Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Zlomenina stehenní kosti ji nepřiměla brát silnější léky na bolest. Brooke Shields vysvětluje důvody

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Při lednové nehodě si americká herečka a modelka Brooke Shields zlomila stehenní kost, což si vyžádalo několik operací. Později se u ní rozvinula stafylokoková infekce, která herečce způsobovala „nesnesitelnou bolest. Shields přesto odmítla užívat jakékoli léky proti bolesti na předpis, jak prozradila v rozhovoru pro magazín People.

  Šestapadesátiletá Shields si po úrazu nevzala nic silnějšího než volně prodejné léky z obavy z vytvoření závislosti na opioidech jako Oxykodon nebo Vicodin.

  Herečka pro server People uvedla, že se rozhodla nejhorší bolesti čelit už v nemocnici. „Nechtěla jsem opustit nemocnici bez bolesti, vrátit se domů a myslet si, že umírám, protože by ta bolest byla nesnesitelná,“ vysvětlila po vystoupení na akci The Marie Claire Power Trip: Off the Grid.

  Shields se také chtěla ujistit, že v průběhu zotavování bude schopná rozpoznat rozdíl mezi bolestí z původního zranění a čímkoli novým, co se mohlo objevit.

  „Potřebovala jsem opravdu pochopit, jaká bolest to je. Když odejdete, jdete domů a cítíte bolest, opravdu vás to vyděsí,“ popisovala svůj přístup. „Chtěla jsem to mít aspoň jako: ‚Aha, takovou bolest už jsem cítila. Dobře.‘ Necítíte se pak jako oběť (té bolesti),“ prohlásila.

  Matka dvou dětí však zjistila, že přesvědčit nemocniční personál není jednoduché. „Řekla jsem: ‚Jaký volně prodejný lék si můžu vzít v nejvyšší dávce, aby to bylo bezpečné? A s receptem neodejdu.‘ A každý vám chce dát Oxy,“ posteskla si Shields s odkazem na silný narkotický lék proti bolesti.

  Herečka bojuje proti opioidové epidemii

  Podle Shields je spoléhání se na silné léky proti bolesti součástí celé opioidové epidemie, která poškozuje lidi po celé zemi. Dodává však, že její rozhodnutí neužívat opioidy „není o tom být hrdinkou“.

  „Poslouchejte a pak udělejte vše, co můžete, abyste to necítili, aniž byste se museli uchýlit k něčemu, co by mohlo být mnohem škodlivější,“ uvedla herečka, které sama s bolestí bojuje pomocí ledu, rehabilitacemi nebo volně prodejnými léky.

  Shields se jedenáct měsíců po nehodě zotavuje dobře. Podle svých slov stále trpí bolestmi a překvapilo ji, jak moc její svaly atrofovaly. Přesto „ušla dlouhou cestu“. Momentálně se herečka známá z filmů Děvčátko nebo Modrá laguna zaměřuje na cvičení s vlastní vahou a pilates.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Alec Baldwin: Spoušť jsem nestiskl

  První televizní rozhovor od tragédie: Spoušť jsem nestiskl, řekl Baldwin o výstřelu na place

  Už to bude šest týdnů od chvíle, kdy při natáčení filmu Rust v Novém Mexiku přišla o život kameramanka Halyna Hutchins. Nyní herec Alec Baldwin, který při tragickém výstřelu držel zbraň v ruce, podle ukázek z emotivního rozhovoru prohlásil, že spoušť nezmáčkl.
  Zemřel Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton

  Svět módy truchlí. Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton, podlehl rakovině

  Virgil Abloh, syn přistěhovalců z Ghany narozený v Americe, který se propracoval až na vrchol módního průmyslu a zastával roli uměleckého ředitele luxusní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 41 let. Dva roky bojoval se vzácnou formou rakoviny. Oznámení o úmrtí návrháře se objevilo na jeho oficiálním účtu na Instagramu.
  Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti

  Z hákového kříže cupcake. Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti po svém

  Hákové kříže na stěně se mění v obří dortíky s fialovou polevou a slova „můj Hitler“ v „moje muffiny“. To vše stihne za jeden den italský pouliční umělec, který bojuje proti rasismu tím, že nenávistné graffiti přetváří v jídlo.
  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů

  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů tvůrcům seriálového hitu House of Cards

  Americký herec Kevin Spacey prohrál spor se společností MRC, která produkovala hit Netflixu House of Cards (Dům z karet). Arbitr studiu přiznal nárok na téměř 31 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Herec v seriálu účinkoval pět sezón, než o roli před čtyřmi lety přišel po několika obviněních ze sexuálního obtěžování.
  Brit Awards zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Brit Awards od příštího roku zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Od roku 2022 se budou na Brit Awards udílet trofeje v genderově neutrálních kategoriích, oznámili v pondělí organizátoři britských hudebních cen. Nahradí tak dosavadní dělení na mužské a ženské.
  Meghan u Ellen DeGeneres

  Vévodkyně Meghan se u Ellen DeGeneres rozpovídala o dětech

  Během čtvrteční talkshow Ellen DeGeneres vévodkyně ze Sussexu prozradila, že její dvouletý syn Archie „miluje roli velkého brášky“ pětiměsíční Lili, která se narodila v červnu. Meghan však upozornila, že dobrý vztah sourozenců není samozřejmost.
  Reklama
  Reklama
  Reklama