Více
  -1.7 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  V Japonsku se covid vytratil téměř přes noc. Experti si lámou hlavu, čím to je

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Japonsko se téměř přes noc stalo symbolem vítězství nad covidem. Ani experti si ale nejsou jisti příčinou prudkého poklesu případů. Někteří se bojí, že další drtivá vlna nemoci ještě přijde. Informuje o tom AP News.

  Bary jsou plné, vlaky přeplněné a nálada je oslavná, přestože panuje všeobecná nejistota, co přesně stojí za prudkým poklesem. Počet nových případů COVID-19 v hlavním městě Tokiu dnes poklesl až pod stovku denně, nejméně za jedenáct měsíců. Přitom ještě v polovině srpna zde laboratoře zaznamenávaly každý den 6 000 případů. Na rozdíl od evropských zemí v Japonsku nikdy nedošlo k lockdownu, pouze k řadě relativně bezzubých výjimečných stavů.

  Mezi možné faktory japonského úspěchu patří opožděná, ale pozoruhodně rychlá očkovací kampaň (téměř 70% populace je plně očkováno). Roli může hrát i vyprázdnění mnoha nočních podniků z obav, které se rozšířily během nedávného nárůstu počtu případů. Pomoci mohla i praxe nošení roušek, rozšířena dávno před pandemií, a špatné počasí na konci srpna, které udrželo lidi doma.

  Rychlé a intenzivní očkování v Japonsku mezi osobami mladšími 64 let mohlo vytvořit dočasný stav podobný stádní imunitě,“ uvedl Dr. Kazuhiro Tateda, profesor virologie na univerzitě Toho. Někteří experti ovšem upozorňují i na to, že tzv. kolektivní imunity je u respiračního viru nemožné dosáhnout.

  Tateda nicméně poznamenal, že míra očkování prudce vzrostla v červenci až září, právě v době, kdy se rychle šířila infekčnější varianta delta. Upozornil však, že průlomové infekce v USA, Velké Británii a dalších místech, kde očkování začalo o několik měsíců dříve než v Japonsku, ukazují, že samotné vakcíny nejsou dokonalé a jejich účinnost postupně vyprchává.

  Představa další vlny straší lékaře

  A právě vzhledem k postupně slábnoucí účinnosti vakcíny a blížící se zimě se však odborníci obávají, že Japonsko může čelit další vlně, jako tomu bylo letos v létě. Nemocnice byly zaplaveny závažnými případy a počet úmrtí prudce vzrostl. I tak byl nižší než před očkováním, které začalo v polovině února.

  Proč tedy došlo k poklesu? Je to těžká otázka a musíme vzít v úvahu vliv očkování, který je nesmírně velký,“ řekl ředitel japonského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Norio Ohmagari. „Zároveň lidé, kteří se shromažďují v rizikovém prostředí, jako jsou přeplněná a hůře větraná místa, se už dříve mohli nakazit a získat přirozenou imunitu.“

  Japonsko nikdy nemělo lockdown. Mnoho lidí nadále dojíždělo přeplněnými vlaky a navštěvovalo sportovní a kulturní akce na stadionech při dodržování základních hygienických opatření. Bary a restaurace také zavíraly dříve a neprodávaly alkohol.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Střelec z Michiganu se před vražděním choval divně

  Střelec z Michiganu se před útokem choval podivně, shodli se učitelé. Na sítích se chlubil pistolí

  Chování Ethana Crumbleyho (15), který je obviněný z vraždy čtyř spolužáků na střední škole Oxford Community v Michiganu, řešily těsně před útokem školní orgány. Student vysílal znepokojivé signály i na sociálních sítích.
  Merkel a Scholz

  Německý parlament bude hlasovat o zavedení povinného očkování

  Německo, podobně jako některé další státy, čelí nejhorší vlně, jakou během pandemie zažilo. Dosluhující kancléřka společně se svým nástupcem Olafem Scholzem dnes uvedla, že německý parlament bude hlasovat o povinném očkování. Země také zavádí další omezení pro neočkované.
  chirurg amputoval špatnou nohu

  Lékařka v Rakousku omylem amputovala špatnou nohu. Musí zaplatit pokutu 2 700 eur

  Rakouský soud uložil pokutu 2 700 eur (zhruba 69 tisíc korun) chiruržce za to, že omylem amputovala pacientovi špatnou nohu.
  Ethan Crumbley: Střelba ve škole v Michiganu

  Střelec z Michiganu Ethan Crumbley (15) bude souzen za terorismus. Čtvrtý student zemřel

  Vyšetřovatelé odtajnili jméno teenagera, který střílel na střední škole v Michiganu. Jmenoval se Ethan Crumbley. Student Justin Shilling (17), jeho čtvrtá oběť, zemřel v nemocnici.
  Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Je čas začít přemýšlet o povinném očkování, vyzvala členské státy EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. Některé státy už tuto povinnost vyhlásily.
  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litevská vláda ve středu oznámila, že ve snaze zabránit pašování migrantů požádá parlament, aby od 10. prosince na hranici s Polskem vyhlásil výjimečný stav.
  Reklama

  16 KOMENTÁŘE

   • Začali žrát víc ryb než jindy, pěkně čerstvých, z moře vytažených, žádný konzervanty. Trh s čerstvými produkty v každém městě, u nich normálka, ne jako u nás, všechno přivezený bůhví odkud a konzervovaný. Taky jsou Japonci dříči, makají jak čerti až do vysokého věku, kondice průměrného Evropana a Japonce se nedá vůbec srovnávat, tloušťku taky ne. Navíc je to jiná zeměpisná uhlopříčka, jsou jinak geneticky vybavení, atd. atd. a jestli měli velkou vlnu míň jak půl roku zpátky, pak je to za čas čeká znova.

  1. A co ty roušky venku.Pak,že se covid ztratil?
   Nic proti rouškám,ale tady odpověď.

   • V Japonsku se roušky nosí úplně normálně už roky, ještě před tím než nějaký covid vzniknul.

  2. TOMEK:Nějak jsem si jich nevšiml.Roušku měla pouze jediná osoba,ostatní bez roušek.Jinak to je dobrá zpráva pro syna.Když to vydrží,tak tam bude opět moci jet.

  3. Jsou promoření a navíc očkovaní, takže nešíří a zároveň jsou chránění pred tím SARS COV2 chytit..

   • Prasečí chřipka H1N1, rok 2003 „pandemie“, i 17 let poté mají někteří, co jí tehdy prodělali měřitelné protilátky. A to se bavíme o SARS-Cov, COVID = SARS-Cov-2. Otázka je, jak moc se to případně čínským soudruhům v laboratoři podařilo vylepšit. Fauci to údajně sponzoroval a teď hejká ze všech nejvíc. Kdo maže, ten jede. Kdo maže víc, jede rychleji.

  4. Začali používat ivermectin stejně jako v Indii. Bylo to ve zprávách. Žurnalisti mají teda dost krátkodobou paměť

   • Co jsem četl, tak v tom medicínském balíčku rozdávají asi Ivermectin a antibiotikum Doxycyclin. A vzhledem k tomu, že se k virové infekci ráda přidá bakterie případně plíseň a pomůže ničit plíce, což samotný potvrzený COVID v té chvíli nemusí dělat vůbec (spíš vyvolá u náchylných tu cytokininovou bouři, kdy Vám Vaše vlastní nabuzená imunita likviduje omylem zdravou plicní tkáň), tak není vůbec od věci k tomu zobat antibiotikum, samozřejmě ho dobrat kvůli riziku vzniku rezistence v těle přítomných bakterií. Maximálně si vyvraždíte střevní mikroflóru, možná se z toho i poserete, někde jsem četl, že se střevní mikroflóra u člověk stejně kompletně obměňuje jednou za 8 až 10 dní, takže si po léčení antibiotiky dáte jogurta, případně koupíte probiotika v lékárně a mikroflóru si zase hezky obnovíte.

  5. U naší naprosto mizerné vlády, která dělá jen bolševická opatření nelze předpokládat zlepšení. Za celou dobu zde není ani slovo o tom, že by se mělo předejít odvezení pacientů do nemocnic nějakým dostupným léčením! Mnoho lidí, pokud se o ně někdo zavčas staral, do nemocnic nejelo. A tyto jelita jen lžou a neustále někomu vnucují očkování! Proč leží potom v nemocnicích i ti očkovaní. A kdo kontroluje, zda to neroznáší právě ti naočkovaní? Zbláznili jste se už všichni, že si toto necháme líbit? Proč bych se šel očkovat, když mám přirozenou imunitu po prodělaném covidu? Pryč s touto cháskou! V mnoha zemích to dělají mnohem rozumněji a bez těchto otřesností a počty mají menší…..
   Otázkou je, zda v těchto blbostech nebude pokračovat i další vláda!

   • CRP test (c-reaktivní protein, dá se koupit v lékárně, ukáže na vhodnost léčby antibiotiky, udělá Bám ho doktor hned jak vlezete do ordinace), měření saturace krve kyslíkem (pulzní oxymetr na prst, v lékárně asi 1000 korun, saturace pod 92 je už důvod volat rychlou, čím dřív si zavoláte, tím snáž se z toho dostanete, saturace 70 už je docela problém, dusí se Vám vnitřní orgány, výsledkem pak může být multiorgánové selhání), prevence – vitamín D (nesvítí slunce), C (nedokáže si ho člověk vyrobit), zinek. Těch vitamínů klidně vyšší dávky, vitamín C se normálně vyčůrá, D se ukládá do tuku, tam opatrněji. Nic z toho se tady nepropaguje. Jenom čekat na zničený plíce, pak zabít v nemocnici přidruženou bakteriální infekci v plicích antibiotiky, mezitím už plíce zničený, takže to nezvládáte vydýchat se všemi následky. Nakonec připojit na ventilátor, který mechanicky namáhá (poškozuje) plíce, jde proti principu přirozeného dýchání, násilím, tlakem, člověka musí uspat, jinak by to nevydržel, 80 procent šance, že z něj živí neslezete. V televizi přece říkali, že COVID se neléčí, je to vir, jenže ten tam může jenom sedět a nic nedělat, černou práci může odvádět přidružená bakteriální infekce v plicích (osobní zkušenost, CRP 22, COVIDa zabil Klacid do 2 dní, antibiotikum, po tom co zabraly antibiotika CRP 9). To samý moje máma, zdravotní sestra. Žádný čekání a hned si nasadila antibiotika, do 5 dní bylo po COVIDu (potvrzeném). Ty antibiotika i kdyby nasazený preventivně pohlídají případnou přidruženou infekci, že se nerozjede, alespoň si člověk může říct, že pro svojí léčbu udělal maximum možného. Pokud si chce člověk dávat léčebně vitamín C, počítá se údajně 100 až 200 mg na kg tělesné váhy bez tělesného tuku. Takže dejme tomu 80 kg x 100 mg = 8 gramů denně. To je dost. Tady není problém s dávkováním, je rozpustný ve vodě, člověk s funkčními ledvinami se přebytku snadno zbaví. Další důležitá věc je hodně pít, zaměstnat ledviny, odplavovat z těla zbytky po boji s virem. V tomhle je dobrý příznak zvaný COVIDový jazyk, máte hnusný žlutý povlak na jazyku, sucho v puse na jak na Sahaře a pijete od rána do večera a taky lítáte na záchod každý 2 hodiny. Ale to je v pořádku a má to tak být u každé nemoci.

    • S tím pitím opatrně, malé doušky, ale často. Vypít najednou 8 litrů vody může skončit otokem mozku. Ten zmíněný Klacid v příspěvku výše zlikvidoval samozřejmě „COVIDa“, takže jinak řečeno ten tam byl potvrzený testem, ale zřejmě řádila přidružená bakterie, měl jsem první bezpříznakový zápal plic v životě, doktor na mojí otázku jak mohly antibiotika zlikvidovat vir jenom kroutil hlavou. Existují věci mezi nebem a zemí… Samozřejmě třeba lidi, co jim nefungují správně ledviny, aby mohli vylučovat splodiny boje s virem to odskáčou, jenže o tom se nedozvíte, to je tajný, tohle veřejně lidem říkat. Samozřejmě existují i vyjímky potvrzující pravidlo u mladších lidí, stačí třeba zúžená nějaká důležitá tepna v srdci / mozku o který člověk neví, protože mu to v běžném životě nedělá problém, pak COVID a ten jeho s-protein (sraženiny jsou možný i po vakcíně, takže usuzuju, že potíže dělá hlavně ten s-protein, který vakcína donutí tělo vyrábět uměle) vyrobí mikrosraženiny, z toho se uválí větší sraženina a tradá, ucpaná třeba plicní tepna, člověk se udusí. Případně věnčitá tepna na srdci a infarkt, v mozku masivní mrtvice a je hotovo. Slabá, už málo výkonná imunita u starých lidí (ne u všech) se projeví malou nebo vůbec žádnou odezvou na vakcinaci, úrovní protilátek. Přijde další vlna, nová infekce, vyrobené protilátky nestihnou obalit všechny virové částečky (všechny s-proteiny na nich) protilátkami aktuálně přítomnými v krvi, vir napadne buňku a exponenciálně se začne množit, výsledkem je i plně vakcinovaný důchodec v nemocnici nebo na hřbitově. Tak to bohužel je, důsledkem slabé imunity bývá třeba i rakovina a nakonec smrt. Z toho plyne jediný závěr – má smysl jedině chránit slabé, jako očkovaný i neočkovaný to na ně přenesu, je to respirační vir, na sliznici krku, nosu se mi dostane a pomnoží se (s projevy škrábání v krku a suchého kašle) i kdybych byl očkovaný 10x. Takže naočkovat ohrožené, přeočkovávat každých 6 měsíců, povinně to ale asi nařídit taky nejde, když jim seberete jako odpíračům důchod, neumřou sice možná na COVID, ale hlady.

     • Jsou lidi, co mají dostatečně silnou tzv. dětskou imunitu, zabijí to už na úrovni sliznice v nose, tzn. tak, že si toho jejich protilátková imunita v krvi ani nestihne všimnout. V takovém případě mají v krvi protilátky na COVIDa nula. Měřit protilátky a dělat z toho nějaké závěry je tudíž nesmysl. Navíc se po prodělání COVIDa vytvoří paměťové buňky, při příští infekci se vytvoří protilátky rychleji. U starých a imunitně slabých jsou 2 problémy – protilátek po vakcinaci se jim vytvoří mnohem menší hladina než zdravým a pokud ta inciační dávka viru přečíslí ty protilátky do zásoby vytvořené v krvi vakcínou, než se to celý imunitně rozhýbe, vir už se dávno vesele množí. Neexistují tady žádné mobilní týmy, stačily by na základní vyšetření i zdravotní sestry, co by objížděly nemocné doma a případně rozhodovaly o včasném převozu do nemocnic, kde by se tihle lidé snáž zachraňovali. Samozřejmě je sester i v nemocnicích málo, takže babo raď, ale ví se, že nejmenší následky přináší prevence a na tu se stát totálně vykašlal, to je to jediný, co se dá dělat, ale ono se to nedělá a za tohle je odpovědná vláda, protože zejména starší lidi, odchovaní starým režimem sedí doma u televize a lepě věří všemu, co tam slyší. A pokud tam někdo neříká papejte vitamín C a D a třeba jim ho nepřiveze zdarma, tak o nějaké prevenci ti lidé vůbec neví. A čekají, jak to dopadne, což je jasný, zničený plíce a prognóza smrti.

  6. Jak jednoduché. Propustili manipulátora a desinformátora na úrovni našeho pana profesora Duška. Jen on jediný vychází z těch údajných čísel a nikdo nemá možnost je ověřit. To číslo denního přírůstku je fakeový, protože není uváděno vůči jakému počti testovaných. Proč se to neuvádí v %, když každý den testují jiný počet osob. Jedna velká lež, manipulace a pro někoho obr byznys. Pak může obyvatelstvo jen stěží něčemu věřit, navíc jeden erudovaný profesor epidemiolog přímém přenosu 100% vyvrací téze jiného erudovaného profesora epidemiologa. Ještě k tomu bývalý voják z povolání, jenž se stal poradce a seznámil národ s odbornou epidemiologickou terminologií a následně přikázal všem nosit roušky, si ten samý den nechal vyhotovit ŽL na nákup zravotnického materiálu. Přišli mu na to okamžite novináři. To byl pro mně konečný a definitivní impuls, jak se k tzv. Covidu chovat. Navíc rodinný příslušník pracuje ve pharmacii, v nemocnicích je denně a tak známe skutečné názory opravdu erudovaných lékařů, nezapojených do kampaně. Divný svět.

  7. Podle mne umlátili veškerý lid který je s tím koronavirem obtěžoval.To myslím jako lid který pracuje pro média

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama