14.7 C
Czech
Sobota 23. září 2023

Olivia Rodrigo slaví úspěch s albem Guts. V Británii se stalo nejposlouchanější deskou týdne

Druhý počin zpěvačky Olivie Rodrigo se stal ještě úspěšnějším než ten první. Nově vydané album Guts slaví už sedm dní po svém vydání úspěchy. Stalo se nejposlouchanější deskou týdne ve Velké Británii. Kromě toho ho chválí také řada kritiků z prestižních časopisů.

Ukrajinský útok poškodil ruskou základnu Saky, tvrdí ukrajinská tajná služba

Ukrajinská tajná služba SBU spolu s námořnictvem v noci na dnešek zasáhla ruskou leteckou základnu Saky na anektovaném poloostrově Krym a způsobila na ní vážné škody. Podle agentury Reuters to sdělil zdroj z ukrajinské zpravodajské služby. Web Ukrajinska pravda s odvoláním na své zdroje píše, že Ukrajinci nejprve přetížili ruskou protivzdušnou obranu vyslanými drony a poté odpálili své protilodní střely Neptun. Úder potvrdila ukrajinská armáda. Moskva dříve informovala o zničení 19 ukrajinských bezpilotních letounů nad Krymem a Černým mořem.

Studie TOP Zaměstnavatelé 2022: Skupina ČEZ zůstává nejžádanějším zaměstnavatelem vysokoškoláků

Praha 18. února 2022 (PROTEXT) – Známe TOP Zaměstnavatele 2022. V 11. ročníku této stabilní a prestižní studie hlasovalo 11.856 studentů českých vysokých škol. JASNOU VOLBOU, tedy jednoznačným vítězem napříč obory, je pro české vysokoškoláky Skupina ČEZ. Nejlepší studenti technických fakult chtějí pracovat pro Skupinu ČEZ, právnických pro advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák, ekonomických pro Generali Českou pojišťovnu a lékařských & farmaceutických pro Fakultní nemocnici v Motole. SKOKANEM ROKU se stala poradenská společnost BDO.

„Mezi umístěnými společnostmi na prvních příčkách je v letošním, již 11. ročníku, pouze několik kosmetických změn. Ty jsou odrazem zejména soustavné práce s potenciálními uchazeči a náborových strategií oceněných společností, tedy jejich rozšířeným záběrem na širší publikum a nabídkou více kariérních možností. I tak lze konstatovat, že TOP 5 v každé oborové kategorii je dlouhodobě stabilní a postavena na dominantních silných značkách českého trhu. Nejsilnější pozici JASNÉ VOLBY dlouhodobě obhajuje Skupina ČEZ a je tedy z našeho pohledu jedním z nejstabilnějších a nejžádanějších zaměstnavatelů na českém trhu. Kromě stálých zaměstnavatelů na stupních vítězů ve 14 oborových kategoriích letos studii rozšiřujeme o nové kategorie Doprava & Logistika, kde dominuje Zásilkovna, člen Packeta Group, a Veřejná správa, kde vítězí Armáda České republiky,“ řekl k výsledkům Jakub Hořický, ředitel studie TOP Zaměstnavatelé.

„Všichni zaměstnavatelé na trhu se potýkají s novými výzvami, které přinesla celosvětová pandemie a někteří se na ni stihli adaptovat velmi dobře, což potvrzují i jejich pozice v žebříčku TOP Zaměstnavatelé 2022. Získávají tak náskok před ostatními zaměstnavateli a mohou být o krok blíže k oslovení talentovaných studentů, budoucích absolventů, tím, že představují a naplňují atributy atraktivních zaměstnavatelů pro rok 2022. To jsou např. důraz na work-life balance, přátelské a příjemné pracovní prostředí, a hlavně ochota představit se, zpřístupnit a otevřít v komunikaci již k uchazečům o práci. Oproti předchozímu anomálnímu ročníkům se očekávaná nástupní mzda absolventů VŠ vrátila na úroveň roku 2020. Celých 85 % z nich očekává, že si po získání vysokoškolského diplomu budou vydělávat až 40 000 Kč hrubého měsíčně,“ dodává Hořický.

„Energie, světlo a teplo jsou velmi smysluplné produkty, naprosto nezbytné pro fungování moderní společnosti. To přináší stabilitu našeho podnikání, která je atraktivnější než dříve, protože fungujeme i v čase pandemie. Jako mezinárodní skupina s centrálou v ČR nabízíme unikátní možnost ovlivňovat aktuálně probíhající proměny energetiky směrem k čistší budoucnosti. A navíc již více než 12 let intenzivně budujeme sít partnerských středních a vysokých škol a v rámci řady programů ukazujeme studentům a studentkám, jak velké množství atraktivních pracovních příležitostí energetika nabízí.“ okomentoval výsledky Josef Lejček, HR ředitel ve Skupině ČEZ.

„Prvenstvo v kategórii Poisťovníctvo sme obhájili už po ôsmykrát v rade a každým rokom pre nás tento záväzok rastie. Tento rok sme navyše získali aj ocenenie v špeciálnej kategórii EKONOM. Aj toto prvenstvo nás poháňa ďalej v intenzívnej práci so študentami. Študentom ponúkame už počas štúdia množstvo odborných stáží a praxí, pri ktorých spolupracujú s tými najväčšími odborníkmi, ktorých v Čechách máme. Zároveň sme veľmi aktívni na pracovných veľtrhoch, či už v online alebo prezenčnej forme, a každý rok pre študentov pripravujeme niečo nové a zaujímavé. Poisťovníctvo je veľmi špecifický odbor a pre študentov môže byť stretnutie s odborníkmi práve to, čo vyhráva,“ okomentovala výsledky Katarína Bobotová, ředitelka HR a strategie v Generali České pojišťovně.

„Velice si vážíme prvenství, které Armáda ČR získala v nově otevřené kategorii VEŘEJNÁ SPRÁVA. To nám dokazuje, že jsme již delší dobu vnímáni jako spolehlivý, zodpovědný a atraktivní zaměstnavatel. Česká veřejnost nás bere také jako nejdůvěryhodnější instituci, což určitě pomáhá studentům a absolventům při výběru práce i dalšího studia. Je to pro nás určitě závazek, budeme se snažit ještě více oslovit mladé lidi a získat je pro práci v armádě,“ dodala k výsledkům brig. gen. Mgr. Lenka Šmerdová, poradkyně náčelníka GŠ Armády ČR.

O Asociaci studentů a absolventů

Asociace studentů a absolventů je nezisková organizace. Jejím cílem je umožnit svým členům osobnostní i profesní rozvoj díky aktivnímu zapojení do různých projektů. Předmětem činnosti je realizace projektů od prvotního nápadu, přes fázi příprav, uskutečnění, až po fázi vyhodnocení. V letošním roce slaví Asociace 14 let své existence, a tedy více než celou dekádu znalostí, zkušeností a know-how v oblastech HR marketingu a Employer Brandingu přímo na míru trhu v České republice. Svými aktivitami za tyto roky již zasáhla stovky tisíc studentů od středních škol, přes ty vysokoškolské až po absolventy a úspěšné manažery.

Zároveň pomáhá všem českým školám stavět NÁRODNÍ ABSOLVENTSKOU DATABÁZI ABSOLVENTI.cz a tím strategicky a dlouhodobě řešit spolupráci škol s absolventy.

Kontakt:

Jakub Hořický

ředitel studie TOP Zaměstnavatelé

Email: [email protected]

Sledujte nás na sítích

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

DOPORUČUJEME

Druhý otevřený dopis prezidentu České republiky

Voznice 22. září 2023 (PROTEXT) - Vydavatel knih, překladatel a matematik Rudolf Červenka zaslal druhý otevřený dopis prezidentu České republiky Petru Pavlovi. Navazuje na...

BRACCO IMAGING S.p.A. OZNAMUJE CELOSVĚTOVOU DOHODU SE SPOLEČNOSTÍ SUBTLE MEDICAL, Inc.

Milán (Itálie) 22. září 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Lídři v oboru prozkoumají potenciál umělé inteligence v kontrastní magnetické rezonanci Společnost Bracco ImagingI S.p.A., světový lídr v...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

V Jerevanu demonstranti opět volají po pomoci Arménům v Náhorním Karabachu

V Jerevanu dnes několikátý den po sobě protestují lidé proti způsobu, jakým arménská vláda reaguje na krizi v Náhorním Karabachu. Tu v úterý vyostřila rozsáhlá vojenská operace Ázerbájdžánu, po níž se arménské síly v oblasti vzdaly.