Reklama

V restauraci ve Wisconsinu střílel propuštěný zaměstnanec, potvrdila policie

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Policie zveřejnila identitu muže, který zastřelil dva zaměstnance restaurace sousedící s kasinem Oneida a jednoho zranil. Střelec se jmenoval Bruce K. Pofahl (62), byl to bývalý zaměstnanec, propuštěný na začátku roku kvůli obtěžování. Informuje o tom AP News a další servery.

Policie rovněž zveřejnila totožnost jeho obětí. Pofahl vešel do hotelové restaurace Duck Creek Kitchen & Bar s pistolí ráže 9 mm a před zraky asi padesáti návštěvníků z těsné blízkosti zastřelil dva číšníky, dvaatřicetiletého Iana Simpsona a pětatřicetiletého Jacoba Bartela.

Zatímco lidé se v křiku a chaosu pokoušeli dostat z restaurace, Pofahl vyšel ven a střelil dalšího zaměstnance, osmadvacetiletého Daniela Mulligana. Tyto informace sdělil šerif okresu Brown County ve městě Green Bay Todd Delain na tiskové konferenci. Těsně poté policisté Pofahla před budovou komplexu zastřelili. Zraněný Mulligan byl převezen do nemocnice a je nyní ve stabilizovaném stavu.

Ačkoliv podle prvotních informací se střelba odehrála přímo v kasinu, ve skutečnosti zahájil Pofahl palbu v hotelové restauraci, která s kasinem sousedí. Restaurace patří pod síť hotelů Radisson a celý komplex spadá pod společnost Oneida, která kasino provozuje.

Stalkoval a obtěžoval svou nadřízenou

Pofahl byl v restauraci zaměstnaný jako provozní a začátkem tohoto roku byl propuštěn. Ukázalo se, že zřejmě obtěžoval a stalkoval svoji nadřízenou, devětadvacetiletou Elizabeth Walker. Právě to byl důvod jeho propuštění. Pofahl jí poté posílal zprávy, ve kterých jí i její rodině mimo jiné vyhrožoval smrtí. Posílal jí také fotografie jejího domu a pokoušel se do jejího auta nainstalovat sledovací zařízení. Letos v březnu dostal soudní zákaz se k ženě přibližovat a nesměl ani do prostor restaurace.

Soudu se Pofahl nezúčastnil s odůvodněním, že patří mezi rizikovou skupinu a jako diabetikovi s vysokým krevním tlakem se obává, že by se u soudního jednání mohl nakazit covidem. Soud nicméně neshledal, že by skutečně hrozilo, že by Pofahl mohl použít proti své oběti střelné zbraně. A právě to se pravděpodobně stalo, žena měla ale štěstí v tom, že v osudné chvíli v restauraci vůbec nebyla. Smůlu měli naopak její kolegové.

Šerif Delain řekl, že střelba byla cílená, Pofahl v restauraci podle něj hledal „konkrétní osobu“, která tam nebyla. Ačkoliv nikoho nejmenoval, podle médií se jednalo právě o jeho nadřízenou, které už několik měsíců dělal ze života peklo. Až na soudní rozhodnutí a několik pokut za nedodržování dopravních předpisů se jednalo o bezproblémového člověka, který měl velmi málo konfliktů se zákonem, řekl šerif.

Pofahl se dlouho pohyboval v restauračním byznyse a dříve byl manažerem hotelové restaurace Radisson v Detroitu. Pracoval také v hotelích na Floridě a v Severní Karolíně.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mapa. Foto: Unsplash
Bez boje či vyjednávání a přesto se mu podařilo zvětšit území Belgie. Francouzský zemědělec přesunul kámen, který označil hranice v roce 1819, v období Napoleona Bonaparte. Nejspíše stál v cestě jeho traktoru.
Test na covid-19
Několik zaměstnanců státem vlastněné farmaceutické společnosti Kimia Farma v Indonésii bylo zatčeno za to, že údajně omývali použité nosní tyčinky na stěry na koronavirus a znovu je použili.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama