Více
  9.3 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Texas, podporovaný devíti dalšími státy, podal ve středu žalobu na společnost Google

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Texas, podporovaný devíti dalšími státy, podal ve středu žalobu na společnost Google. Obvinil jí, že porušila antimonopolní zákon, tím, jak provozuje svůj online reklamní byznys. Informovala o tom agentura Reuters.

  Soudní spor Texasu je druhou velkou stížností regulačních orgánů proti společnosti Google a čtvrtou v řadě federálních a státních soudních sporů zaměřených na zmírnění údajného špatného chování velkých technologických platforem.

  Texaský generální prokurátor Ken Paxton se již v říjnu připojil k žalobě amerického ministerstva spravedlnosti, jež obvinilo Google ze zneužívání tržní síly. Žalobu podpořilo 11 států.

  Texas se ve své žalobě zaměřuje na umisťování reklam do partnerských aplikací a na webové stránky. Společnost „eliminovala svou konkurenci a stala se králem online reklamy,“ uvedl Paxton ve videu na Facebooku. Dodal, že Google také opakovaně využíval svou monopolní moc ke kontrole cen.

  „Budeme se důrazně bránit před jeho nepodloženými tvrzeními u soudu. Ceny digitálních reklam za poslední desetiletí klesly. Poplatky za reklamní technologie také klesají. Poplatky za reklamní technologie Google jsou nižší než průměr v oboru. To jsou charakteristické znaky vysoce konkurenčního odvětví,“ uvedla mluvčí Google s odkazem na Paxtona.

  Devět států, které se připojily k Texasu, jsou Arkansas, Indiana, Kentucky, Missouri, Mississippi, Jižní Dakota, Severní Dakota, Utah a Idaho.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS