Více
  18.6 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022

  Vytočený Hamilton hází chabý výkon v Miami na tým. Je to vaše práce, zlobí se Brit

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud by se dal vyjádřit start sezony formule 1 z pohledu Lewise Hamiltona jedním slovem, zřejmě by nepatřilo mezi ty nejvybíravější. Místo útoku na titul se zatím Brit trápí, jeho maximem je po pěti odjetých závodech jedno třetí místo, ze kterého jde jen marně stíhat ty nejlepší. Nedařilo se mu ani v Miami. Kdo nese vinu? Podle Hamiltona tým.

  Vloni se o mistrovský titul rvali do posledního závodu v Abú Dhabí dva jezdci. Max Verstappen nakonec porazil Lewise Hamiltona a místo osmého titulu se tak slavil ten premiérový na druhé straně. Jezdec Red Bullu se dostává do skvělé formy i letos a bude chtít trofej obhájit. Jeho sok se ale trápí.

  Hamilton nejprve dojel třetí v Bahrajnu, což je pro něj letos maximem. Pak skončil až desátý v Saudské Arábii, čtvrtý v Austrálii a třináctý ve Velké ceně Itálie. O to hůře, že kolem něj v závodě na Apeninském poloostrově projel první Max Verstappen. Být horší o celé kolo? To před sezonou nikdo nečekal.

  Sedminásobnému šampionovi a v počtu vítězství v závodech nejlepšímu jezdci formule 1 všech dob nevyšlo ani Grand Prix Miami. Po projetí cílem na šesté pozici v Hamiltonovi bouchly saze. Servítky si nebral zejména směrem ke svému týmu, jehož rozhodnutí ho stála bitva s kolegou Russelem.

  Je to vaše práce, vzkázal naštvaně Hamilton

  Klíčovou strategickou věc nechalo vedení stáje Mercedes na samotném závodníkovi. Měl možnost přezout pneumatiky ve chvíli, kdy byl na trati safety car, to však neudělal.

  „Lewisi, přezujeme také pneumatiky?“ ptal se ho závodní inženýr Peter Bonnington. Stejná otázka prý padla také na George Russella, který do boxů zajel. „Já strategii nedělám, to není na mě,“ vyjekl Hamilton do vysílačky. Právě tento moment byl nakonec pro boj o top pětku klíčový. Krajan Russell Hamiltona na čerstvých gumách nakonec předjel.

  „Tohle je vaše práce,“ řekl podle deníku Daily Mail vytočený Hamilton. „V té chvíli jsem neměl ponětí, jak kdo jede, takže když mi tým řekl, že je to na mně, neměl jsem dostatečné informace, abych se rozhodl. Máte rozhodnout za mě, protože znáte všechny podrobnosti, ale já ne. Spoléhám na kluky, ale tentokrát nechali rozhodnutí na mně. A já to nechápu,“ supěl.

  Hamilton nakonec dojel šestý a při premiérové Velké ceně Miami rozhodně nezářil. Šestý je britský pilot i celkově, na prvního Leclerca z Ferrari už ale ztrácí propastných 68 bodů. Další šanci na zvrat sezony dostane Hamilton už příští víkend, kdy se pojede ve španělské Barceloně.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno