10.7 C
Czech
Úterý 21. října 2025
CryptoTether vykázal v atestaci za druhé čtvrtletí zisk 850 milionů dolarů

Tether vykázal v atestaci za druhé čtvrtletí zisk 850 milionů dolarů

Tether, emitent stablecoinu USDT, držel rezervní aktiva v hodnotě 3,3 miliardy dolarů, aby pokryl hodnotu svých stablecoinů. Firma to uvedla v pondělní atestaci za druhé čtvrtletí. Informovaly o tom servery CoinDesk a Decrypt.

Atestace podepsaná účetní firmou BDO Italy odhalila expozici vůči americkým státním dluhopisům ve výši přibližně 72,5 miliardy dolarů, včetně přímých investic do pokladničních poukázek, dohod o zpětném odkupu a vkladů ve fondech peněžního trhu. Napsal o tom CoinDesk.

Hodnota držených bitcoinů (BTC) společnosti k 30. červnu vzrostla v dolarech na 1,67 miliardy dolarů z 1,5 miliardy dolarů o tři měsíce dříve, uvádí se v prohlášení. Počet držených tokenů ale nebyl zveřejněn.

Společnost Tether uvedla, že její provozní zisk za druhé čtvrtletí přesáhl 1 miliardu dolarů. V květnu firma vykázala za první čtvrtletí čistý zisk ve výši 1,45 miliardy dolarů. Tether od roku 2017 zveřejnil celkem 14 zpráv o svých rezervách.

Ve své pondělní zprávě Tether uvedl, že jeho rezervy zůstávají vysoce likvidní. Přičemž celých 85 procent jeho investic je podle Decrypt drženo v hotovosti a peněžních ekvivalentech.

Tether je vydavatelem, který stojí za USDT, největším stablecoinem podle tržní kapitalizace v hodnotě 83 miliard dolarů, a za některými menšími stablecoiny. USDT je klíčovou součástí kryptoměnového ekosystému usnadňujícího obchodování a převody aktiv. Stablecoiny jsou digitální aktiva, která jsou v poměru 1:1 navázána na fiat měny, v tomto případě na americký dolar. Protože stablecoiny mají být směnitelné za fiat měnu, na kterou jsou navázány, emitenti si udržují rezervy.

Zisky ze státních dluhopisů

Vydávání stablecoinů krytých fiat dolarem je lukrativním byznysem vzhledem k rostoucím výnosům amerických státních dluhopisů. Ty jsou pro USDT primárním rezervním aktivem. Vykázané zisky společnosti Tether se blíží ziskům giganta ve správě aktiv BlackRock – s více než 9 biliony dolarů spravovaných aktiv (AUM) – který ve 2. čtvrtletí vykázal provozní zisk ve výši něco málo přes 1,6 miliardy dolarů.

Tether je však i nadále podrobován poměrně velkému zkoumání kvůli neprůhledné správě rezerv a absenci nezávislých auditů – hlubší finanční analýzy, než jsou atesty.

Reklama

Právě se děje

Varšava vzkázala Rusku, že Putinův letoun by mohl polský soud nechat zadržet

Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski dnes vzkázal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, aby na plánovanou schůzku se šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem v Budapešti nelétal přes polské území. Sikorski řekl, že polská vláda není schopna zaručit, že jí nezávislý soud nenařídí, aby nechala Putinův letoun zadržet. Kdy by se Putin s Trumpem mohli v maďarské metropoli sejít, zatím není jasné.

Cesta z vězení zpět na vrchol? Diddy může dostat druhou šanci

Podle informací z Bílého domu zvažuje prezident Donald Trump možnost zmírnit trest pro rappera Seana „P. Diddyho“ Combse, který byl odsouzen k více než čtyřem letům vězení. Pokud by se skutečně dostal na svobodu dříve, nabízí se otázka, zda by se jedna z nejznámějších osobností hudebního průmyslu dokázala vrátit na výsluní. Odpověď zní ano, ale cesta zpět nebude jednoduchá.

Doporučujeme

Polská tajná služba zadržela osm lidí podezřelých z příprav sabotáží

Polské bezpečnostní složky v posledních dnech v různých částech země zadržely osm lidí podezřelých z příprav sabotáží, uvedl na X polský premiér Donald Tusk. Varšava v minulosti opakovaně informovala o sabotážích nebo pokusech o ně, za nimiž podle ní stálo Rusko.

Varšava vzkázala Rusku, že Putinův letoun by mohl polský soud nechat zadržet

Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski dnes vzkázal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, aby na plánovanou schůzku se šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem v Budapešti nelétal přes polské území. Sikorski řekl, že polská vláda není schopna zaručit, že jí nezávislý soud nenařídí, aby nechala Putinův letoun zadržet. Kdy by se Putin s Trumpem mohli v maďarské metropoli sejít, zatím není jasné.

Cesta z vězení zpět na vrchol? Diddy může dostat druhou šanci

Podle informací z Bílého domu zvažuje prezident Donald Trump možnost zmírnit trest pro rappera Seana „P. Diddyho“ Combse, který byl odsouzen k více než čtyřem letům vězení. Pokud by se skutečně dostal na svobodu dříve, nabízí se otázka, zda by se jedna z nejznámějších osobností hudebního průmyslu dokázala vrátit na výsluní. Odpověď zní ano, ale cesta zpět nebude jednoduchá.

Australské pralesy přestaly pohlcovat uhlík. Vědci mluví o varovném signálu pro planetu

Australské tropické pralesy bývaly symbolem života a rovnováhy. Nová studie ale ukazuje, že místo kyslíku teď do ovzduší vypouštějí více uhlíku, než dokážou pohltit. Poprvé v historii se z přírodního spojence proti klimatické změně stal varovný signál.

Japonsko má poprvé v čele vlády ženu

Sanae Takaiči se stala první ženou v čele japonské vlády. Po desetiletích mužské dominance v politice získala v úterý většinu hlasů v obou komorách parlamentu a převzala úřad po odstupujícím premiérovi Šigeru Išibovi. Šestašedesátiletá politička z vládní Liberálnědemokratické strany (LDP) tak vstoupila do historie země, která dosud měla 103 premiérů, všechny muže.

Atentátníkovi, který zranil slovenského premiéra Fica, uložil soud 21 let vězení

Atentátníkovi, který loni střelbou z pistole vážně zranil slovenského premiéra Roberta Fica, dnes soud první instance uložil 21 let vězení. Obžalovaného důchodce Juraje Cintulu (72) specializovaný trestní soud uznal vinným z trestného činu teroristického útoku, jak navrhovala prokuratura. Proti rozsudku se lze odvolat k nejvyššímu soudu. Fico na vyhlášení verdiktu nepřišel, neúčastnil se ani samotného procesu.

Apple trhá rekordy díky zájmu o nový iPhone 17

Nejnovější iPhone 17 Pro s odvážným odstínem Cosmic Orange se stal nečekaným hitem a to nejen mezi fanoušky Applu, ale i mezi investory. Přestože si někteří kritici dělají legraci z jeho „fluorescenční“ barvy, prodeje mluví jasně. Nová řada iPhone 17, která zahrnuje základní model, výkonnější verzi Pro a ultratenký iPhone Air, překonává svého předchůdce v klíčových trzích, zejména v USA a Číně.

Snížení závislosti na Číně: Trump podepsal dohodu o vzácných nerostech s Austrálií

Americký prezident Donald Trump a australský premiér Anthony Albanese v pondělí v Bílém domě podepsali dohodu o kriticky vzácných nerostných surovinách. Austrálie je bohatá na vzácné zeminy, jejichž vývoz Čína omezila, aby vyvinula na USA tlak.

Ukrajina připravuje smlouvu na nákup 25 systémů Patriot

Ukrajina by měla během následujících let obdržet 25 systémů Patriot. Po těchto zbraních protivzdušné obrany je obrovská poptávka, Kyjev proto může z USA očekávat každý rok jen několik systémů. Vzhledem k tomu, že je potřebuje urgentně, se bude snažit proces urychlit.

Trumpova snaha o brzké setkání s Putinem se komplikuje

Snaha amerického prezidenta Donalda Trumpa o brzké setkání s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem ohledně Ukrajiny se komplikuje. Přípravná schůzka ministrů zahraničí se tento týden nejspíše neuskuteční, uvedla dnes stanice CNN.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama