Více
  21 C
  Czech
  Čtvrtek, 18 srpna, 2022

  Visa schválila první australskou kartu pro platbu Bitcoinem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Globální platební gigant Visa certifikoval CryptoSpend, start-up vytvořený dvěma spolužáky z Technologické univerzity, k vydávání fyzických debetních karet pro usnadnění plateb Bitcoinem. Uvedl lokální finanční deník AFR.

  Visa podrobila společnost přísné prověrce, aby zaručila soukromí a bezpečnost informací uživatelů a rovněž dodržování předpisů proti praní špinavých peněz.

  Očekává se, že tento týden potvrdí svůj souhlas a australská společnost může začít přidělovat debetní karty svým uživatelům. Ti pak mohou platit v maloobchodních zařízeních a pohostinstvích Bitcoinem (BTC) a dalšími kompatibilními kryptoměnami.  Uživatelé aplikace CryptoSpend tak mohou provádět přímé nákupy bez převodu digitálních aktiv na tradiční fiat měnu, jako to dělají některé podobné aplikace na trhu.

  Poprvé bude zákazníkům umožněno používat Bitcoin na australské platební kartě jako součást sítě mezinárodního schématu platebních karet, což podtrhuje globální úsilí společností Visa a Mastercard usnadnit platby Bitcoinem a jiných digitálních aktiv při běžných denních nákupech.

  Spoluzakladatel programu CryptoSpend Andrew Grech řekl agentuře CoinDesk, že „karta poskytne Australanům další flexibilní způsob, jak utratit svůj Bitcoin za běžné věci denní potřeby“.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS