Magazín50 000 fanoušků Oasis se dozvědělo, že jejich vstupenky na koncerty budou...

50 000 fanoušků Oasis se dozvědělo, že jejich vstupenky na koncerty budou zrušeny

Tisíce vstupenek prodaných na internetových stránkách pro přeprodej budou před nadcházejícím reunion turné skupiny Oasis zrušeny. Informoval o tom server BBC či Daily Mail a další.

Promotéři kapely, společnosti Live Nation a SJM, sdělili BBC, že zruší více než 50 000 vstupenek na britské koncerty kapely prodaných na sekundárních platformách. Všechny zneplatněné vstupenky budou znovu k dispozici prostřednictvím oficiálního prodejce, společnosti Ticketmaster, za nominální hodnotu.

Když Oasis v srpnu ohlásili své turné po Velké Británii, bylo v prodeji 1,4 milionu vstupenek. Do fronty se však postavilo více než 10 milionů fanoušků ze 158 zemí.

Během několika hodin se na stránkách pro přeprodej objevily tisíce vstupenek za přemrštěné ceny. Pořadatelé nadcházejících koncertů oznámili, že v příštích týdnech začnou rušit vstupenky, které „porušily smluvní podmínky“.

Pořadatelé koncertu Oasis Live ’25 podle Daily Mail dodali, že „probíhá kontrola prodeje vstupenek“ a výsledky budou „předány příslušným orgánům činným v trestním řízení“.

Boj proti inflaci cen a přeprodeji

Když se začaly prodávat vstupenky na reunion turné Oasis v roce 2025, fanoušci se dozvěděli, že si mohou koupit vstupenky pouze za nominální hodnotu prostřednictvím sítě Ticketmaster nebo partnerské společnosti Twickets, která zajišťuje další prodej.

Promotéři kapely uvedli, že tak rozhodli proto, aby bojovali proti inflaci cen a zabránili přeprodeji vstupenek. Společnosti Live Nation a SJM sdělily BBC, že čtyři procenta vstupenek přesto skončila na stránkách pro další prodej. To je téměř 50 000 vstupenek.

Na platformách pro sekundární prodej někdy končí až 20 procent lístků

Proces stornování vstupenek, o nichž se promotéři domnívají, že porušily zavedené podmínky, proběhne v nejbližší době. Všichni fanoušci, kteří se domnívají, že jim byly vstupenky zrušeny omylem, se budou moci obrátit na příslušného prodejce vstupenek, aby jejich případ prošetřil.

Mluvčí společnosti uvedl: „Tyto podmínky byly úspěšně zavedeny s cílem zakročit proti společnostem, které se zabývají sekundárním prodejem vstupenek za účelem dosažení obrovského zisku. Pouze čtyři procenta vstupenek skončila na stránkách pro další prodej. Na některých velkých turné se může objevit až 20 procent vstupenek prostřednictvím velkých neautorizovaných sekundárních platforem.

„Všechny strany zapojené do turné nadále vyzývají fanoušky, aby si nekupovali vstupenky na neautorizovaných webových stránkách, protože některé z nich mohou být podvodné a jiné podléhají zrušení.“

Doporučujeme

Ester Geislerová odkrývá rodinný příběh svého otce

Ester Geislerová natočila intimní dokument o svém zesnulém otci Petru Geislerovi. Ve filmu otevírá rodinné archivy a společně se sestrou Aňou skládá portrét talentovaného muže, který měl v sobě vřelost i temnější stránku.

Ohnivý mrak nad Francií může usnadnit šíření lesních požárů

Rozsáhlé lesní požáry na jihozápadě Francie dál ohrožují okolí města Bordeaux. Úřady kvůli rychle se šířícím plamenům evakuovaly desetitisíce lidí a nevylučují ani další rozšiřování bezpečnostních opatření. Hasiči zároveň čelí neobvyklému jevu, který podle nich situaci výrazně komplikuje. Nad požáry se totiž vytvořily takzvané pyrokumulonimby, tedy oblaka vznikající přímo působením intenzivního ohně.

Ruské údery na obec v Charkovské oblasti zabily tři lidi

Nejméně tři lidé zemřeli při nočních ruských útocích na obec Balaklija v ukrajinské Charkovské oblasti, uvedl dnes šéf městské vojenské správy Vitalij Karabanov. Ukrajinské letectvo ráno oznámilo, že Rusko v noci útočilo na Ukrajinu čtyřmi střelami a 101 bezpilotními letouny, přičemž obrana zneškodnila 66 dronů. Informuje také o zásazích 18 blíže neupřesněných míst 29 ruskými drony a jednou střelou.

Počet obětí rychle se šířící eboly v Kongu přesáhl 1800

Počet obětí rychle se šířící eboly v Kongu přesáhl 1800, zatímco počet potvrzených případů vzrostl na téměř 4000. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odkazem na konžské úřady.

Na Tchaj-wanu objevili jedny z nejvyšších stromů Asie

V odlehlých horách Tchaj-wanu se ukrývají pralesy, které patří k nejcennějším lesním ekosystémům na světě. Vědcům se po letech náročného pátrání podařilo objevit jedli tchajwanskou vysokou 84,1 metru, která je dnes považována za nejvyšší známý strom ve východní Asii. Výzkum zároveň odhalil rozsáhlé porosty obřích stromů s mimořádnou schopností ukládat uhlík.

Krvavá lázeň ve Visa: O práci přijdou tisíce zaměstnanců

Společnost Visa oznámila rozsáhlé propouštění, které zasáhne přibližně 2 600 zaměstnanců po celém světě. Součástí opatření je také zrušení 320 pracovních míst v kalifornském Foster City, kde firma provozuje významné technologické centrum. Vyplývá to z dokumentů předložených úřadům státu Kalifornie.

Tchaj-wan zahájil každoroční vojenské cvičení proti hrozbám Číny

Tchaj-wan v noci na dnešek zahájil každoroční vojenské cvičení, jehož cílem je simulovat reakci na možnou čínskou invazi na ostrov, který Peking pokládá za součást svého území. Desetidenní manévry se budou konat na různých místech po celém ostrově, informovala agentura AP.

Japonská Hirošima si připomněla 81. výročí svržení atomové bomby

Hirošima si dnes připomněla 81. výročí svržení atomové bomby na toto západojaponské město. Spojené státy se tím tehdy snažily přimět Japonsko ke kapitulaci na konci druhé světové války. Starosta města Kazumi Macui při této příležitosti kritizoval světové velmoci za vedení válek a vyzval je, aby přestaly ospravedlňovat držení jaderných zbraní jako odstrašující prostředek, napsala agentura AP.

Írán: USA jsou ochotny vrátit se ke svým závazkům. Přímá jednání ale Teherán popírá

Íránský náměstek ministra zahraničí Kazem Gharibabadi prohlásil, že Spojené státy jsou ochotny vrátit se ke svým závazkům. Popřel však tvrzení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že mezi Washingtonem a Teheránem probíhají přímá jednání. Došlo ke konfrontaci mezi Trumpem a ministrem obrany Petem Hegsethem.

Rusko hlásí zneškodnění 605 ukrajinských dronů během noci

Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek zneškodnila 605 ukrajinských dronů nad téměř dvěma desítkami ruských regionů, anektovaným poloostrovem Krymem a vodami Azovského i Černého moře. Podle státní tiskové agentury TASS to ráno uvedlo ministerstvo obrany v Moskvě. O případných škodách se nezmiňuje.

Černé vdovy: Ženy v Rusku lákají rekruty do sňatků. Když padnou, dostanou odškodnění

Kreml po ruské invazi na Ukrajinu v roce 2022 aktivně povzbuzoval nové rekruty k sňatkům. Ruský prezident Vladimir Putin se tak snažil prosazovat tradiční hodnoty uprostřed hrozící demografické krize. Dnes toho zneužívají takzvané „černé vdovy“ – ženy, které si narychlo vezmou rekruta, a když padne v boji, usilují o odškodnění.

V Libanonu zahynuli dva izraelští vojáci, čtyři byli vážně zraněni

Na jihu Libanonu zemřeli dva izraelští vojáci, čtyři byli vážně zraněni, informovala dnes podle tiskových agentur izraelská armáda. Izrael obvinil militantní hnutí Hizballáh z porušení příměří a udeřil na jižní Libanon; tento vývoj ohrožuje probíhající mírové rozhovory, napsal web The Times of Israel (ToI).

Na německém letišti byl nalezen dron s výbušninami

Na letišti Lipsko Halle našli zaměstnanci nedaleko vzletové dráhy dron s výbušninou. Německé úřady označily incident za nový typ bezpečnostní hrozby a zahájily protiteroristické vyšetřování. Během události navíc nákladní letadlo narazilo do dosud neznámého objektu.

Německý soud potrestal mladé extremisty za útoky na uprchlická zařízení

Soud v Hamburku poslal do vězení mladé členy krajně pravicové skupiny Letzte Verteidigungswelle. Podíleli se na útocích proti uprchlickým zařízením a levicovým institucím. Tresty dosahují až pěti let.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama