Reklama
4.9 C
Czech
Pondělí 30. března 2026
Protext ČTKmBank připravila novou nabídku pro podnikatele. Chce jim pomáhat růst

mBank připravila novou nabídku pro podnikatele. Chce jim pomáhat růst

Praha 2. února 2024 (PROTEXT) – Digitální banka mBank se rozhodla změnit přístup bank k drobným podnikatelům. Účet mKonto Business začala klientům poskytovat navždy zdarma. Kromě založení a vedení podnikatelského účtu jsou bez poplatků i všechny standardní platby, příkazy, ale také okamžité převody mezi účty v mBank. Podnikatelé neplatí ani za výběry z bankomatů doma či v zahraničí.

Drobní podnikatelé mají v mBank podnikatelský účet s garancí, že bude navždy zdarma. Mohou také počítat s tím, že podmínky mKonta Business se vyrovnají těm u osobního účtu. Díky doplňkovým službám a produktům jim ten podnikatelský bude naopak vyhovovat mnohem více. Například sazbu na spořicím účtu budou mít stejnou, jaká platí pro osobní konto, ale bez limitů, takže tam mohou své zisky odložit za výhodných podmínek.

Místo do poplatků za vedení účtu budou moci ušetřené peníze investovat zpět do podnikání, případně zisky vložit na spořicí účet eMax Business a nechat je vydělávat bez práce. Banka také plánuje podnikatelům nabídnout rychlý a transparentní kontokorent v mobilní aplikaci, který jim pomůže jednoduše překlenout nezaplacenou fakturu či nutný náklad.

Dokumenty, například smlouvy či ceník, budou jednoduché, transparentní a bez tzv. „bankovštiny“, takže podnikatelé ušetří čas, který tráví administrativou. Běžný a podnikatelský účet budou mít v jedné aplikaci, ale jasně oddělené a bez dalších hesel, a díky tomu bude vše jasně přehledné.

mKonto Business si v současnosti může zřídit fyzická osoba podnikatel. Živnostníci, podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku, osoby se svobodným povoláním či podnikatelé v maloobchodě, si mohou podnikatelský účet založit on-line nebo na pobočce banky. Budou k tomu potřebovat pouze občanský průkaz a doklad o povolení k podnikatelské činnosti, například živnostenský list.

„Na výraznou podporu podnikatelů a jejich růstu se mBank dlouhodobě a systematicky připravovala. Pomohly nám hloubkové rozhovory s desítkami podnikatelů či průzkumy, ve kterých jsme oslovili více než tisícovku z nich. Důležitá data jsme získali také díky spolupráci s našimi partnery. V Česku je v současnosti přes milion drobných podnikatelů s počtem do 9 zaměstnanců. Podle průzkumu našeho partnera, společnosti Visa Consulting, používá až 55 % podnikatelů k podnikání své osobní účty a 94 % živnostníků se při založení podnikání obrátí na svého účetního. Myslí si, že je banky podceňují.[1] Bankovní instituce v tomto směru táhnou za kratší konec a to bychom chtěli změnit,“ říká Paweł Kucharski, generální ředitel mBank v Česku.

mBank pro klienty připravuje také unikátní vzdělávací stránku Podnikatelův rádce. Zájemci zde najdou důležité rady, inspiraci, informace o podnikání, poradenství špičkových specialistů v oblasti daní, práva, účetnictví či obchodu a další užitečné informace. Při spuštění bude stránka obsahovat více než 150 článků připravených odborníky a další budou přibývat každý týden.

„Založit si podnikání je risk a dosáhnout úspěchu není vždy snadné. Ať už jste se rozhodli být nejlepší kadeřník ve městě, nejuznávanější architektka, nebo chcete péct nejlepší chléb v celém okolí, rozhodli jste se správně. S mBank po boku získáte nejen nejlepší podnikatelský účet, ale také rady a inspiraci, jak své podnikání rozvíjet. Budete mít veškeré informace, které potřebujete k založení a úspěchu v podnikání, propojíme vás s odborníky, a to vše na jednom místě. Nebudete muset ztrácet čas porovnáváním podmínek, hledáním nejlepšího řešení nebo studiem smluv. Rádi děláme věci chytře a jednoduše, takže se můžete soustředit na to, co je pro váš byznys opravdu důležité. Naší novou nabídkou chceme podnikatelům pomáhat růst,“ dodává Martin Podolák, zástupce generálního ředitele mBank Česká republika pro oblast produktového a segmentového managementu.

 

O mBank

mBank je dynamická digitální banka působící na českém a slovenském trhu od roku 2007. Na český trh přišla jako první nízkonákladová banka nové generace. Během šestnácti let se pro ni rozhodlo téměř 750 000 klientů. Díky praktické mobilní aplikaci mohou mít zákazníci mBank svou banku kdykoliv po ruce a jednoduše tak vyřešit vše, co potřebují. Mateřská polská společnost mBank spadá pod německou skupinu Commerzbank. V červenci 2022 získala mBank cenu VISA za digitální propozici. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2022 se umístila na třetím místě v kategoriích „Běžné účty pro fyzické osoby – podnikatele“ a „Bankovní spotřebitelské účty“. V roce 2023 mBank zvítězila v soutěži Mastercard Awards, kde si odnesla cenu za úspěšnou marketingovou podporu vydávání virtuálních karet a zároveň za podporu všech dostupných druhů mobilních plateb.

 

[1] Zdroj dat: Zadavatel Visa Consulting ve spolupráci s Ipsos, kvantitativní průzkum, srpen–září 2022, počet respondentů 455, Česko a Slovensko

 

 

Reklama

Doporučujeme

Trump řekl Financial Times, že USA by se mohly zmocnit íránského ostrova Charg

Spojené státy by se mohly zmocnit íránského ostrova Charg. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) zveřejněným v noci na dnešek to prohlásil americký prezident Donald Trump. Ostrov, který leží asi 25 kilometrů od íránské pevniny, slouží jako exportní terminál pro 90 procent vývozu ropy z islámské republiky.

Poleví napětí? Trump vidí dohodu s Íránem, Pákistán připravuje mírové rozhovory

Pákistán bude brzy hostit mírové rozhovory mezi USA a Íránem, uvedl tamní ministr zahraničí Išak Dar. Odehrát by se měly v nadcházejících dnech, více podrobností nicméně neposkytl. Režim v Íránu se změnil, dohodu můžeme uzavřít brzy, zopakoval americký prezident Donald Trump, který i tak zvažuje okupaci ostrova Charg.

Ve Finsku se zřítily dva drony. U jednoho už se potvrdilo, že byl ukrajinský

Na jihu Finska poblíž města Kouvola se v neděli zřítily dva neidentifikované drony. Finské ministerstvo obrany událost vyšetřuje jako možné narušení územní celistvosti státu. Později se u jednoho z bezpilotních letounů potvrdilo podezření, že šlo o ukrajinský dron.

Procházka a Ulberg si to rozdají o titul na UFC 327

Jiří Procházka se vrací do boje o titul. Na galavečeru UFC 327 v Miami se 11. dubna utká s Carlosem Ulbergem o pás v polotěžké váze. Ten zůstal volný poté, co Alex Pereira oznámil přesun do těžké divize a titul uvolnil.

Kuba dostane ruskou ropu, Trump s tím souhlasí

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy nebudou bránit vplutí ruského tankeru s ropou na Kubu. Ostrov se už týdny potýká s výpadky proudu, nedostatkem paliva i dalšími dopady hluboké hospodářské krize.

Sobotních shromáždění proti Trumpovi se podle hnutí zúčastnilo osm milionů lidí

Sobotních shromáždění ve Spojených státech na protest proti politice amerického prezidenta Donalda Trumpa se zúčastnilo nejméně osm milionů lidí. Podle organizujícího hnutí No Kings (Žádní králové) jde o rekordní účast, napsala dnes agentura AFP. Dvě předchozí vlny protestů měly 12 milionů účastníků. V Los Angeles byli podle agentury Reuters zadrženi dva výtržníci kvůli napadení příslušníků bezpečnostních složek.

Pentagon se připravuje na několik týdnů trvající pozemní operaci, Írán je připraven

Íránské ozbrojené síly jsou připraveny na pozemní operaci Spojených států a jejich spojence v regionu potrestají, uvedl dnes podle agentury Reuters předseda íránského parlamentu Mohammad Bágher Ghálíbáf. O tom, že Pentagon se připravuje na několik týdnů trvající pozemní operaci v Íránu, informoval v sobotu deník The Washington Post (WP) s odvoláním na americké představitele. Nešlo by však o plnohodnotnou invazi, nýbrž o nájezdy speciálních jednotek a pěchoty. Pentagon se k tomu dosud nevyjádřil. USA, které s Izraelem od konce února podnikají vzdušné údery proti Íránu, mezitím posilují svou pozici na Blízkém východě.

Coinbase zkouší dostat krypto na trh s bydlením

Kryptoměny se znovu dostávají blíž k běžnému životu. Americká burza Coinbase se spojila se společností Better Home & Finance a chce lidem umožnit, aby použili bitcoin nebo USDC ze svého účtu jako zástavu pro půjčku na akontaci při koupi domu. Nešlo by tedy o samotnou hypotéku, ale o samostatný úvěr vedle ní.

KLDR provedla test motoru pro raketu schopnou zasáhnout území Spojených států

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se zúčastnil zkoušky motoru na tuhé palivo s vysokým tahem, kterou označil za krok posilující strategické vojenské schopnosti země. Dnes to napsala agentura AP s tím, že Kim je podle všeho odhodlán rozšířit a modernizovat arzenál raket schopných zasáhnout americkou pevninu. Severokorejská tisková agentura KCNA neinformovala, kdy a kde přesně se test uskutečnil.

Ruské útoky na Ukrajině zabily několik lidí, Ukrajina opět zasáhla ruský přístav

Nejméně tři lidé zemřeli a dalších sedm dnes utrpělo zranění při ruském bombardování východoukrajinského Kramatorsku, oznámil šéf vojenské správy Doněcké oblasti Vadym Filaškin. Už ráno ukrajinské úřady v různých částech země informovaly o zraněných v důsledku nočních ruských útoků. Ruská armáda k nim kromě stovek dronů použila i hypersonickou balistickou raketu Kinžal. Gubernátor ruské Leningradské oblasti Alexandr Drozděnko uvedl, že ukrajinské drony zasáhly významný přístav Usť-Luga, což později potvrdila ukrajinská tajná služba SBU.

Plyn domácnostem zdraží, podle expertů o deset až dvacet procent

Ceny plynu v Česku rostou. Domácnosti mají v příštích měsících počítat s tím, že si za energie připlatí. Největší nárůst se očekává právě u plynu.

Řidič v Derby najel do chodců

V anglickém Derby najel v sobotu večer řidič autem do několika chodců. Někteří utrpěli vážná zranění a skončili v nemocnici. Policie podezřelého muže krátce po incidentu zadržela, motiv zatím neoznámila.

Antonelli slaví další výhru, Bearman havaroval

Velká cena Japonska nabídla dva silné okamžiky. Andrea Kimi Antonelli v Suzuce znovu vyhrál a v 19 letech se posunul do čela šampionátu formule 1, zatímco Oliver Bearman po nejtvrdší havárii dosavadního průběhu sezony odkulhal do lékařského centra.

Šéfové ropných firem varují před dopady války s Íránem

Válka s Íránem začíná podle šéfů ropných firem tvrdě doléhat na dodávky energií a trhy její vážnost stále podceňují. Největší obavy míří na ropu, zkapalněný zemní plyn i další vývoj v Hormuzském průlivu, jehož omezený provoz zvyšuje nervozitu po celém světě.

Teherán čelil masivní vlně bombardování

Teherán zažil jednu z nejtěžších vln bombardování od začátku války. Útoky zasáhly obytné čtvrti i univerzitu, do regionu mezitím dorazili američtí mariňáci a konflikt se dál rozšiřuje za hranice Íránu i Izraele. Do bojů se nově zapojili také hútíové z Jemenu a napětí dál roste kolem Hormuzského průlivu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama