-0.3 C
Czech
Středa 24. prosince 2025
MagazínThe Morning Show přichází o jednu z hlavních hvězd. Julianna Margulies se do...

The Morning Show přichází o jednu z hlavních hvězd. Julianna Margulies se do seriálu nevrátí

Čtvrtá série The Morning Show pravděpodobně přijde o jednu televizní hvězdu. Julianna Margulies se podle magazínu Variety jako Laura Peterson, jež byla od druhé sezóny ve vztahu s postavou Reese Witherspoon, do seriálu v nejbližší době nevrátí.

Drama The Morning Show považované za vlajkovou loď Apple TV+ přivedlo osmapadesátiletou Margulies k roli LGBTQ+ postavy. Jako Peterson se zamiluje do Bradley Jackson, kterou ztvárnila Witherspoon.

Trojnásobná držitelka ceny Emmy se již dříve vyjádřila k obavám z toho, kdy se heterosexuální herci a herečky ujmou LGBTQ+ rolí. „Všichni si vytváříme domněnky o tom, kdo jsem a jaká je moje minulost a jaká je minulost nás všech,“ řekla Margulies CBS v roce 2021.

„Stoprocentně chápu, že nemůžu hrát někoho jiné rasy, ale jsem herečka a mám ztělesnit jinou postavu,“ dodala podle magazínu People. „Ať už je její sexualita jakákoli, nezáleží mi na tom. Stejně jako když sleduji, když homosexuál hraje heterosexuála,“ uzavřela.

Loni umělkyně čelila kritice, když uvedla, že vnímá nedostatečnou podporu Izraele v době probíhající války proti Hamásu ze strany černošské a LGBTQ+ komunity.

V reakci na vlnu kritiky pro People sdělila, že je „zděšena skutečností, že výroky, které jsem pronesla v nedávném podcastu, urazily černošskou a LGBTQIA+ komunitu, [kterou] opravdu miluji a respektuji“.

„Chci, aby to bylo stoprocentně jasné. Rasismus, homofobie, sexismus nebo jakékoli předsudky vůči osobnímu přesvědčení či identitě kohokoli jsou mi odporné. Tečka,“ pokračovala ve svém prohlášení.

„Během své kariéry jsem neúnavně pracovala na boji proti nenávisti všeho druhu, na ukončení antisemitismu. Vystupovala jsem proti teroristickým skupinám, jako je Hamás, a vytvářela jsem jednotnou bariéru proti diskriminaci,“ doplnila. „Neměla jsem v úmyslu svými slovy zasít další nenávist, za což se upřímně omlouvám,“ uzavřela Margulies.

Herečka nabídku na další pokračování odmítla

Margulies se rozhodla, že se do The Morning Show nevrátí, „ještě před touto kontroverzí“, napsal server Variety. Podle něj odmítla nabídku, kdy by se objevila pouze v jedné epizodě čtvrté série.

The Morning Show sleduje hlavní aktéry ranní zpravodajské show a televizní stanici, která ji vysílá. Děj přitom ovlivňují politické, finanční a personální skandály.

Produkce další série má začít v červenci a vrátí se do ní představitelky hlavních rolí a výkonné producentky Witherspoon a Jennifer Aniston. V seriálu dále vystupuje Billy Crudup, Mark Duplass, Nestor Carbonell, Karen Pittman, Greta Lee, Jon Hamm a Nicole Beharie. Nedávno byla také oznámena účast Marion Cotillard.

Reklama

Doporučujeme

Brit čelí obvinění, že 13 let omamoval a znásilňoval bývalou manželku

V Anglii obvinili muže, který měl podle vyšetřování roky omamovat a znásilňovat ženu, s níž byl dříve ženatý. Případ se táhne přes více než dekádu a kromě něj čelí obvinění i další muži. Žena se rozhodla vystoupit pod svým jménem.

Enrique Iglesias a Anna Kournikova přivítali na světě čtvrté dítě

Zpěvák Enrique Iglesias a bývalá tenistka Anna Kournikova mají velký důvod k oslavě. Do jejich už tak početné domácnosti přibylo čtvrté dítě, které se narodilo 17. prosince. Do světa zprávu oznámili o pár dní později.

Gretu Thunberg zadrželi na propalestinské demonstraci v Londýně

Švédská aktivistka Greta Thunberg byla zatčena během demonstrace v centru Londýna, která měla vyjádřit podporu členům skupiny Palestine Action držícím ve vězení hladovku. O události informovala protestní iniciativa Prisoners for Palestine, která akci organizovala.

Zlato je na historickém maximu, stříbro poprvé překročilo 70 dolarů

Zlato v úterý znovu posunulo historické maximum a přiblížilo se hranici 4500 dolarů za unci. Stříbro se přidalo k růstu a poprvé v historii překročilo 70 dolarů. Investoři sázejí na drahé kovy kvůli slabšímu dolaru a napjaté geopolitické situaci.

Húsíjové a jemenská vláda se dohodli na výměně 3000 válečných zajatců

Íránem podporovaní Húsíjové a mezinárodně uznávaná jemenská vláda se dnes dohodly na výměně téměř 3000 válečných zajatců. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na představitele obou stran.

Izraelský prezident Herzog navštíví Austrálii po útoku v Sydney

Izraelský prezident Jicchak Herzog dnes přijal pozvání australského premiéra Anthonyho Albanese a Sionistické australské federace (ZFA) k návštěvě této oceánské země poté, co se na pláži v Sydney odehrál smrtelný útok cílící na židovskou komunitu. Informaci zveřejnil izraelský list Haarec s odvoláním na prezidentovu kancelář, datum návštěvy zatím není známé.

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů, útočníci zasáhli jejich vozidlo. Incident se odehrál v okrese Karak v provincii Chajbar Pachtunchvá. Neznámí ozbrojenci z místa uprchli, píše agentura Reuters. Děje se tak v době, kdy násilí v pohraničním regionu sílí.

Rusko podle Kyjeva udeřilo na energetiku, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů

Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok proti ukrajinské energetické infrastruktuře, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů. Na síti Telegram to napsala ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková. Agentura Reuters uvedla, že největší škody na energetice jsou hlášeny ze západních částí Ukrajiny. Noční údery si podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který už dříve varoval před možným zesílením ruských útoků v době nadcházejících vánočních svátků, vyžádaly nejméně tři mrtvé včetně čtyřletého dítěte.

Zaměstnanec francouzského prezidentského paláce kradl nádobí. Prodával ho na Vinted

Francouzská justice se bude zabývat případem, který otřásl Elysejským palácem. Vysoce postavený zaměstnanec prezidentské rezidence čelí obvinění z krádeží cenného nádobí. Podle vyšetřovatelů měl postupně odnášet předměty patřící k národnímu dědictví a prodávat je online.

V Texasu se zřítil letoun mexického námořnictva, nejméně pět lidí zemřelo

Malé letadlo mexického námořnictva, které přepravovalo jednoročního pacienta spolu se sedmi dalšími lidmi, se v pondělí zřítilo v americkém státě Texas. Nejméně pět lidí zahynulo, informovala dnes agentura AP s odvoláním na činitele.

USA nabízejí migrantům vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země

Americká vláda nabízí migrantům bez platného povolení k pobytu vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země. Kdo se do 31. prosince přihlásí k takzvané sebevyhošťovací proceduře, obdrží kromě bezplatné letenky také prémii ve výši 3000 dolarů (62.000 korun), informovala dnes agentura DPA s odvoláním na americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Rekordní výskyt chobotnic u Británie odráží oteplování oceánu

Rekordní počty chobotnic u jihozápadního pobřeží Anglie proměnily rok 2025 v „rok chobotnice“. Nejde jen o zajímavost pro potápěče a rybáře, ale o viditelný signál, jak teplejší moře mění rovnováhu v oceánech kolem Británie.

Japonská raketa H3 selhala při snaze vypustit navigační satelit na oběžnou dráhu

Japonská vesmírná raketa H3 dnes selhala při snaze vypustit na oběžnou dráhu navigační satelit, informovaly tiskové agentury. Podle japonské státní kosmické agentury (JAXA) selhal po startu jeden z motorů. Japonsku se tak nepodařilo vyslat na orbitu šestou z plánovaných 11 družic navigačního systému Quasi-Zenith Satellite System (QZSS). Japonská vláda uvedla, že zřídí vyšetřovací komisi, která má co nejdříve zjistit, co stálo za selháním rakety.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama