Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Tundra, Thunder a TSM na vrcholu prvního dne play-off turnaje Dota Pro Circuit Stockholm Major

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Překvapení se nekoná. V horním bracketu turnaje postupily až na výjimku jen týmy s lepším skóre ze skupinové fáze.

  Týmy Tundra Esports a Team Spirit byly dva z prvních favoritů, kteří vstupovali do Stockholm Major, přičemž jeden z nich byl neustále se zlepšující stroj ze západní Evropy a druhý dynamická sestava úřadujících mezinárodních mistrů. A ve střetnutí prvního kola, které mohlo velmi dobře rozhodnout o osudu celé akce, ani jedna strana nezklamala.

  Průběh dne

  První zápas byl celkově nejméně zajímavý, protože Tundra metodicky rozebírala Spirit a tým se nikdy neocitl v žádné stresové situaci. Východoevropský tým sice vyhrál velmi chaotický druhý zápasu a ve třetím zápase dokázal bojovat. Nakonec ale podlehl 2:1 týmu, který se mnohým zdá být nejlepším týmem současné soutěže.

  https://twitter.com/TundraEsports/status/1526139432297975810

  Hned poté následovala další dynamická série plná soubojů mezi týmy Thunder Awaken a BetBoom Team, dvěma outsidery. Týmy vyšly ze svých regionů jako nejvýše nasazené a dokázaly, že zkušenosti z LAN tým nedělají.

  Ze tří vzájemných zápasů vypadal tým TA dominantněji. Tým vyhrál první zápas díky jedinému dobře načasovanému týmovému souboji a téměř uzavřel druhý zápas, čímž by uzavřel sérii. Dobrého Nature’s Propheta však nikdy nemůžete podcenit. Tým BB nakonec srovnal stav série na 1:1 díky split pushingu, použití klasické strategie Rat Dota a tlaku na trůn po fingovaném souboji s Roshanem – i když nakonec padl 2:1.

  Jediné rozuzlení prvního kola se odehrálo ve třetí sérii, kde TSM zdolali OG ve stále konkurenceschopném zápase 2:0. Následně Gaimin Gladiators poslali T1 do koše způsobem, který tým SEA ve své současné iteraci ještě nezažil.

  Do nižšího bracketu zamíří Spirit a beastcoast, kteří zahájí vyřazovací část, přičemž několik týmů potřebuje postoupit, aby si vylepšily své postavení v žebříčku DPC v naději, že si na konci sezóny zajistí pozvánku na TI11. Na konci následujících dvou dnů by mohla z turnaje vypadnout celá EEU, zatímco SEA by podle vývoje zápasů mohla být vyřazena pouze jedním týmem.

  Na další vývoj turnaje si ještě budeme muset počkat. První Major letošní sezóny ale zatím naplňuje veškerá očekávání, které od něj fanoušci měli. Bohužel se ale vše odehrává bez týmů z Číny, které by situaci na turnaji dokázaly zajímavým způsobem zpestřit.  

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS