Reklama

V 50 letech zemřel americký rapper DMX

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Americký rapper a herec Earl Simmons známý pod uměleckým jménem DMX nebo Dark Man X zemřel v pátek ve věku 50 let poté, co utrpěl infarkt, uvedla podle Reuters jeho nahrávací společnost. Zprávu o umělcově smrti potvrdila jeho rodina, informoval server ABC News.

K rapperově nejznámější tvorbě patřily hity Party Up (Up In Here) a X Gon‘ Give It To Ya. Jeho kariéru však poznamenaly problémy se zákonem i vězení.

Umělec nominovaný na Grammy podle prohlášení nemocnice ve White Plains v New Yorku, kam byl převezen o necelý týden dříve, prodělal těžký srdeční infarkt.

Rodina uvedla, že zemřel po několika dnech, kdy byl na přístrojích zajišťujících životní funkce, s příbuznými po svém boku.

„Earl byl bojovník, který bojoval až do samého konce. Svou rodinu miloval celým svým srdcem. Vážíme si času, který jsme s ním mohli strávit,“ prohlásila rodina a dodala, že jeho hudba „inspirovala nespočet fanoušků po celém světě“.

Zástupci hudebního vydavatelství Def Jam Recordings uvedli, že jsou zarmouceni „ztrátou svého bratra Earla ‚DMX‘ Simmonse“.

DMX bojoval s drogovou závislostí a podstoupil několik léčení, z nichž poslední absolvoval v roce 2019 poté, co si odpykal roční trest odnětí svobody za daňové úniky. Otec 15 dětí byl v minulosti rovněž odsouzen za týrání zvířat, bezohlednou jízdu, držení drog a držení zbraní.

Hudba pro rappera představovala únik z reality

Earl Simmons se narodil v roce 1970 a vyrůstal v Yonkersu v New Yorku. První roky svého dětství strávil v detenčních zařízeních pro mladistvé a ve skupinových domovech. Zatímco udržoval blízký vztah se svou babičkou a dalšími členy rodiny, hudba se stala jeho útěkem.

Jeho debutové album It’s Dark and Hell is Hot z roku 1998 bylo prvním z pěti v řadě, které v USA obsadily první místo v žebříčku Billboard 200. Podle magazínu GQ takového úspěchu dosáhl jako jediný rapper v historii. GQ rovněž prozradil, že studoval Bibli a modlil se před každým představením i po něm.

Přední hip-hopový umělec spolupracoval s dalšími předními rappery jako JAY-Z, Ja Rule a LL Cool J.

Hereckou kariéru zahájil v kriminálním dramatu Belly z roku 1998. Objevil se také ve filmech Romeo musí zemřít, Lovec policajtů a Od kolébky do hrobu.

V písni Slippin‘ z roku 1998 rapoval: „Žít znamená trpět, ale přežít, to znamená najít v utrpení smysl.“

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Harry s Meghan a synem Archiem
Meghan, vévodkyni ze Sussexu, příští měsíc vyjde kniha pro děti s názvem The Bench (Lavička) o vztahu otce a syna. Podle vydavatelství dílo reflektuje vztah prince Harryho se synem Archiem.
Bill Gates se rozvádí s manželkou Melindou
Bill a Melinda Gatesovi oznámili, že se po 27 letech manželství rozvádí. Podle svých slov „už nevěří, že mohou společně růst jako pár“.

1 komentář

  1. Otec 15 dětí byl v minulosti rovněž odsouzen za týrání zvířat, bezohlednou jízdu, držení drog a držení zbraní.
    Výše uvedená věta vypovídá o tom co to bylo zač tak proč po něm truchlit. Přeji veselou soustrast.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama