Reklama

Počítačové hry na olympiádu. Střílečky nečekejte, šanci dostanou auta či baseball

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Olympijské hry v japonském Tokiu se kvapem blíží. Kromě restrikcí, zákazu volného pohybu sportovců a koučů ve městě nebo situace s fanoušky se vedení olympiády vyjadřuje i na téma programu. Do her zařazuje tzv. Olympic Virtual Series, ve kterých budou hrát hlavní roli počítačové hry.

Když padne řeč na olympijské hry, velkému množství široké veřejnosti se vybaví spíše nadlidské sportovní výkony při běhání, hodech oštěpem, plavání nebo jízdě na kole. Letos si ale na své přijdou také milovníci virtuálních klání.

Po vzoru velkých sportovních akcí vyslyšel zájmy mladšího publika i Mezinárodní olympijský výbor. Do programu tak zařadí zmiňované „OVS“, tedy bitvy hráčů počítačových her. Pokud ale čekáte souboje v League of Legends, Counter-Striku nebo Fortnite, budete lehce zklamaní.

XXXII. letní olympijské hry má za úkol posunout e-sport na novou, dosud nevídanou úroveň. „Olympijská virtuální série je nová, unikátní událost, jejíž cílem je posílit přímý kontakt s novým publikem v oblasti virtuálních sportů,“ prozradil Thomas Bach, boss Mezinárodního olympijského výboru.

Auta, kola či baseball

Olympiáda v Tokiu se sice o roku posunula, nadšencům sportovního, a teď už i virtuálně sportovního dění, to ale vadit určitě nebude. Jaké hry se do Japonska dostanou? Je jich celkem 5 a většinu z nich publikum počítačových her tak dobře nezná.

  • Auta – Gran Turismo

Jednička zřejmě nikoho zase tolik nepřekvapí. Gran Turismo od vývojářů Polyphony Digital patří mezi velice oblíbené tituly, hra navíc bude vystupovat pod křídly federace FIA. Fanoušci se tak mohou těšit na strhující podívanou na virtuálních závodištích.

  • Cyklistika – Zwift
  • Baseball – eBaseball Powerful Pro Baseball 2020
  • Jachting – Virtual Regatta
  • Veslování – zatím neuvedeno

Tak tohle by měla být první pětice v historii olympijských her, která se dostane do kategorie Olympic Virtual Series. Všechny hry se alespoň trochu podobají reálným sportům, takže se postupuje podle formátu celé olympiády.

Uvidíme, jak to bude v budoucnu. Kdyby se do dění přidala ještě například FIFA od EA, atraktivita by ještě stoupla. Od LoL nebo CSGO se to ale s jistotou říct nedá, tyhle dvě hry jsou totiž reálným sportům ještě hodně vzdálené.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Luka Perkz Perkovič
Už zítra startuje největší akce první poloviny sezony. Nadšenci do počítačových her by si měli nastavit minimálně upozornění, během večerních hodin se totiž na Islandu rozjede turnaj MSI. Na event se připravuje i Cloud9 a „Perkz“. Ten se rozpovídal o tom, co představuje klíč k úspěchu.
Esports Gym Tokio
V japonském hlavním městě Tokiu se kromě příprav na letošní olympijské hry chystá také novinka pro svět her. Japonci budou moct od 19. května využít prostory speciálního „gymu“. Jde o první posilovnu svého druhu v zemi. Místenku do ní si mohou zaplatit výhradně hráči počítačových her.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama