menu

15.2 C
Czech
Sobota 25. května 2024

UNRWA zastavila distribuci potravin v Rafáhu, hrozí humanitární katastrofa

Distribuce potravin v Rafáhu byla kvůli nedostatku zásob a postupu izraelské armády pozastavena, upozornil Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). Kromě toho chybí zdravotnický materiál. Zastavení distribuce potravin bude mít katastrofální důsledky pro Palestince.

Společnost Shanghai Electric okouzluje summit 2024 World Future Energy Summit v Abú Zabí svými bezuhlíkovými řešeními

Sledujte nás na sítích

Abú Zabí (SAE) 19. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Shanghai Electric Power Generation Group (dále jen „Shanghai Electric“ nebo „společnost“) – klíčová dceřiná společnost Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727), která se specializuje na výrobu energetických zařízení, inženýrskou činnost a služby elektráren – nedávno představila svá špičková domácí energetická zařízení a řešení na summitu 2024 World Future Energy Summit (dále jen „summit“), který se konal ve dnech 16. až 18. dubna v Abú Zabí, a posílila tak svůj dlouhodobý závazek k ekologickému a udržitelnému rozvoji s tématem E-osvěta pro bezuhlíkovou budoucnost. Nejde jen o pouhý slogan. Trojice „E“ ve slovech Energie, Ekologie a Explorace tvoří pevný základ, který společnosti umožňuje směřovat k budoucnosti s nulovými emisemi uhlíku.

Reklama

Společnost Shanghai Electric se zaměřuje na poskytování komplexních řešení čisté energie, integraci různých zdrojů energie za účelem zvýšení alokace a maximalizovat energetickou účinnost. Tato řešení slouží jako klíčové pilíře pro rozvoj měst a průmyslový pokrok. Inovativní přístupy společnosti uznává celý svět, což dokazují projekty, jako jsou fotovoltaická elektrárna v Dubaji, řada fotovoltaických elektráren ve Velké Británii a projekty plynových turbín v Srbsku. Tyto úspěchy podtrhují pokračující technologické inovace společnosti Shanghai Electric na poli energetiky a zdůrazňují obrovský potenciál zelené energie.

Řešení pro solární energii

Společnost Shanghai Electric, která se opírá o dlouholeté technické rezervy a zkušenosti s dodávkami v oblasti nové energie, dokáže zprostředkovat kompletní služby v průmyslu solární energie, a to komplexně od vývoje s projektů, dodávek zařízení, inženýrských prací, veřejných zakázek a výstavby (EPC) až po provoz a údržbu. V současné době se úspěšně realizovalo více než 70 projektů výroby solární energie ve Spojených arabských emirátech, Velké Británii, Japonsku, Vietnamu a Austrálii s celkovým instalovaným výkonem přesahujícím 5000 megawattů. Příklady klíčových inovací:

• Řada modulů HJT Creator od společnosti Shanghai Electric Hency Solar Technology Co., Ltd. (dále jen „Hency Solar“) – globální společnosti zabývající se solárními technologiemi, která se zavázala poskytovat účinné a čisté solární produkty a komplexní řešení fotovoltaických systémů – má extra vysoký bifaciální faktor až 90 %, nízký teplotní koeficient a anti-PID vlastnosti. Ve snaze vyhovět různým potřebám zákazníků nabízí společnost Hency Solar také volitelné moduly TOPCON a PERC. Její moduly se díky svému vysokému výkonu, vynikající účinnosti a skvělé spolehlivosti hojně využívají v různých oblastech, jako jsou pozemní elektrárny, střechy obytných budov a střechy průmyslových i komerčních budov.

Reklama

• Systematické řešení pro PV&ES&SC je průkopnickým komplexním řešením problémů spojených s „nahodilostí, přerušovaností a nestálostí“ v nových energetických aplikacích. Tento systém zaručuje stabilní a kontrolovatelnou výrobu elektřiny z fotovoltaických elektráren díky inteligentnímu sledovacímu algoritmu a zároveň řeší absorpci činného výkonu a podporu jalového výkonu s využitím hybridního úložiště a fázových střídačů.

• Výhodou robota na čištění fotovoltaických modulů od společnosti Shanghai Electric je vlastní napájení, vlastní skladování, vysoká bezpečnost a velká kapacita baterie. Využil se již v mnoha projektech po celém světě, funguje stabilně a může účinně zvýšit efektivitu výroby energie ve fotovoltaických elektrárnách přibližně o 5–30 %.

Vícero řešení pro ukládání energie

Společnost Shanghai Electric aktivně zavádí diverzifikovaná řešení pro ukládání energie, mimo jiné v oblasti ukládání energie ve stlačeném vzduchu, ukládání energie v setrvačnících, ukládání energie v lithiových bateriích, ukládání energie v kapalném proudu a tepelné ukládání v roztavené soli. Na summitu byla vystavena řada produktů pro záložní napájení, domácnost, průmysl a komerční skladování energie, které již přitáhly pozornost spousty zákazníků ze všech koutů světa:

Produkt pro záložní napájení základnových stanic 5G využívá vysoce modulární konstrukci 3U, takže dosahuje stejného napájení při menších rozměrech a snižuje tolik potřebný prostor v počítačových místnostech.

Produkty pro ukládání energie v domácnostech využívají velmi bezpečné lithium-železo-fosfátové baterie s dlouhou životností a úrovní ukládání energie a integrují bezpečnostní zařízení odolná proti výbuchu, chladicí a hasicí zařízení, jakož i konstrukce systému správy baterií (BMS) pro podporu řízení zbývající energie, jež se pyšní komplexní funkcí ochrany a monitorování v reálném čase.

Průmyslové a komerční produkty řady Smart-One společnosti Shanghai Electric pro ukládání energie jsou vysoce bezpečnými, spolehlivými a standardizovanými produkty vyvinutými společností pro průmyslové a komerční scénáře použití, které mohou flexibilně odpovídat různým průmyslovým a komerčním scénářům a jsou schopny realizovat časový posun špiček a poklesů, rozložit spotřebu energie ve špičkách a snížit napětí v elektrické síti.

Řešení pro odsolování mořské vody

Společnost Shanghai Electric nabízí dvě přední technologie pro odsolování mořské vody – tepelnou a membránovou metodu, které jsou zárukou komplexních řešení. S téměř 20 dokončenými projekty získává denně více než 800.000 tun sladké vody a její třetí generace nízkouhlíkové hybridní technologie pro odsolování mořské vody se pyšní nižší spotřebou energie, vyšší spolehlivostí systému a přizpůsobivou kvalitu vody. Zejména realizovala největší světový projekt ohřevu teplé vody s víceúčinnou destilací (F-MED), tzv. petrochemický projekt Če-ťiang, a největší projekt spojování tepelných fólií, tzv. petrochemický projekt Yulong, které fungují bez jakýchkoli problémů.

Svým ohromujícím vystoupením na výstavě potvrdila společnost Shanghai Electric své přední postavení v oblasti energetiky. V budoucnu bude společnost pokračovat v průzkumu a inovacích, přispívat ke globálnímu udržitelnému rozvoji a spoluvytvářet ekologičtější, efektivnější a udržitelnější energetickou budoucnost.

Další informace o společnostech Electric Wind Power a Shanghai Electric naleznete na https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Video – https://mma.prnewswire.com/media/2391843/2024_04_16_________WFES.mp4 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric.jpg 

KONTAKT: Shen Jin, [email protected]

 

PROTEXT

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.

Itálie chce zřídit komisi pro kontrolu financí profesionálních sportovních klubů

Italská vláda dnes schválila zřízení výboru, který bude dohlížet na rozpočty profesionálních sportovních klubů. Cílem je vyřešit finanční problémy v tomto odvětví a zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž. Kontrola financování se bude týkat i nejslavnějších fotbalových a basketbalových klubů, píše agentura Reuters.

Ruský soud zakázal firmě ČEZ vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko. Informovala o tom dnes agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti firmě ČEZ v Rusku.

Mezinárodní soudní dvůr nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzívu v Rafáhu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) bezprecedentně nařídil Izraeli, aby okamžitě zastavil vojenskou ofenzívu ve městě Rafáh na jihu Gazy a zajistil vyšetřovatelům OSN, kteří prověřují obvinění z genocidy, neomezený přístup.

Nic nenasvědčuje tomu, že by na vrtulník s Raísím někdo zaútočil

Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by havárie vrtulníku, při které minulý týden zahynul íránský prezident Ebráhím Raísí, byla výsledkem útoku. Uvedla to íránská státní média s odkazem na vojenské vyšetřovatele. Podle jejich prohlášení vrtulník vzplál krátce poté, co narazil do horského úbočí. Příčina nehody je podle armády stále předmětem vyšetřování.
Reklama

DOPORUČUJEME

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních tváří české Smart City...

Expo předvedlo osvětlení obří dřevěné konstrukce

Japonská asociace pro mezinárodní výstavy, provozovatel světové výstavy Expo 2025 v Ósace a Kansai, zapnula noční osvětlení velké střechy ve tvaru prstence, píše server...

Katedrála sv. Víta hostí 13. ročník varhanního festivalu

Praha 24. května 2024 (PROTEXT) - Třináctý ročník festivalu Svatovítské varhanní večery nabídne od 2. do 30. července jedinečné zážitky z výkonů vynikajících umělců...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.

Itálie chce zřídit komisi pro kontrolu financí profesionálních sportovních klubů

Italská vláda dnes schválila zřízení výboru, který bude dohlížet na rozpočty profesionálních sportovních klubů. Cílem je vyřešit finanční problémy v tomto odvětví a zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž. Kontrola financování se bude týkat i nejslavnějších fotbalových a basketbalových klubů, píše agentura Reuters.

Ruský soud zakázal firmě ČEZ vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko. Informovala o tom dnes agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti firmě ČEZ v Rusku.

Mezinárodní soudní dvůr nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzívu v Rafáhu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) bezprecedentně nařídil Izraeli, aby okamžitě zastavil vojenskou ofenzívu ve městě Rafáh na jihu Gazy a zajistil vyšetřovatelům OSN, kteří prověřují obvinění z genocidy, neomezený přístup.

Nic nenasvědčuje tomu, že by na vrtulník s Raísím někdo zaútočil

Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by havárie vrtulníku, při které minulý týden zahynul íránský prezident Ebráhím Raísí, byla výsledkem útoku. Uvedla to íránská státní média s odkazem na vojenské vyšetřovatele. Podle jejich prohlášení vrtulník vzplál krátce poté, co narazil do horského úbočí. Příčina nehody je podle armády stále předmětem vyšetřování.

USA zavádějí vízová omezení vůči Gruzii kvůli zákonu o zahraničním vlivu

Spojené státy zavádějí vízová omezení vůči Gruzii kvůli kontroverznímu gruzínskému zákonu o zahraničním vlivu. Budou se týkat jednotlivců, kteří podle Washingtonu podkopávají demokracii v zemi. V noci na dnešek to oznámil americký ministr zahraničí Antony Blinken na webu diplomacie. USA také přezkoumají bilaterální spolupráci mezi zeměmi. Vládní strana Gruzínský sen dnes rozhodnutí Spojených států označila za komické, napsala agentura TASS.

Izraelská armáda oznámila, že v Pásmu Gazy objevila těla dalších tří rukojmích

Izraelští vojáci v noci na dnešek objevili v severní části Pásma Gazy těla dalších tří rukojmích unesených ozbrojenci palestinského hnutí Hamás loni 7. října. Mezi nimi je i tělo přítele unesené izraelsko-německé ženy Shani Loukové, která byla nalezena mrtvá minulý týden. Uvedla to izraelská armáda.
Reklama
Reklama