Reklama

Wu-chan otestuje všech 11 milionů obyvatel po sedmi případech lokálního přenosu

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Úřady v čínském městě Wu-chan začnou na covid-19 testovat celou populaci poté, co se v místě objevila hrstka pozitivních případů. Hlavní město čínské provincie Chu-pej v posledních dnech zaznamenalo sedm případů lokálního přenosu koronaviru SARS-CoV-2, informovala stanice BBC a al-Džazíra.

Ve Wu-chanu se jedná o první nakažené bez cestovatelské historie za více než rok. Město s 11 miliony obyvatel se dostalo do centra pozornosti v roce 2019, když zde byl poprvé zaznamenán výskyt nového typu koronaviru.

Čína v současné době čelí největšímu nárůstu případů za poslední měsíce, ačkoli se jedná o desítky případů denně. Zasaženo bylo přibližně 15 provincií po celé zemi. Vláda tak znovu sáhla k hromadnému testování a lockdownu.

Wu-chan oznámil nová opatření v úterý, kdy Čína ohlásila 90 nových případů nákazy. Národní zdravotnická komise uvedla, že v 61 případech se jednalo o lokální přenos. Úřady připisují šíření viru vysoce nakažlivé variantě delta a domácí turistické sezóně.

Čína v kontrole viru v minulosti do značné míry uspěla, nyní tak rychle přistupuje k výrazným restrikcím

Nové rozšíření viru, které odstartovalo mezi pracovníky na rušném letišti v Nankingu, vyvolalo obavy. Úřady otestovaly 9,2 milionu obyvatel Nankingu třikrát a na statisíce lidí uvalily zákaz vycházení.

O víkendu se však pozornost obrátila k oblíbené turistické destinaci Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan, kde se objevilo mnoho nejnovějších případů. Místo podle úřadů pravděpodobně nedávno navštívili cestovatelé z Nankingu.

Hygienici se zaměřili na divadelní představení v městské prefektuře Čang-ťia-ťie a nyní se snaží vystopovat asi 5000 návštěvníků, kteří následně odcestovali zpět do svých domovů, upozornil zpravodajský web BBC. „Čang-ťia-ťie je nyní novým ohniskem šíření viru v Číně,“ řekl novinářům Čong Nan-šan, přední čínský expert na respirační choroby.

Nové ohnisko se objevilo i v hlavním městě Pekingu, který hlásí několik případů lokálního přenosu. Peking tak během vrcholné letní prázdninové cestovní sezóny turistům zablokoval vstup do města a požádal obyvatele, aby z metropole neodjížděli, pokud to nebude nezbytně nutné.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Příliv migrantů v Texasu

Tisíce Haiťanů, Kubánců, Venezuelců a Nikaragujců bivakují pod mostem v Texasu

Prezident Joe Biden se potýká s rostoucí humanitární a politickou výzvou. Kolem 12 tisíc migrantů, převážně haitských občanů, v pátek bivakovalo pod mostem v jižním Texasu na hranicích s Mexikem. Další stovky mířily k hranici.
snydrom zvracení

V USA se plní ordinace lidmi, kteří nekontrolovaně zvrací z kouření...

Ve Spojených státech je na vzestupu zvláštní nemoc, a to zejména ve státech, které legalizovaly marihuanu. Její pravidelní konzumenti, obzvlášť teenageři, plní ordinace lékařských pohotovostí s vážnými žaludečními potížemi. Nejspíš jde o syndrom chronického zvracení z marihuany, který byl objevený teprve nedávno.
Pentagon: Při srpnovém útoku z dronu zahynulo 10 civilistů

Tragický omyl v Kábulu. Při srpnovém útoku z dronu zahynulo 10...

Útok bezpilotního letounu v Kábulu minulý měsíc zabil pracovníka humanitární organizace a devět členů jeho rodiny, včetně sedmi dětí. V pátek se americká armáda za tragickou chybu omluvila.
Ruské volby do parlamentu

Volby v Rusku začínají, Google a Apple smazaly aplikaci Navalného

Ruští občané se od pátku vydávají volit do parlamentu, ovšem bez hlavní opozice. Společnosti Google a Apple navíc odstranily ze svých obchodů aplikaci vězněného kritika Kremlu Alexeje Navalného. V pátek to uvedl jeho tým. Informuje o tom agentura Reuters.
Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů

Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů. Otec dnes žaluje...

Otec sedmileté dívky zažaloval školu a dva její zaměstnance v Michiganu za to, že jeho dceři ostříhali bez vědomí rodičů vlasy. Po škole chce milion dolarů.
OSN: Svět pravděpodobně nesplní klimatické cíle

OSN: Svět pravděpodobně nesplní klimatické cíle

OSN ve čtvrtek uvedla, že navzdory globální pandemii covidu-19 nebylo zpomaleno tempo změny klimatu. Svět zůstává pozadu v boji za snížení emisí uhlíku.
Reklama
Reklama
Reklama