Více
  0.3 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.

  Tradiční trhy jsou důležitou součástí indické kultury, obchodu a společenského života od Mughalské a britské éry. Zde je přehled těch nejlepších.

  Ima Keithel, Imphal

  Ima Keithel, známý jako „Mateřský trh“, se nachází v srdci Imphalu a je asijským a možná jediným trhem na světě, který řídí výhradně ženy. Každý den až 5 000 obchodnic sedí v řadě a prodávají různé zboží, od potravin, místních produktů až po oblečení, řemeslné výrobky, výrobky z bambusu, náčiní a vše mezi tím.

  Stánky na tomto trhu smí provozovat pouze vdané ženy a tato tradice se předává z generace na generaci. Počátky trhu sahají do 16. století a od té doby se rozvíjí. I když nechcete nic kupovat, jen procházka a nasávání atmosféry je pozoruhodným zážitkem.

  Johari Bazaar, Džajpur

  Historické tržiště v Džajpuru najdete v každém průvodci. Je známé svým obrovským výběrem šperků. Najdete tu také řadu obchodů s textilem, které prodávají oblečení etnických Rádžasthánců. Trh se nachází v blízkosti Hawa Mahal, oblast kolem tohoto bazaru je jednou z nejstarších v Džajpuru. V blízkosti bazaru je několik stánků s občerstvením a restaurací, které jsou užitečnými zastávkami, když potřebujete nabrat energii, než se vrátíte k nakupování. A nezapomeňte ochutnat na trhu lahodné lassi – tradiční jogurtový nápoj.

  Chor Bazaar, Bombaj

  V doslovném překladu „Trh zlodějů“ je Chor Bazaar jedním z největších a nejoblíbenějších bleších trhů v zemi. Získal svůj název díky špatné výslovnosti „Shor Bazaar“ (to byl původní název trhu) jako „Chor Bazaar“ britskými kolonisty. Tento trh je přeplněný stánky, které prodávají použité zboží, řemeslné výrobky, starožitnosti a vintage předměty.

  Strávíte zde klidně celý den procházením zboží a hledáním těch nejvýhodnějších nabídek. Staré řemeslné výrobky, bronzové sochy bohů a bohyň, staré gramofony, bronzové zvonky, plakáty Bollywoodu, lampy z koloniální éry, starožitné hodiny Smiths, staré fotoaparáty, elektrické nářadí, autentický viktoriánský nábytek a cetky všeho druhu, to je jen několik z mnoha pokladů, které se zde dají objevit.

  Tip: Nikdy nesouhlaste s prvními dvěma cenovými nabídkami, vyjednávání je samozřejmou součástí nákupu na tomto tržišti.

  Plovoucí zeleninový trh, Šrínagar

  Plovoucí zeleninový trh ve Šrínagaru, posazený na malebném jezeře Dal, je jediný svého druhu a určitě jeden z nejvíce turisticky zaměřených trhů v Indii. Každý den od 5:00 do 7:00 se prodejci zeleniny na svých tradičních kašmírských lodích, známých jako Shikara, scházejí na jezeře. Nabízejí zde čerstvé produkty, ovoce, zeleninu, dřevořezby, vysoce kvalitní šafrán a další místní produkty. Hordy turistů sem přijíždějí, aby si užili malebné prostředí, zažili ruch na trhu a vyfotili pěkné snímky na Instagram. Abyste se dostali na trh, musíte jet na shikaře, což je zážitek sám o sobě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Lední medvěd

  Nejlepší místa na světě pro fotografování divoké zvěře – část 2

  Se zatajeným dechem prohlížíte v časopisech fotografie exotických zvířat? Vypravte se za nimi sami a pořiďte snímky, které vám navždy budou připomínat tato skvělá dobrodružství. Poradíme vám, kam se vydat.
  Reklama
  Reklama
  Reklama