Více
  15.5 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  TikTok přidává další nástroje. Uživatelům připomenou, aby si udělali přestávku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  TikTok přidává řadu nových funkcí, které mají uživatele přimět k tomu, aby si odpočinuli od nekonečného procházení krátkých videí. Informoval o tom server Engadget.

  Stejně jako řada konkurenčních aplikací TikTok umožňuje uživatelům nastavit maximální povolený čas strávený u obrazovky na každý den. Nyní společnost představila nový nástroj, který bude po delším, uživatelem definovaném čase používání aplikace zobrazovat upomínku. Tím také rozšíří užitečnost ke stávajícím denním limitům. Dospívající uživatelé (ve věku 13 až 17 let) budou vyzváni k použití nástroje pro omezení času stráveného u obrazovky, pokud v aplikaci stráví více než 100 minut za jeden den.

  „Tyto notifikace budou lidem připomínat, aby si po určitém čase stráveném u obrazovky udělali přestávku, kterou si mohou nastavit podle svého uvážení,“ uvedl na blogu Jordan Furlong, produktový manažer pro digital well-being ve společnosti TikTok.

  Nový ovládací panel

  V rámci této změny přidává společnost také nový ovládací panel. Ovládací panel poskytne uživatelům údaje o tom, kolik času tráví na TikToku. K dispozici bude přehled denního času stráveného na platformě, počtu otevření aplikace a rozdělení denního a nočního používání. Uživatelé se mohou přihlásit k odběru týdenních upozornění, aby si mohli prohlédnout svůj přehled času stráveného na obrazovce.

  „Pozitivní vztah k digitálním zařízením a aplikacím není jen o měření času stráveného u obrazovky, ale také o pocitu kontroly nad tím, jak technologie používáme, a o zajištění toho, aby čas strávený online pozitivně přispíval k našemu pocitu pohody. Proto dnes podnikáme řadu kroků, abychom podpořili digitální pohodu naší komunity při tvorbě a objevování na TikToku.“ napsal TikTok na svém blogu.

  Nové funkce TikToku následují po přidání podobných nástrojů do jiných aplikací, jako je Instagram a Netflix, které mají uživatelům pomoci řídit čas, který v nich tráví.

  Funkce ale nepřicházejí pouze z důvodu zájmu společností o pohodu a zdraví uživatelů. Sociální sítě mají silnou motivaci nabízet vlastní kontrolu stráveného času pro případ, že by se lidé rozhodli aktivovat přísnější kontroly zabudované do operačních systémů iOS nebo Android.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS