Reklama
7.6 C
Czech
Čtvrtek 26. března 2026
Protext ČTKItalská skupina U-Power dokončila akvizici společnosti Cerva

Italská skupina U-Power dokončila akvizici společnosti Cerva

Praha 25. března 2026 (PROTEXT) – Společnost CERVA GROUP, přední evropský dodavatel pracovních oděvů a osobních ochranných pracovních prostředků, se oficiálně stala součástí italské skupiny U-Power. Vzniká tak panevropský hráč s působností na více než šedesáti trzích. Nová skupina dosahuje obratu blížícího se půl miliardy eur a chce dále posilovat své postavení na evropském trhu.

„Spojení s CERVA představuje důležitý krok v dalším rozvoji skupiny U-Power. Kombinujeme dvě silné a vzájemně se doplňující společnosti, což nám umožní urychlit růst na evropských trzích a nabídnout zákazníkům ještě komplexnější portfolio produktů při zachování důrazu na kvalitu, inovace a bezpečnost práce,“ říká Franco Uzzeni, CEO a zakladatel U-Power Group a nově i předseda představenstva CERVA GROUP.

Obě společnosti se doplňují jak z geografického hlediska, tak i svým sortimentem. U-Power je jedním z lídrů evropského trhu bezpečnostní obuvi s dominantní pozicí v Itálii, Francii a Španělsku, zatímco CERVA dlouhodobě patří mezi klíčové dodavatele pracovních ochranných prostředků ve střední, východní a severní Evropě. Jejich spojení tak zákazníkům přinese širší nabídku produktů i využití silných stránek obou značek – technologicky a designově vyspělé pracovní obuvi U-Power a silného portfolia pracovních rukavic, oděvů a dalších ochranných prostředků značky CERVA.

„Pro CERVA je vstup do skupiny U-Power přirozeným krokem v dalším rozvoji společnosti. Partnerství nám otevírá nové možnosti v oblasti produktového portfolia, sdílení know-how i dalšího růstu na evropských trzích, přičemž pro naše zákazníky a obchodní partnery zůstává klíčová kontinuita spolupráce a služeb,“ doplňuje Miroslav Rous, Executive Director CERVA GROUP.

Součástí dalšího rozvoje budou také investice do produktového vývoje a inovací. CERVA dlouhodobě rozšiřuje vlastní produktové portfolio a připravuje nové kolekce pracovních oděvů a ochranných pomůcek, jejichž uvedení na trh je plánováno ještě v tomto roce.

Společnost CERVA bude i nadále fungovat pod svou zavedenou značkou a pokračovat ve spolupráci se stávající distribuční sítí i zákazníky napříč Evropou. Zachována zůstává také současná obchodní a zákaznická podpora i způsob spolupráce s partnery.

O společnosti CERVA GROUP

CERVA GROUP chrání zdraví při práci již od roku 1991. Z původně lokální české společnosti se postupně vyvinula v evropského dodavatele osobních ochranných pracovních prostředků a pracovního oblečení. Před akvizicí společnost měla 12 poboček a působila celkem na 32 trzích, mimo jiné na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku či zemích Beneluxu a ve Skandinávii včetně Finska. Zaměstnávala kolem 550 lidí, disponovala skladovou plochou o rozloze přibližně 96.000 m² a v roce 2025 dosahovala ročního obratu přesahujícího 221 milionů EUR. Mezi klíčové značky společnosti patří CERVA, PANDA, LITZ, OS, VEKTOR, Fridrich&Fridrich a Hygotrendy.

Centrála skupiny sídlí v České republice ve středočeské Jenči. Produkty dodává prostřednictvím široké distribuční sítě partnerů, velkým výrobním firmám v automobilovém průmyslu, strojírenství, stavebnictví, technických službách a dalších průmyslových odvětvích. Prostřednictvím kamenných prodejen obsluhuje také menší firmy, řemeslníky a kutily.

O společnosti U-Power

U-Power, založená v roce 2006 a sídlící v italském Paruzzaru, je evropským lídrem v oblasti bezpečnostní pracovní obuvi a působí také v segmentu pracovních oděvů. Skupina provozuje značky U-Power, Jallatte a Aimont a dodává své produkty přes 10.000 specializovaným prodejcům ve více než 50 zemích. U-Power je oceňována pro italský design, vysokou kvalitu výrobků a závazek k udržitelnosti, s kompletně uhlíkově neutrálními produktovými řadami a oceněním EcoVadis Gold (Top 5 %).

 

Zdroj: CZECH PROMOTION group

 

 

Reklama

Doporučujeme

Izrael uvedl, že zabil šéfa námořnictva íránských revolučních gard

Izraelský ministr obrany Jisrael Kac dnes uvedl, že izraelská armáda "eliminovala" velitele námořnictva íránských revolučních gard Alírezu Tangsírího. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vzápětí uvedl, že Tangsírí měl na rukou krev a pohrozil dalšími útoky. Izraelská armáda sdělila, že spolu s Tangsírím byli zabiti další členové vedení revolučních gard, včetně šéfa zpravodajských služeb námořnictva Benháma Razajího.

Klíčové zbraně včetně těch amerických stále putují na Ukrajinu

Dohodnuté spojenecké dodávky zásadních zbraní pro Ukrajinu pokračují, včetně amerických zbraní, bez ohledu na íránskou válku. Řekl to dnes generální tajemník Severoatlantické aliance Mark Rutte. Reagoval tím na informace listu The Washington Post, podle něhož Spojené státy uvažují, že některé zbraně určené pro Ukrajinu, která se brání ruské agresi, pošlou místo toho na Blízký východ.

Pákistán obnovil vojenské operace proti Afghánistánu, oznámil Islámábád

Pákistán obnovil vojenské operace proti Afghánistánu, oznámil dnes podle agentury Reuters mluvčí pákistánského ministerstva zahraničí. Boje, které si vyžádaly stovky obětí, v minulém týdnu Islámábád dočasně přerušil kvůli islámskému svátku íd al-fitr.

Izrael prý na žádost Pákistánu souhlasil, že nezabije šéfa íránské diplomacie

Izrael na žádost Pákistánu souhlasil, že neprovede atentát na íránského ministra zahraničí Abbáse Arakčího a předsedu parlamentu Muhammada Kalíbafa. S odkazem na pákistánský zdroj to dnes napsala agentura Reuters. USA podle deníku The Washington Post mezitím uvažují o tom, že některé zbraně určené pro Ukrajinu pošlou místo toho na Blízký východ.

Trh s ropou se ocitl v backwardaci. Co to znamená?

Ceny ropy jsou od začátku války na Blízkém východě sužovány extrémní volatilitou. Přestože po americkém oznámení obnovení diplomacie s Íránem klesly, stále se drží na zvýšených úrovních kvůli přetrvávajícím rizikům. Krátkodobé a střednědobé futures kontrakty na ropu se obchodují dráž než dlouhodobé. Trhy tak očekávají budoucí pokles cen ropy. Ceny černého zlata sice rostou, zatím však jen mírně.

Íránské vedení s USA jedná, ale bojí se to přiznat, řekl Trump

Donald Trump trvá na tom, že íránské vedení s jeho vládou jedná, ačkoliv Teherán to popírá. Trump ve středu prohlásil, že íránští činitelé to nechtějí přiznat, protože se bojí, že by je zabili "jejich vlastní lidé". Americký prezident to řekl několik hodin poté, co mluvčí Bílého domu Karoline Leavitt uvedla, že Spojené státy jsou velmi blízko dosažení svých cílů v této válce.

Není to válka. Trump pobouřil komentáři o Íránu

Americký prezident Donald Trump ve středu republikánům vysvětlil, proč se v souvislosti s Íránem vyhýbá označení „válka“. Důvodem je skutečnost, že údery neschválil Kongres. Vyvolal tím pobouření v americké společnosti. Podle některých názorů přiznal, že vojenské operace na Blízkém východě jsou ilegální.

Belgický soud řeší klimatickou žalobu farmáře proti TotalEnergies

Belgický soud uznal svou pravomoc v přelomové klimatické žalobě proti ropné společnosti TotalEnergies. Verdikt ale zatím nepadl. Soud v Tournai ho odložil na 9. září, protože chce počkat na podobné rozhodnutí ve Francii. Případ už teď poutá pozornost, protože jde o první takovou žalobu v Belgii.

Masový hrob v Keni ukrýval desítky mrtvých těl, převážně kojenců

Vyšetřovatelé ve městě Kericho v Keni exhumovali z hromadného hrobu přibližně 32 těl, z nichž většinu tvoří děti. Šokující nález nyní vyvolává řadu otázek, na které se snaží odpovědět policie i forenzní experti.

Běloruský vůdce Lukašenko při návštěvě KLDR uctil památku sovětských vojáků

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko při dnešní návštěvě KLDR společně se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem uctil památku sovětských vojáků, kteří padli při osvobození Koreje od japonské okupace na konci druhé světové války. Uvedla to běloruská státní agentura Belta. Podle agentury AP běloruský ministr zahraničí Maxim Ryženkov oznámil, že oba státníci podepíší smlouvu o přátelství a spolupráci mezi zeměmi.

Bitcoin se drží nad 71 tisíci dolary

Bitcoin se po divokém týdnu znovu uklidnil a drží se nad hranicí 71 tisíc dolarů. Trhům pomohl pokles ceny ropy pod 100 dolarů za barel, který přišel po zprávách o americkém návrhu patnáctibodového plánu na ukončení konfliktu s Íránem. Na trzích tak znovu ožila chuť riskovat.

KOMENTÁŘ: Americký kreditní trh obchází strach. Ekonomice může zlomit vaz „stínové bankovnictví“

Člověk někam vloží peníze a pak je nemůže vybrat – to je tradiční noční můra investorů. Naneštěstí se teď stává realitou u některých amerických privátních kreditních fondů. Jejich zdánlivě nenápadný byznys je natolik napojený na tradiční banky a aktuální strach z AI transformace, že může v nejhorším případě odšpuntovat další globální krizi.

Dánská premiérka Frederiksen po volbách formálně podala demisi

Dánská premiérka Mette Frederiksen dnes podala demisi vlády do rukou krále Frederika X. Oznámil to královský palác. Tříčlenná vládní koalice v čele se Sociální demokracií premiérky v úterních volbách přišla o většinu v parlamentu.

Velká zelená zeď. Čína mění druhou největší poušť světa

Čína staví další velkou zeď. Nebuduje ji ale z hlíny a kamenů a nemá sloužit k obraně země před nepřáteli. Velká zelená zeď, rozsáhlý pás stromů a keřů lemující spodní část severních pouští, má jiný cíl – zastavit neustálý postup desertifikace. Tento masivní megaprojekt funguje jako vysavač oxidu uhličitého.

Orbán: Maďarsko zastaví dodávky plynu na Ukrajinu, dokud nepoteče ropa Družbou

Maďarsko zastaví dodávky plynu na Ukrajinu, dokud nebude obnoven tranzit ropy ropovodem Družba. Na facebooku to dnes napsal maďarský premiér Viktor Orbán. Ropa Družbou neteče od konce ledna, kdy byl ropovod podle tvrzení Kyjeva poškozen při ruském útoku. Přerušení tranzitu ropy z Ruska působí potíže Maďarsku i Slovensku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama