Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Biden: Vydání zatykače na Putina kvůli Ukrajině je oprávněné

  Vydání zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s válkou na Ukrajině je podle americké hlavy státu, Joea Bidena, oprávněné. Ruský prezident spáchal válečné zločiny, míní Biden, kterého citovala agentura Reuters. Zatykač na Putina vydal v pátek Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu kvůli únosům ukrajinských dětí z okupovaných území do Ruska.

  Ukrajinské síly během středy odrazily 83 ruských útoků, uvedl generální štáb

  Ukrajinské ozbrojené síly v uplynulém dni odrazily 83 ruských útoků na východě země. Rusko částečně znovu získalo kontrolu nad přístupovými cestami do města Kreminna v Luhanské oblasti a pravděpodobně bude usilovat o znovudobytí logisticky významného města Kupjansk v Charkovské oblasti.

  Microsoft se chystá zlepšit změnu výchozích aplikací ve Windows 11

  Jedním z největších problémů operačního systému Windows 11 je způsob, jakým pracuje s výchozími aplikacemi. Navzdory několika aktualizacím je celý proces změny výchozích aplikací stále složitější než ve Windows 10. Naštěstí Microsoft vydává další aktualizaci, která má tento proces usnadnit.

  Výletní plavby jsou ve Středomoří zpět

  Výletní plavby neboli Cruise trips patří k druhům dovolené, kde zkombinujete jak pobyt u moře, tak poznávání různých míst světa. V posledním desetiletí došlo v tomto odvětví k obrovskému nárůstu – 30 milionů cestujících a 1,2 milionů pracovních míst.

  Americká centra pro kontrolu a prevenci nemocí (US Centers for Disease Control and Prevention) ale prodloužila zákaz plachtění, který zakazuje plavbu po amerických vodách minimálně do září 2020. Hlavní provozovatelé, jako Princess Cruises, zrušili navíc plavby v regionech mimo USA, včetně Asie, Karibiku, Jižní Ameriky a Antarktidy do poloviny prosince.

  „Víme, že za každé 1% poklesu lodního výletního cestovního ruchu, může dojít celosvětově ke ztrátě až 9 100 pracovních míst,“ řekla CNN tisková mluvčí Cruise Lines International Association Bari Golin-Blaugrund.

  Ve Středozemním moři se naopak na první plavbu po globálním zastavení několikamiliardového lodního výletního průmyslu vydala 16.srpna výletní loď MSC Grandiosa. Plavbu doprovázelo koronavirové testování, sociální distancování, kontroly teploty i desinfekce rukou.

  MSC Cruises je jednou z prvních velkých společností, které testovaly vody s velkou lodí. Experti z odvětví to považují za zásadní test.

  Menší výletní linky po celé Evropě také znovu zahájily provoz. Začátkem tohoto měsíce bylo ale 41 členů posádky a 21 hostů pozitivně testováno na Covid-19 po plavbě na malé norské výletní lodi MS Roald Amundsen.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.