Reklama

Zemědělec posunul hraniční kámen, zvětšil tak území Belgie

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Bez boje či vyjednávání a přesto se mu podařilo zvětšit území Belgie. Francouzský zemědělec přesunul kámen, který označil hranice v roce 1819, v období Napoleona Bonaparte. Nejspíše stál v cestě jeho traktoru. Informuje o tom deník The Guardian

Francouzsko-belgická hranice je dlouhá 620 km a formálně byla založena na základě smlouvy z Kortrijku z roku 1820.

Nemáme zájem na rozšiřování města nebo země. Učinil Belgii větší a zmenšil Francii,sdělil Lavaux francouzskému televiznímu kanálu TF1. Uvedl také, že pokud zemědělec prokáže dobrou vůli, nebude mít problém. „Vyřešíme tento problém přátelsky,“ dodal Lavaux s úsměvem.

V případě, že ale zemědělec nedodrží podmínky, mohla by být záležitost postoupena belgickému ministerstvu zahraničí. To by k urovnání přesného vymezení hranice možná muselo svolat francouzsko-belgickou komisi věnující se otázkám hranice. Její činnost však byla v roce 1930 pozastavena.

Belgického starostu sice zvětšení města potěšilo, francouzská strana ale nadšení nesdílela.

Měli bychom být schopni vyhnout se nové pohraniční válce,“ řekla La Voix du Nord Aurélie Welonek, starostka Bousignies-sur-Roc.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Alberto Sánchez Gómez
Osmadvacetiletý Španěl Alberto Sánchez Gómez byl v roce 2019 zatčen za vraždu své vlastní matky, jejíž ostatky snědl. Soud jej nyní poslal na 15 let do vězení.
Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama