Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  V Británii se chystají pustit na svobodu téměř 100 odsouzených teroristů

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V novém roce by mohlo být propuštěno devadestátdva teroristů, kteří si odpykávají trest ve věznicích Spojeného království. Ve čtvrtek o tom informoval deník DailyMail.

  Teroristé si musí odpykat dvě třetiny trestu, poté mohou být propuštěni, zní podle deníku DailyMail ustanovení platné v Anglii. Devadesát dva případů aktivního terorismu má tak reálnou naději, že se v roce 2022 dostane před výbor pro podmínečné propuštění, kde mohou být osvobozeni.

  Případné propuštění se podle informací deníku týká například Nazama Hussaina, člena gangu teroristů inspirovaných al-Káidou, kteří přiznali, že plánovali vyhodit do povětří londýnskou burzu. Dále Abdalraoufa Abdallaha, který byl uvězněn poté, co pomáhal svému bratru Mohammedovi Abdalláhovi při cestě do Sýrie, aby se připojil k Islámskému státu.

  Abdalraouf, kterého navštívil sebevražedný atentátník z Manchester Areny, Salman Abedi, ale popírá, že by se na útoku podílel. Byl podmínečně propuštěn, počátkem roku 2021 však znovu zatčen pro další delikty. Nyní se podle DailyMail znovu uvažuje o jeho osvobození.

  Dalším adeptem je Rangzieb Ahmed, který byl první osobou odsouzenou ve Spojeném království za řízení teroristické organizace. Mezi vyvolené spadá také Jawad Akbar, který si odpykává trest za přípravu teroristických útoků na nákupní centrum Bluewater v Kentu a noční klub Ministry of Sound v Londýně.

  Stejně tak Aras Hamid, který se snažil připojit k bojovníkům Islámského státu. Řadí se k nim i extremista bílé pleti, Jack Coulson, který byl uvězněn za výrobu trubkové bomby ve své ložnici plné nacistických pamětihodností a stažení příručky o teroru v červenci 2018.

  Veřejnost se bouří, úřady však ubezpečují, že propuštění budou pod stálou kontrolou

  Roste tlak na soudy, aby zločinci zůstali za mřížemi, ale úřady ujišťují, že budou propuštění na svobodě důkladně monitorováni. „Každý pachatel odsouzený za terorismus propuštěný do své komunity bude podléhat těm nejpřísnějším podmínkám, které jsou k dispozici, včetně omezení, kam mohou jít, s kým se mohou stýkat, omezení používání internetu, elektronických zařízení, cestování a práce,“ sdělil mluvčí výboru pro podmínečné propuštění.

  „Budou také podléhat dalšímu pečlivému sledování vícero specializovaných agentur v rámci Ujednání o ochraně veřejnosti. Veřejná ochrana je vždy naší nejvyšší prioritou,“ ubezpečuje mluvčí. Ani to však veřejnost příliš neuklidňuje. Diskuzní fóra se jen hemží kritikou. „V téhle zemi není justice. Je čas změnit vládu,“ zaznívá v reakcích obyvatel.

  Faktem je, že v únoru 2021 musely být přijaty nouzové zákony, které blokují automatické propouštění teroristů, protože extremisté, kteří byli nedávno propuštěni, během tří měsíců provedli další dva útoky. Vše je tedy v rukou zákonodárců.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Terika Clay

  Žena v Missouri postřelila zaměstnankyni McDonald’s kvůli vystydlým hranolkům

  Terika Clay (30) byla obviněna z trestného činu napadení prvního stupně poté, co vytáhla zbraň a vystřelila na servírku v McDonald's. Oběť vyvázla s lehkým zraněním.
  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama