-1.2 C
Czech
Sobota 27. prosince 2025
e-SportsUbisoft má problém. Jak reaguje na únik Assassin’s Creed Shadows tři týdny...

Ubisoft má problém. Jak reaguje na únik Assassin’s Creed Shadows tři týdny před vydáním?

Ubisoft čelí dalším problémům, když vývojáři potvrdili, že fyzické kopie Assassin’s Creed Shadows byly odeslány hráčům ještě před oficiálním vydáním. Jak se studio k problému staví? 

Assassin’s Creed je dlouhodobě vlajkovou lodí Ubisoftu, přičemž studio pravidelně vydává nové tituly v této sérii. Nicméně přijetí Assassin’s Creed Shadows před vydáním bylo vlažnější než u předchozích dílů, čemuž nepomohla ani konkurence v žánru akčních RPG.

Nejasnosti v marketingové kampani a série odkladů navíc vyvolaly mezi hráči obavy. A nyní se Ubisoft musí vypořádat s dalším problémem těsně před plánovaným startem.

Více než tři týdny před oficiálním vydáním se fyzické kopie Assassin’s Creed Shadows dostaly do rukou některých hráčů. Ubisoft na situaci reagoval prohlášením a varoval komunitu před spoilery, jelikož se na internet začínají šířit záběry z hraní i neoficiální recenze.

Fyzické kopie Assassin’s Creed Shadows jsou venku

V posledních dnech se na internetu objevilo množství fotografií hráčů, kteří již mají hru v rukou. Podle serveru TheGamer se navíc některé kopie prodávají na platformách jako Mercari. Na různých místech se také objevují celé cutscény a dlouhá videa s gameplayem, která zde ovšem nebudeme sdílet.

Ubisoft podle serveru Dexerto aktivně pracuje na odstranění těchto příspěvků, ale vzhledem k rozsahu úniku je pro hráče, kteří si chtějí něco zjistit předčasně, snadné se k materiálům dostat. „Úniky jsou nešťastné a mohou hráčům pokazit zážitek. Prosíme vás, abyste ostatním nezkazili radost ze hry,“ uvedl Ubisoft na síti X. 

Navzdory této výzvě se zdá, že mnoho lidí ignoruje doporučení vývojářů a šíření uniklých materiálů pokračuje. Ubisoft proto radí těm, kteří se na hru těší, aby se vyhnuli spoilerům a sledovali oficiální kanály, kde se brzy objeví nové informace.

Dále studio upozornilo, že uniklé fyzické kopie nemusí odrážet finální kvalitu hry. „Vývojový tým stále pracuje na aktualizacích a opravách, které mají zajistit co nejlepší zážitek při vydání. Jakýkoliv sdílený obsah tedy nemusí reprezentovat finální podobu hry,“ dodali vývojáři.

Oficiální den vydání se blíží 

Assassin’s Creed Shadows má oficiálně vyjít 20. března 2025. Podle předběžných dojmů z testování hra přináší „nejlepší stealth mechaniky v sérii“. Ti, kteří se k ní zatím nedostali, už nebudou muset dlouho čekat. Stačí vydržet. 

Reklama

Doporučujeme

Rusko v noci útočilo na Ukrajinu téměř 500 drony a 40 raketami, uvedl Zelenskyj

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu s pomocí téměř 500 dronů a 40 raket, přičemž cílilo na energetickou a civilní infrastrukturu, uvedl na sociální síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Útoky, které podle něj stále pokračují, poškodily řadu obytných budov a záchranáři v troskách pátrají po jedné pohřešované osobě. Ukrajinský lídr uvedl, že v některých čtvrtích hlavního města Kyjeva a Kyjevské oblasti jsou lidé v důsledku ruských útoků bez elektřiny a bez dodávek tepla.

Nejméně šest lidí zemřelo při explozi v mešitě v syrské provincii Homs

Nejméně šest lidí zemřelo a 21 dalších utrpělo zranění při výbuchu v mešitě v syrské provincii Homs v oblasti, kde žijí převážně menšinoví alavité, píše agentura AFP. Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která sídlí v Británii a v Sýrii má rozsáhlou síť zdrojů, podle AFP uvedla, že není zřejmé, zda explozi způsobil sebevražedný atentátník, či zda do mešity někdo nastražil výbušniny.

Venezuela propustila 60 lidí uvězněných po prezidentských volbách

Venezuelské úřady propustily šest desítek oponentů režimu autoritářského prezidenta Nicoláse Madura, kteří byli uvězněni po loňských široce zpochybňovaných prezidentských volbách. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AFP s odvoláním na venezuelskou nevládní organizaci zabývající se situací politických vězňů v zemi. Podle jejích údajů režim nadále zadržuje okolo tisícovky politických vězňů.

Japonská vláda schválila návrh rekordního obranného rozpočtu

Japonská vláda dnes schválila návrh obranného rozpočtu na příští finanční rok v rekordní výši více než devět bilionů jenů (1,19 bilionu Kč). Jedná se o nárůst o 9,4 procenta oproti předchozímu rozpočtu. Cílem vlády je posílit schopnost provádět obranné protiútoky a bránit pobřeží pomocí řízených střel a bezpilotních zbraní. Krok přichází v době rostoucího napětí mezi Japonskem a Čínou, píše agentura AP.

USA zahájily útoky proti Islámskému státu v Nigérii

Spojené státy na Vánoce zasáhly cíle napojené na Islámský stát v severozápadní Nigérii. Washington mluví o ochraně civilistů, Nigérie zdůrazňuje, že šlo o společnou bezpečnostní operaci bez náboženského motivu.

Rusko ohlásilo zničení 77 ukrajinských dronů, o škodách neinformovalo

Ruská protivzdušná obrana během noci na dnešek zachytila a zničila 77 ukrajinských dronů. Na síti Telegram to napsalo ruské ministerstvo obrany, které se o možných škodách či obětech nezmiňuje. Ukrajinské letectvo následně oznámilo, že Ukrajina v noci čelila útoku 99 ruských dronů a jedné balistické rakety.

Zelenskyj se chce brzy setkat s Trumpem, který se snaží dojednat mír s Ruskem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se chce v brzké době setkat s hlavou Spojených států Donaldem Trumpem. Dnes to napsal na síti X s tím, že do konce roku lze rozhodnout o mnoha věcech. Trumpův tým vyjednavačů se snaží zprostředkovat ukončení války na Ukrajině, která od února 2022 vzdoruje ruské invazi. Všechny tři strany v posledních dnech informují o konstruktivních jednáních, jak míru dosáhnout, průlom v rozhovorech ale dosud nenastal.

Ruské útoky na jih Ukrajiny podle Kyjeva poškodily loď pod slovenskou vlajkou

Noční ruské údery na přístavy v jihoukrajinské Oděské oblasti poškodily lodě plující pod vlajkou Slovenska a Palau. Na síti Telegramu to dnes bez upřesnění škod napsal ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba. Uvedl rovněž, že podobné útoky na sousední Mykolajivskou oblast poničily plavidlo pod vlajkou Libérie. Poznamenal, že záchranáři hasí požáry na místech útoků.

Policie v Istanbulu zatkla 115 lidí podezřelých z plánování teroristických útoků

Policie v Istanbulu zatkla 115 lidí podezřelých z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS). Podle prokuratury plánovali teroristické útoky v Turecku během vánočních a novoročních svátků, informovala dnes agentura Anadolu.

Putin zaslal Trumpovi přání k Vánocům, telefonát se nechystá, uvedl Kreml

Ruský prezident Vladimir Putin zaslal svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi přání k vánočním svátkům, uvedl dnes podle tiskových agentur mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Telefonát mezi oběma státníky dnes nicméně není v plánu, dodal. Reakce Bílého domu není k dispozici.

Dva čeští občané ve středu zemřeli poblíž Kilimandžára po nehodě vrtulníku

Dva čeští občané ve středu zemřeli poblíž Kilimandžára. Informaci místních médií potvrdil ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Podle serveru Tanzania Times u nejvyšší africké hory havaroval vrtulník, nehodu nepřežil nikdo z pasažérů.

Diddy žádá soud o okamžité propuštění

Sean „Diddy“ Combs podal odvolání a chce, aby ho soud okamžitě propustil z vězení. Zároveň žádá zrušení verdiktu nebo nové rozhodnutí o trestu v kauze dvou skutků souvisejících s převozem za účelem prostituce.

Papež vyzval k dialogu o míru na Ukrajině a k zastavení dalších válek ve světě

Papež Lev XIV. dnes v tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) vyzval k modlitbám za ukrajinský lid sužovaný téměř čtyřletou válkou a apeloval na zúčastěné strany konfliktu, aby s podporou mezinárodního společenství našly odvahu k přímému a vzájemně se respektujícímu dialogu. Papež vyzval též k míru v dalších ozbrojených konfliktech ve světě a k solidaritě s migranty či s lidmi trpícími přírodními katastrofami.

Tim Cook vsadil na Nike nákupem za téměř 3 miliony dolarů

Šéf Applu Tim Cook nakoupil 50 tisíc akcií Nike v době, kdy se titul držel poblíž několikaměsíčních minim. Po zveřejnění nákupu akcie Nike posílily a pozornost se stočila i k dalšímu insiderovi, který přikoupil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama