Reklama

10 důvodů, proč necvičíte – část 2

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Chtěli byste pravidelně cvičit, dostat se do formy, ale stále vám v tom něco brání? Důvodů, proč necvičíte, může být více.

Pokračování článku 10 důvodů, proč necvičíte – část 1.

Členství ve fitness centru si nemůžete dovolit

Není důvod, proč byste měli cvičit ve fitness centru. Nicméně pokud máte potřebu odejít z domu, abyste si zacvičili, hledejte cenově dostupnější možnosti. Podívejte se ve vašem okolí po YMCE nebo komunitním centru. Chcete-li ušetřit peníze za cvičení, můžete také vyzkoušet:

Chůzi nebo běh: Vše, co potřebujete, jsou dobré boty.

Kupte si víceúčelové vybavení: Cvičební míč lze použít pro základní cviky, silový trénink, dokonce i kardio cvičení. Činky jsou obvykle levné a lze je použít na celé tělo.

Cvičení doma: Pokud potřebujete nápady, podívejte se na videa pro inspiraci. Můžete si také vymyslet vlastní rutiny, prostě si pusťte hudbu a hýbejte se.

Najděte zdroje zdarma: Internet je skvělým zdrojem pro cvičení a programy na hubnutí.

Vyzkoušejte tréninky bez pomůcek: Můžete si užít skvělý trénink i bez vybavení. Jen pomocí váhy vlastního těla.

Nevidíte změny na svém těle

Pokud neztrácíte váhu tak rychle, jak jste doufali, nebo nemáte vytvarované břišní svaly, frustrace vás může přimět hodit ručník do ringu. Pamatujte se, že přes noc nezhubnete, ani vám nenarostou svaly. Začít je jen prvním krokem k dosažení vašich fitness cílů. Dejte svému tělu čas reagovat. Než uvidíte zásadní změny, může to trvat až 12 týdnů.

Ujistěte se, že jste si stanovili realistické cíle v oblasti fitness a pochopili, jak hubnutí funguje. Mezitím se zaměřte na mnoho dalších výhod fyzické aktivity, jako je snížení stresu a zlepšení držení těla.

Nevíte, jak cvičit

Existuje mnoho různých typů cvičení, které můžete vyzkoušet. Některé pro vás budou vhodné, jiné nikoliv. Přijít na to může být náročné. Dobrou zprávou je, že existuje spousta zdrojů, které vám pomohou.

Pokud jste členem fitness centra, zvažte práci s osobním trenérem. Pokud cvičíte doma, nebo máte omezený rozpočet, začněte s nějakým bezplatným fitness programem.

Máte děti

Díky školním a mimoškolním aktivitám a sportu mohou mít děti a dospívající stejně nabitý rozvrh jako jejich rodiče. Jen proto, že musíte dohlédnout, aby vaše dítě bylo včas na tréninku, neměli byste zanedbávat své vlastní fitness cíle. Cvičení může být ve skutečnosti skvělou aktivitou pro celou rodinu. Udělat si čas na cvičení také dává dobrý příklad vašim dětem.

Trénink s dětmi vyžaduje plánování, ale není to nemožné. Připojte se do klubu zdraví nebo do posilovny s centrem péče o děti. Pokud jsou dost staré, pozvěte své děti, aby se staly součástí vaší rutiny. Ukažte jim, jak zvedat malé závaží, nechte děti počítat vaše opakování, nebo je vezměte s sebou na každodenní procházku. Najděte ve své komunitě aktivity vhodné pro rodiny. Pokud vás baví koučování nebo mentorování, podívejte se, zda existují příležitosti spojené se sportovním týmem vašeho dítěte.

Jste příliš vystresovaní

Když jste ve stresu, je obtížnější čelit všemu, včetně cvičení. Čekání na pocit, že si chcete zacvičit, může být nekonečné. Na motivaci musíte každý den pracovat. Tady je několik tipů, které můžete vyzkoušet:

  • Stanovte si přiměřené cíle při hubnutí a každý den si je připomeňte.
  • Pokaždé, když dosáhnete cíle, ať už je to dokončení tréninku na celý týden, zhubnutí nebo pocit větší energie, odměňte se. Vydejte se na masáž, sestavte si nový seznam cvičení, pořiďte si nové běžecké boty, nebo si přečtěte knihu.
  • Promluvte si s ostatními o jejich cílech a o tom, jak zůstávají motivováni. Pokud nejste členem fitness centra, přidejte se do nějaké skupiny na sociálních médiích.
  • Zaměřte se spíše na to, jak se cítíte, než na čísla na stupnici nebo na to, co vidíte v zrcadle. Alespoň na začátku. Pokud je hubnutí pomalé nebo nevidíte změny na svém těle, v jaké jste doufali, může vás to odradit. Cvičení má ale i další výhody, například lepší rovnováhu a více energie. Na to nezapomínejte.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Běh
Ať už vás k běžecké přestávce donutí okolnosti, nebo si uděláte pauzu dobrovolně, návrat chvíli trvá. Běh pro vás pravděpodobně byl zdrojem úlevy od stresu. Nyní je čas najít další relaxační aktivity, které vám pomohou zvládnout stres.
paddleboarding
Paddleboarding se stává jedním z nejpopulárnějších vodních sportů. Je posilováním pro celé tělo, způsobem, jak si užít přírodu i skvělou zábavou. O co se vlastně jedná?

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama