 lidí utrpělo zranění. Úřady okolnosti nehody vyšetřují. Otazníky ale vyvolává nejen samotný incident, ale také to, jak se letadlo vůbec dostalo nad přísně střežené centrum města.

Situace ve Venezuele je čím dál zoufalejší, lidé hlásí nedostatek záchranářů

Situace ve Venezuele je s každou hodinou zoufalejší, lidé třetí den po dvou silných zemětřeseních prohledávají sutiny zřícených budov a bytových domů s vědomím, že čas na nalezení přeživších se krátí. Venezuelané si stěžují na nedostatečnou reakci vlády a absenci záchranářů. Po svých příbuzných často pátrají sami. Pod troskami je uvězněno nejméně 172 lidí, uvedl v pátek předseda parlamentu Jorge Rodríguez. Pohřešuje se jich však více než 51.000, zatímco bilance mrtvých činí nejméně 920, uvedla agentura AP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama