Reklama

Za válečný arzenál ve sklepě dostal senior podmínku

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Německá prokuratura a obhajoba se dohodly na udělení podmíněného trestu maximálně do jednoho roku a pěti měsíců pro nepovolené držení zbraní, munice a výbušnin 84-letému muži, který v suterénu svého domu skladoval tank z dob druhé světové války, protiletadlové dělo, torpédo a další zbraně .

Důchodce bude muset navíc zaplatit pokutu ve výši 250 000 eur a tank i protiletadlové dělo prodat.

Verdikt v tomto případě má soud ve městě Kiel na severu země vynést ještě v úterý, informuje agentura Reuters. Sběratel byl obžalován z důvodu porušení zákona o kontrole válečných zbraní a také z porušení zákona o zbraních.

Tank typu Panther i ostatní předměty včetně protiletadlového děla s kalibrem 8,8 centimetru, minometu, samopalů, útočných pušek, automatických zbraní a více než tisíc nábojů zajistili během domovní prohlídky ve vile obžalovaného v severoněmeckém městě Heikendorf v létě 2015.

Šlo o dvoudenní akci, na níž se podílelo 20 vojáků. Vyzvednutí téměř 40-tunového tanku, který už neměl pásy, z obývané nemovitosti a umístění na podvalník za účelem přepravy jim trvalo téměř devět hodin.

Místní úřady na sklep důchodce upozornili policisté z Berlína, kteří dříve prohledali dům v souvislosti s odcizenými artefakty z dob nacistické éry.

Muž v srpnu ještě před výslechem uvedl, že tank koupil v Anglii už jako vrak.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Xavier Novell se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických erotických fikcí

Nejmladší španělský biskup se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických...

Dvaapadesátiletý Xavier Novell se stal v roce 2010 nejmladším španělským biskupem. Teprve nedávno se však vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím má stát jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala zejména jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

Žena (62) potřetí otěhotněla s manželem (72), který je po vasektomii....

Jenny, na sociální síti Instagram známá jako The Good Wifey, s tím, že by k jejím dvěma dospělým dětem přibylo v pokročilém věku další, nepočítala ani ve snu. Vždyť už 16 let nemenstruovala a její 72-letý muž je po vasektomii.
influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji

Influencerku vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli tomu, že byla...

Známá německá influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli jejímu vzhledu. Prý vypadala až moc sexy.
Matteo Messina Denaro

Turista obětí policejního omylu! Policie si ho spletla s nejhledanějším bossem...

Italská prokuratura nechala minulý týden v Nizozemsku zatknout muže, o němž se domnívala, že je nejhledanějším bossem sicilské mafie. Britský turista se však zločinci pouze podobal a po několika dnech strávených ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy byl propuštěn na svobodu.
Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin, známý jako lék proti bolestem i horečce, vědci testují jako potenciální léčbu agresivní formy rakoviny prsu. Tento levný a běžně dostupný lék by mohl dobře fungovat v kombinaci s imunoterapií.
Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů

Absolutní šílenost! Pilot při průletu tunelem překonal hned několik světových rekordů

Pro drtivou většinu populace nemožné a asi i nepochopitelné. Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů. Čeho se nejvíce bál a jaké vlastně byly jeho pocity po tomto parádním činu?
Reklama
Reklama
Reklama