Reklama

Pro dobrodruhy: Nej destinace roku 2021

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Dobrodružství je pro mnohé z nás velkou součástí zážitku z cestování. Než začnete plánovat další cestu, přečtěte si našeho průvodce dobrodružných destinací a aktivit z celého světa.

Plavání „na divoko“, Skotsko

Plavání v přírodních vodách zaznamenalo v poslední době obrovský nárůst popularity. Zčásti jistě proto, že to byl jediný způsob, jak se ochladit v dobách, kdy byly kvůli pandemii covid-19 zavřené bazény a veřejná koupaliště. Pro ty z vás, kteří si tuto outdoorovou aktivitu oblíbili, je Skotsko se svými nesčetnými jezery ideální destinací. Ti odvážní si mohou dokonce zaplavat v jezeře Loch Ness. Kdo ví, co tam potkáte…

Surfování, Galicie, Španělsko

Galicie, jeden z méně navštěvovaných regionů Španělska, leží poblíž portugalských hranic na pobřeží Atlantiku. Ve vnitrozemí je spousta historie a kultury, ale ti, kteří touží po dobrodružství, vyrazí na pláže ochutnat něco jiného. Surfování je zde výjimečné. A není tu tak přeplněno, jako v některých jiných evropských destinacích pro surfování.

Ziplining, Kostarika

Kostarika se stává čím dál oblíbenější destinací. Místní vláda vyvíjí velké úsilí o udržitelnost, přičemž vzácné deštné pralesy jsou rozhodující jak pro odvětví cestovního ruchu, tak pro celkovou příjemnou atmosféru, díky níž je tato země jedním z nejšťastnějších míst na světě. Zarezervujte si pobyt v ekolodži a vyzkoušejte třeba ziplining. Let mezi korunami stromů ve velké rychlosti je zážitkem, který byste si neměli nechat ujít.

Jízda na koni, Menorca, Španělsko

Pokud plánujete dovolenou na jednom z úžasných španělských ostrovů, odpočinek a relaxace budou určitě na pořadu dne. To ale neznamená naprostý nedostatek dobrodružství. Oblíbenou aktivitou na Baleárských ostrovech je potápění. Co kdybyste se ale pro změnu vydali na výlet na koni? Vypravte se do jeskyní, zátok, podél pobřeží a objevujte i místní historii.

Horská cyklistika, Dolomity, Itálie

Většina lidí se při zdolávání Dolomitů rozhoduje pro jednu ze dvou populárních metod. Jízda autem klikatými cestami obklopenými strmými horami zní nebesky a realita odpovídá fantazii. Pro pomalejší zážitek můžete vyrazit na pěší túru a užít si neuvěřitelnou scenérii svým vlastním tempem. Oba tyto způsoby jsou skvělé, ale máte ještě třetí možnost! Pedály a vlastní pohon. Vede tady dost cyklistických tras a potkáte určitě spoustu dalších nadšenců.

Prozkoumejte Everglades na Floridě

Tropické mokřady Everglades jsou zážitkem pro každého milovníka dobrodružství. Bažinaté řeky můžete objevovat pěšky po vyvýšených promenádách, ale pro autentičtější zážitek absolvujte prohlídku na motorovém člunu.

Pádlování s delfíny, Kalifornie

Kalifornie je obrovská a je těžké se rozhodnout, které z nepřeberného množství aktivit dát přednost. Doporučujeme udělat si výlet po pobřeží do Monterey. Tato část Kalifornie je známá svými obřími vilami, skvělými silnicemi a krásnými plážemi. Můžete si půjčit kánoi a pádlovat mezi delfíny a tuleni. Jedná se o životní zážitek, na který rozhodně jen tak nezapomenete.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dovolená
V poslední době je kvůli pandemii covid-19 těžké plánovat dovolenou předem. Výhodou je, že se dají sehnat skvělé nabídky na „last minute“. Jak? Přečtěte si naše tipy.
jak cestovat pomalu
Už máte dost hektického pobíhání mezi památkami a chtěli byste si jednou na dovolené opravdu odpočinout? Přečtěte si naše tipy, jak cestovat pomalu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama