-1.3 C
Czech
Středa 24. prosince 2025
SportDůchod se bývalé top tenistce světa omrzel. Bartyová bere znovu do ruky...

Důchod se bývalé top tenistce světa omrzel. Bartyová bere znovu do ruky raketu

Je tomu teprve pár měsíců od doby, kdy Ashleigh Bartyová oznámila světu, že končí profesionální kariéru. Vítězka domácího Australian Open a bývalá světová jednička bere znovu do ruky raketu a bude ve své zemi pomáhat s rozvojem svého oblíbeného sportu. Ujme se role mentorky v nové tenisové akademii.

Jedním slovem šok. Tak by se dalo mluvit o kroku Ashleigh Bartyové po triumfu na Australian Open. Domácí hráčka a první Australanka po 44 letech, která před svými krajany slavila zisk titulu, se rozhodla seknout s profesionální tenisovou scénou. Ve svém prohlášení uvedla, že chce více času na sebe a své koníčky.

Bez rakety ale příliš dlouho nevydržela. U tenisu zůstane, otevře v něm ale novou kapitolu s názvem „mentoring“. Bartyová bude v Austrálii působit jako mentorka v nové akademii, kterou také společně s trenéry Craigem Tyzzerem a Jasonem Stoltenbergem povede. „Vždy jsem chtěla přispívat i jinými způsoby než vlastní hrou. Pomoc druhým je něco, co mě vždy rozzáří,“ uvedla Australanka pro Tennis.com.

O pomoci druhým mluvila Bartyová také na konci ledna, kdy oznamovala konec kariéry. „Hluboko uvnitř je to něco, co jsme vždy chtěli společně vytvořit. Teď je na to ta pravá chvíle. Máme novou generaci, která se chce společně rozvíjet a učit,“ doplnila bývalá světová jednička. Její cílovou skupinou by měly být hráčky ve věku od 13 do 18 let. Právě v této fázi života totiž mnohé přecházejí na profesionální scénu.

Raketa plus hůl

Není to ale jen tenis, který Bartyovou bude po konci kariéry doprovázet. Rodačka z Ipswiche v Queenslandu kromě rakety bere často do ruky také golfovou hůl. Zúčastnila se několika exhibičních turnajů, po boku dalších sportovních hvězd minulosti i současnosti se prochází po travnatých hřištích.

Přechod k profesionálkám ale podle svých slov v žádném případě neplánuje. „Je to pro mě jen koníček a vždycky bude. Vím, co obnáší cesta na sportovní vrchol a už nemám to odhodlání, abych podstoupila všechnu tu dřinu,“ odpověděla Bartyová na dotazy novinářů na jednom z turnajů.

Minimálně u amatérského hraní ale zůstat hodlá.

Reklama

Doporučujeme

Brit čelí obvinění, že 13 let omamoval a znásilňoval bývalou manželku

V Anglii obvinili muže, který měl podle vyšetřování roky omamovat a znásilňovat ženu, s níž byl dříve ženatý. Případ se táhne přes více než dekádu a kromě něj čelí obvinění i další muži. Žena se rozhodla vystoupit pod svým jménem.

Enrique Iglesias a Anna Kournikova přivítali na světě čtvrté dítě

Zpěvák Enrique Iglesias a bývalá tenistka Anna Kournikova mají velký důvod k oslavě. Do jejich už tak početné domácnosti přibylo čtvrté dítě, které se narodilo 17. prosince. Do světa zprávu oznámili o pár dní později.

Gretu Thunberg zadrželi na propalestinské demonstraci v Londýně

Švédská aktivistka Greta Thunberg byla zatčena během demonstrace v centru Londýna, která měla vyjádřit podporu členům skupiny Palestine Action držícím ve vězení hladovku. O události informovala protestní iniciativa Prisoners for Palestine, která akci organizovala.

Zlato je na historickém maximu, stříbro poprvé překročilo 70 dolarů

Zlato v úterý znovu posunulo historické maximum a přiblížilo se hranici 4500 dolarů za unci. Stříbro se přidalo k růstu a poprvé v historii překročilo 70 dolarů. Investoři sázejí na drahé kovy kvůli slabšímu dolaru a napjaté geopolitické situaci.

Húsíjové a jemenská vláda se dohodli na výměně 3000 válečných zajatců

Íránem podporovaní Húsíjové a mezinárodně uznávaná jemenská vláda se dnes dohodly na výměně téměř 3000 válečných zajatců. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na představitele obou stran.

Izraelský prezident Herzog navštíví Austrálii po útoku v Sydney

Izraelský prezident Jicchak Herzog dnes přijal pozvání australského premiéra Anthonyho Albanese a Sionistické australské federace (ZFA) k návštěvě této oceánské země poté, co se na pláži v Sydney odehrál smrtelný útok cílící na židovskou komunitu. Informaci zveřejnil izraelský list Haarec s odvoláním na prezidentovu kancelář, datum návštěvy zatím není známé.

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů, útočníci zasáhli jejich vozidlo. Incident se odehrál v okrese Karak v provincii Chajbar Pachtunchvá. Neznámí ozbrojenci z místa uprchli, píše agentura Reuters. Děje se tak v době, kdy násilí v pohraničním regionu sílí.

Rusko podle Kyjeva udeřilo na energetiku, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů

Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok proti ukrajinské energetické infrastruktuře, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů. Na síti Telegram to napsala ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková. Agentura Reuters uvedla, že největší škody na energetice jsou hlášeny ze západních částí Ukrajiny. Noční údery si podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který už dříve varoval před možným zesílením ruských útoků v době nadcházejících vánočních svátků, vyžádaly nejméně tři mrtvé včetně čtyřletého dítěte.

Zaměstnanec francouzského prezidentského paláce kradl nádobí. Prodával ho na Vinted

Francouzská justice se bude zabývat případem, který otřásl Elysejským palácem. Vysoce postavený zaměstnanec prezidentské rezidence čelí obvinění z krádeží cenného nádobí. Podle vyšetřovatelů měl postupně odnášet předměty patřící k národnímu dědictví a prodávat je online.

V Texasu se zřítil letoun mexického námořnictva, nejméně pět lidí zemřelo

Malé letadlo mexického námořnictva, které přepravovalo jednoročního pacienta spolu se sedmi dalšími lidmi, se v pondělí zřítilo v americkém státě Texas. Nejméně pět lidí zahynulo, informovala dnes agentura AP s odvoláním na činitele.

USA nabízejí migrantům vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země

Americká vláda nabízí migrantům bez platného povolení k pobytu vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země. Kdo se do 31. prosince přihlásí k takzvané sebevyhošťovací proceduře, obdrží kromě bezplatné letenky také prémii ve výši 3000 dolarů (62.000 korun), informovala dnes agentura DPA s odvoláním na americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Rekordní výskyt chobotnic u Británie odráží oteplování oceánu

Rekordní počty chobotnic u jihozápadního pobřeží Anglie proměnily rok 2025 v „rok chobotnice“. Nejde jen o zajímavost pro potápěče a rybáře, ale o viditelný signál, jak teplejší moře mění rovnováhu v oceánech kolem Británie.

Japonská raketa H3 selhala při snaze vypustit navigační satelit na oběžnou dráhu

Japonská vesmírná raketa H3 dnes selhala při snaze vypustit na oběžnou dráhu navigační satelit, informovaly tiskové agentury. Podle japonské státní kosmické agentury (JAXA) selhal po startu jeden z motorů. Japonsku se tak nepodařilo vyslat na orbitu šestou z plánovaných 11 družic navigačního systému Quasi-Zenith Satellite System (QZSS). Japonská vláda uvedla, že zřídí vyšetřovací komisi, která má co nejdříve zjistit, co stálo za selháním rakety.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama