Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.

  Pokračování článku Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1.

  Trh Kannauj, Uttar Pradesh

  Kannauj, známé jako „hlavní město parfémů Indie“, je starobylé město na břehu řeky Gangy. Trh Kannauj je považován za jeden z nejstarších trhů, kde seženete vše voňavé – od esenciálních olejů po tradiční indické attarky (parfémy). V nabídce je přes 650 vůní připravených starodávnými technikami.

  Květinový trh Dadar, Bombaj

  Květinový trh Dadar je jedním z nejstarších a největších květinových trhů ve městě. S oblibou nazývaný „Phool Gully“, je velkoobchodním trhem s řadou stánků a dřevěných prken připravených k prodeji květin, běžných i vzácných druhů. Najdete zde lotosy, růže, měsíčky, gerbery, chryzantémy, lilie a mnoho dalších. Místní sem chodí nakupovat čerstvé květiny a turisté se potulují po stáncích a fotí pestrobarevné expozice. Každý den od 3:30 do 17:00 se koná pod nadjezdem stanice Dadar. Nejlepší je přijít brzo ráno, neboť tu bývá přeplněno a také se většina čerstvých zásob vyprodá do 10:00.

  Laad Bazaar, Hajdarábád

  Jedním z populárních tradičních trhů v Hajdarábádu je Laad Bazaar, který se nachází v blízkosti historického Charminaru. Funguje od období Qutb Shahi a Nizams a je známý pro svou rozmanitost nabízených náramků. Nejoblíbenější jsou náramky s hyderabadskými kameny a skleněné náramky. Naleznete zde také šperky z perel, polodrahokamy, stříbro, sárí, ručně tkané materiály, přírodní parfémy a svatební věci. Bazar se nachází v úzké uličce, kam nesmějí rikši ani auta. Navíc je tam plno, takže nečekejte, že si užijete relaxační procházku se spoustou prostoru. Je to ovšem trh, který musíte navštívit, pokud jste ve městě perel.

  Tip: Vyjednávání je hrou, takže snižte cenu o 30–50 %.

  Mahidharpura Diamond Market Street, Surat

  Mahidharpura Diamond Market je jedním z nejstarších a nejznámějších diamantových trhů ve městě, kam přicházejí místní i cestovatelé smlouvat o drahé kameny. Tento trh, známý jako „Antverpy východu“, je koncentrací velkého množství obchodů prodávajících, leštících a zkoumajících diamanty. Jakmile sem vstoupíte, první pohled, na který narazíte, je skupina lidí stojících na silnici s diamanty v rukou, jako by drželi obyčejné kameny. Všichni prodejci jsou odborníci na diamanty, takže jednání mohou být někdy trochu složitější. Časy se liší obchod od obchodu, obvykle otevírají v 10:00.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ďáblův most v Německu

  Ďáblův most v Německu. Dokonalý odraz na vodní hladině

  Klenutý most, zastrčený v bujných zahradách saského Kromlau, přitahuje turisty i profesionální fotografy. Žasnou nad dokonalým kruhem, který vytváří odraz kamenného oblouku ve vodě.
  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Reklama
  Reklama
  Reklama