Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  São Paulo vs. Rio De Janeiro: Které město si vybrat k návštěvě – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Láká vás Brazílie, ale nemůžete se rozhodnout, do kterého z jeho dvou pověstných měst vyrazit? Přinášíme vám jejich srovnání. Čtěte dále a vyberte si, jestli São Paulo nebo Rio De Janeiro.

  Srovnání São Paula a Rio de Janeira je složité. Lze jej zjednodušit přirovnáním São Paula k obchodnímu centru a Ria do kategorie pohodových scén plážového života. To je do jisté míry pravda, přesto je to v rozporu s prosperující komerční oblastí Ria a oblastmi intenzivního nočního života v São Paulu. Pojďme si tyto dva brazilské giganty porovnat zblízka.

  Jídlo

  Reputace São Paula jako obchodní čtvrti Brazílie přitahuje přistěhovalce již léta, což městu poskytuje dostatečnou rozmanitost, aby se stalo multikulturní metropolí. To vedlo ke gastronomické revoluci s bohatým množstvím restaurací ovlivněných známými kulturami gurmánů, jako je italská, japonská a arabská. Metropolitní atmosféra São Paula zpochybňuje brazilské tradice a otevírá se novým trendům, jež přinesly řadu food trucků a pop-up obchodů po celém městě. Místní z celého srdce přijali kreativitu a inovace.

  Italský a japonský vliv sahá do Ria s několika dobrými sushi restauracemi a pizzeriemi, přesto je obecný přístup k jídlu v Riu mnohem uvolněnější než v São Paulu. Výběr bývá postaven na venkovním životním stylu se zdravými a rychlými možnostmi dostupnými v ovocných a snack barech, které zdobí ulice po celém městě.

  Scenérie

  Rio je přezdíváno Cidade Maravilhosa (Podivuhodné město) pro nepopiratelný fakt, že je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Jedinečná kombinace přírody a městské civilizace, postavená vedle zlatého pobřeží a lemovaná žulovými vrcholy, je senzační. Rio je také domovem největšího městského lesa na světě, který se mísí do městských čtvrtí a poskytuje vám tak přírodu doslova za dveřmi.

  Na druhou stranu São Paulo je obrovská betonová džungle složitých sítí tvořených jednosměrnými ulicemi, zastrašujícími mrakodrapy, silně znečištěnými dálnicemi a hustými obchodními centry. To vše je domovem pro více než 11 milionů obyvatel. Řada budov za řadou tvoří horizont, který se táhne do nekonečného rozbouřeného moře šedé. Co chybí São Paulu na přirozené kráse, to dohání svou velikostí. Zamiřte do baru Skye, často voleného za jeden z nejlepších střešních barů na světě, abyste na vlastní oči spatřili, jak velké toto monstrózní město je.

  Památky

  Památky Ria jsou známé po celém světě a jsou jedním z nejsilnějších lákadel, které do města každoročně přivádějí tolik turistů. Hora Corcovado je možná nejznámějším vrcholem v Riu. Poskytuje základnu pro sochu Krista Spasitele a nabízí vynikající výhled na město a jeho přírodní krajinu. Mezi další památky patří les Tijuca, největší městský les na světě, hora Sugarloaf a samozřejmě slavná pláž Copacabana.

  São Paulo má méně známé památky, ale jak by se dalo očekávat od města s 11 miliony obyvatel, existuje tu spousta skvělých míst k návštěvě. Udělejte si procházku po Avenida Paulista, hlavním obchodním a restauračním pásu, jehož středem je pomalu se pohybující dálnice lemovaná velkými modernistickými budovami. Park Ibirapuera je přirozeným útočištěm a pořádá pravidelné umělecké výstavy, živou hudbu a venkovní kina. Mezi další klíčové památky patří katedrála Sao Paulo a městský trh São Paulo s neuvěřitelným sortimentem restaurací a čerstvých potravin.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  hřbitov Highgate

  Jedním z nejkrásnějších míst v Londýně je hřbitov

  Highgate Cemetery je místem posledního odpočinku některých z nejznámějších londýnských obyvatel. Jedná se o místo s nezaměnitelnou atmosférou.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama