Reklama
4 C
Czech
Středa 8. dubna 2026
SportRazie na Tour. Policie vtrhla do hotelu jednoho z týmů, ve hře...

Razie na Tour. Policie vtrhla do hotelu jednoho z týmů, ve hře je doping

Už na konci tohoto týdne bude jasné, kdo vyhraje letošní ročník slavné Tour de France. Nejlépe nakročeno má zatím slovinský jezdec Pogačar, řeší se ale i jiná témata. Například to, že policejní jednotky dostaly za úkol prozkoumat hotel jednoho z týmů. Samozřejmě se mluví o dopingu.

Včerejší 17. etapa Tour de France shrnula celý letošní ročník. O prvenství si to rozdalo trio závodníků, kterým patří v průběžném pořadí první tři místa. Z vítězství se nakonec radoval první muž klasifikace Tadej Pogačar, jeho soci mu ale dýchají na záda.

Druhý skončil, a je i celkově, dánský mladík Vingegaard, třetí místo uhájil Kolumbijec Carapaz. Tzv. královskou etapu má celý peloton za sebou a je tak jasné, že teď se pojede o všechno. Do konce už toho příliš nezbývá.

Ale teď k trochu jinému tématu. Letos se pyšní parádní formou i tým Bahrain Victorious. Dařilo se mu na italském Giru a i ve Francii už dokázali dva jezdci proměnit svou fazónu v etapový triumf. Nad tým se teď ale stahují mračna.

A to kvůli poprasku, který způsobila francouzská policie. Ta vrhla do hotelu a pokojů závodníků. Neřekla sice proč, všem ale tak nějak jasné, že jde o doping. Policie se snažila najít informace o převozu, držení a dovozu zakázaných látek nebo prostředků bez lékařského oprávnění.

Bahrain jezdí skvěle!

A to je možná důvod, proč si ho policejní složky vytipovali. Na Giru skončil celkově druhý Caruso, který má dopingovou minulost, na Critériu du Dauphiné se blýskl etapovými výhrami Ukrajinec Padun a na Tour už dokázali vyhrát i Mohorič a Teuns.

K tomu navíc Holanďan Poels vede ve Francii bodování vrchařů. „Navštívila nás policie, která si vyžádala tréninková data a prohledala náš autobus,“ prozradil webu cyclingnews.com boss stáje Eržen. Dodal, že důvod nezná ani on ani nikdo z týmu.

„Po sedmnácté etapě na nás čekalo několik policistů. Povolení k prohlídce nám k přečtení nedali, ale vyhověli jsme jim ve všech požadavcích,“ doplnil ředitel technického sektoru u Bahrain Victorious Vladimir Miholjevič.

Zatím není jasné, co policisté u týmu našli, pokud se ale nepovolené aktivity prokážou, bude mít tým obrovský problém.

Reklama

Doporučujeme

Osm týmů, čtyři příběhy. Liga mistrů vstupuje do čtvrtfinále

Osm týmů zůstává ve hře o trofej. Čtvrtfinále Ligy mistrů nabízí tradiční giganty, ofenzivní přestřelky i nejisté formy. Každý duel má vlastní příběh a žádný favorit nemá nic jisté.

Útok na kryptoměnový projekt ukazuje novou taktiku hackerů

Kryptoměnový projekt Drift přišel o 270 milionů dolarů po útoku, který neproběhl klasickým způsobem přes chybu v kódu. Útočníci místo toho několik měsíců budovali důvěru a pronikli přímo do fungování projektu.

Írán po letech propustil Francouze Kohler a Parise

Francouzští občané Cécile Kohler a Jacques Paris, které íránský režim zadržoval tři a půl roku, byli propuštěni a jsou na cestě do Francie, uvedl dnes francouzský prezident Emmanuel Macron na síti X. Podle zdrojů blízkých francouzskému ministru zahraničí oba opustili Írán dnes ráno a nyní se s diplomatickým doprovodem nacházejí na území Ázerbájdžánu, píše agentura AFP. Macron zároveň poděkoval Ománu za pomoc se zprostředkováním jejich propuštění.

Viceprezident USA J. D. Vance dorazil do Maďarska podpořit Orbána

Americký viceprezident J. D. Vance dorazil do Budapešti, aby podpořil maďarského premiéra Viktora Orbána před parlamentními volbami, které se konají v neděli 12. dubna.

Trump hrozí Íránu zničením jeho civilizace, pokud neuzavře dohodu

Americký prezident Donald Trump dnes na své sociální síti pohrozil zničením celé jedné civilizace, pokud Írán nepřistoupí na dohodu. S odkazem na své dřívější ultimátum napsal, že se dnes večer (v noci na středu SELČ) ukáže. Podle šéfa Bílého domu totiž nastal jeden z nejvýznamnějších okamžiků v dějinách světa. Na konci příspěvku hrozícím Íránu zničením Trump napsal: "Bůh žehnej skvělému íránskému lidu".

Šéfka tchajwanské opozice zahájila cestu do Číny

Šéfka tchajwanské opozice Čcheng Li-wen míří do Pekingu na jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Setkání přichází v době rostoucího napětí mezi oběma stranami a může zásadně ovlivnit domácí politiku na Tchaj-wanu i další směřování vztahů s Čínou.

Při srážce rychlovlaku TGV s kamionem zemřel strojvůdce, řidič je ve vazbě

Při srážce rychlovlaku TGV s kamionem na přejezdu na severu Francie zemřel dnes ráno strojvůdce a na dvě desítky lidí utrpěly zranění. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní prefekturu a železniční společnost SNCF. Podle prefektury jsou dva zranění v kritickém stavu, dalších 14 lidí má zranění neohrožující život. Policie vzala do vazby řidiče kamionu, kterého vyšetřuje pro podezření z neúmyslného zabití. Šéf železniční společnosti SNCF Jean Castex na tiskové konferenci řekl, že signalizace na přejezdu fungovala normálně.

Střelba u izraelského konzulátu v Istanbulu: Jeden útočník je po smrti, další dva zranění

Jeden z útočníků byl zabit a další dva utrpěli zranění při úterní přestřelce s policií před budovou izraelského konzulátu v Istanbulu. Incident si vyžádal také lehká zranění dvou policistů, přičemž v době útoku se na konzulátu nenacházel žádný diplomatický personál.

Íránský ostrov Charg podle médií zasáhly údery a výbuchy

Íránský strategický ostrov Charg zasáhly údery a výbuchy. Podle agentury Reuters to dnes uvedly íránská agentura Mehr a americký server Axios. Podle serveru ostrov, který je zásadní pro námořní přepravu íránské ropy, zasáhly americké údery a jejich cílem byla vojenská infrastruktura.

Připravte se na invazi jedovatých hadů, varuje studie

Globální oteplování mění chování zvířat. Jedovaté hady vyhání z přirozených stanovišť směrem k hustě osídleným oblastem. Zvýší se tak zdravotní riziko pro miliony lidí. Problém je to také v Austrálii, která je domovem těch nejnebezpečnějších hadů.

Povodně v Angole si podle nové bilance vyžádaly více než 30 obětí

Více než 30 obětí už si vyžádaly povodně, které po přívalových deštích v posledních dnech postihly Angolu. Vyplývá to z nové bilance, kterou dnes zveřejnila angolská státní televize TPA. V neděli média informovala o 15 mrtvých, píše agentura AFP.

Rusko i Ukrajina hlásí mrtvé a zraněné po dronových útocích

Rusko i Ukrajina hlásí mrtvé a raněné po vzájemných nočních a ranních dronových útocích. Ukrajinské drony zabily tři lidi včetně dítěte ve Vladimirské oblasti poblíž Moskvy, informovala dnes místní správa. Čtyři mrtvé hlásí úřady ukrajinské Dněpropetrovské oblasti, z toho tři oběti při útoku ruského dronu na městský autobus v Nikopolu. Tři zranění jsou i v Záporožské oblasti.

Írán a Izrael pokračují ve vzájemných úderech, Teherán odmítl požadavky USA

Írán a Izrael dnes pokračovaly ve vzájemných útocích poté, co Teherán odmítl znovuotevřít Hormuzský průliv. Izraelská armáda přitom varovala obyvatele Íránu, že jejich přítomnost ve vlacích a v blízkosti železničních tratí ohrožuje jejich životy, napsala agentura Reuters. Podle agentury AP mezitím někteří íránští činitelé vyzvali mladé lidi, aby vytvořili lidské řetězy kolem elektráren a chránili je tak svým tělem. Íránský prezident Masúd Pezeškján uvedl, že položit život za vlast je připraveno 14 milionů Íránců.

Firma z Wall Street poslala do Hormuzského průlivu analytika. Co zjistil?

Obchodníci monitorují situaci v Hormuzském průlivu analýzou satelitních snímků. Společnost Citrini Research však zvolila odlišný přístup. Na ománský ostrov Musandam poslala vlastního analytika, který sleduje aktivitu lodí v průlivu na vlastní oči. Jeho zjištění zpochybňují obecný narativ trhů o faktické blokádě trasy klíčové pro přepravu ropy. I přesto je doprava v průlivu hluboko pod hodnotami před válkou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama