Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Vzpomínková neděle bez královny. Alžbětu trápí problémy se zády

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská královna Alžběta kvůli bolestem zad v neděli zmeškala tradiční vzpomínkovou ceremonii, která se váže ke Dni válečných veteránů. Panovnice se tak stále neobjevila na veřejnosti od doby, kdy jí lékaři minulý měsíc po pobytu v nemocnici naordinovali odpočinek. Informovaly o tom server BBC a agentura Reuters.

  Zdroj z Buckinghamského paláce dle Reuters uvedl, že aktuální problémy 95leté královny nesouvisí s blíže nespecifikovanou indispozicí, kvůli níž dříve navštívila nemocnici, a označil to za „neuvěřitelně nešťastnou náhodu“.

  Alžbětina nepřítomnost na akci, která patří mezi ty nejvýznamnější, přesto vyvolala obavy o její zdraví. „Její Veličenstvo je zklamané, že událost zmešká,“ uvedl palác v nedělním prohlášení. Mělo se jednat o první veřejné vystoupení královny od hospitalizace z 20. na 21. října. Na konci minulého měsíce pak palác avizoval, že královna bude další dva týdny odpočívat.

  Premiér Boris Johnson v neděli večer prohlásil, že se s královnou v nedávné době setkal. „Viděl jsem královnu při audienci minulý týden ve středu ve Windsoru. Má se velmi dobře,“ řekl novinářům.

  Za 69 let na trůnu panovnice dosud vynechala slavnostní ceremonii u kenotafu v centru Londýna pouze šestkrát, přičemž čtyřikrát byla na zahraničních cestách a dvakrát byla těhotná.

  Ceremoniál se koná nejbližší neděli k 11. listopadu u příležitosti konce první světové války. Pohled na královnu na akci byl jedním z určujících obrazů její vlády v průběhu desetiletí: oblečená v černém se skloněnou hlavou, symbolický vlčí mák.

  Královnu reprezentoval princ Charles

  Královská rodina se v neděli spojila s předními členy vlády, představiteli v zámoří a armádou, aby uctila památku těch, kteří přišli o život ve válečných konfliktech.

  V posledních letech jménem Alžběty u památníku pokládal věnec následník trůnu princ Charles, zatímco panovnice ceremonii sledovala z balkonu na Ministerstvu zahraničních věcí a Commonwealthu.

  Princ z Walesu, který v neděli oslavil 73. narozeniny, položil věnec i letos. Jeho manželka Camilla spolu s Kate, vévodkyní z Cambridge, a Sophií, hraběnkou z Wessexu, přihlížely z balkonu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zemřel Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton

  Svět módy truchlí. Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton, podlehl rakovině

  Virgil Abloh, syn přistěhovalců z Ghany narozený v Americe, který se propracoval až na vrchol módního průmyslu a zastával roli uměleckého ředitele luxusní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 41 let. Dva roky bojoval se vzácnou formou rakoviny. Oznámení o úmrtí návrháře se objevilo na jeho oficiálním účtu na Instagramu.
  Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti

  Z hákového kříže cupcake. Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti po svém

  Hákové kříže na stěně se mění v obří dortíky s fialovou polevou a slova „můj Hitler“ v „moje muffiny“. To vše stihne za jeden den italský pouliční umělec, který bojuje proti rasismu tím, že nenávistné graffiti přetváří v jídlo.
  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů

  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů tvůrcům seriálového hitu House of Cards

  Americký herec Kevin Spacey prohrál spor se společností MRC, která produkovala hit Netflixu House of Cards (Dům z karet). Arbitr studiu přiznal nárok na téměř 31 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Herec v seriálu účinkoval pět sezón, než o roli před čtyřmi lety přišel po několika obviněních ze sexuálního obtěžování.
  Brit Awards zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Brit Awards od příštího roku zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Od roku 2022 se budou na Brit Awards udílet trofeje v genderově neutrálních kategoriích, oznámili v pondělí organizátoři britských hudebních cen. Nahradí tak dosavadní dělení na mužské a ženské.
  Meghan u Ellen DeGeneres

  Vévodkyně Meghan se u Ellen DeGeneres rozpovídala o dětech

  Během čtvrteční talkshow Ellen DeGeneres vévodkyně ze Sussexu prozradila, že její dvouletý syn Archie „miluje roli velkého brášky“ pětiměsíční Lili, která se narodila v červnu. Meghan však upozornila, že dobrý vztah sourozenců není samozřejmost.
  Britney Spears o ukončení opatrovnictví

  Britney Spears po konci opatrovnictví: Vážím si maličkostí, jako je možnost mít klíčky od auta

  Popová hvězda Britney Spears prozradila, jak plánuje využít nově nabytou svobodu poté, co minulý týden získala zpět kontrolu nad svým osobním životem a majetkem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama