0.6 C
Czech
Středa 17. prosince 2025
Protext ČTKSpolečnost Risen Energy vyhrála tendr na dodávku fotovoltaických modulů o výkonu více...

Společnost Risen Energy vyhrála tendr na dodávku fotovoltaických modulů o výkonu více než 650 W a velikosti 210 mm pro předváděcí projekt společnosti Sinopec na ekologickou výrobu vodíku v Sin-ťiangu

Ning-po (Čína) 12. března 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Projekt se má stát největším závodem na výrobu vodíku prostřednictvím fotovoltaiky na světě

Společnost Risen Energy Co., Ltd., přední čínský výrobce solárních modulů, oznámila, že vyhrála výběrové řízení na dodávku 650 W fotovoltaických modulů TITAN pro předváděcí projekt společnosti Sinopec na ekologickou výrobu vodíku v okrese Kuqa v Sin-ťiangu. Očekává se, že projekt s celkovým výkonem 361 MW bude po dokončení největším zařízením na výrobu vodíku pomocí fotovoltaických panelů na světě a je považován za přelomový projekt podpory transformace velkých tradičních čínských výrobců energie.

Vzhledem k požadavku nabídky na fotovoltaické moduly s výkonem alespoň 650 W byly zvažovány pouze čtyři společnosti, které vyrábějí moduly o velikosti 210 mm nebo moduly o velikosti 210 mm i 182 mm. Společnost Risen Energy se díky svým solárním modulům o velikosti 210 mm umístila na prvním místě, což odráží rostoucí oblibu vysoce výkonných modulů mezi zákazníky a také dominantní postavení modulů tohoto rozměru na trhu.

„Velkoplošné fotovoltaické moduly jsou navrženy tak, aby zvyšovaly výkon i účinnost, což představuje způsob, jak snížit náklady a maximalizovat účinnost fotovoltaických prvků a poskytnout zákazníkům při výrobě energie další výhody,“ uvedl nedávno jeden z vedoucích pracovníků společnosti Risen Energy, když vysvětloval strategii firmy. Volba společnosti Sinopec je důkazem relevantnosti proaktivního přístupu společnosti Risen Energy, která se právě na tyto velké moduly zaměřuje.

Účast společnosti Sinopec na výstavbě největšího světového projektu ekologické výroby vodíku na bázi fotovoltaiky s plánovanou roční produkcí 20.000 tun je důkazem trvalého odhodlání firmy realizovat svou ekologickou, nízkouhlíkovou strategii rozvoje a zároveň podporovat čínské cíle v oblasti uhlíkové špičky a neutrality. Risen Energy plánuje rozšířit využití ekologické energie tím, že bude se společností Sinopec spolupracovat na zkoumání nových přístupů k výrobě vodíku pomocí fotovoltaiky s využitím svých integrovaných kompetencí v oblasti produktů a technologií.

KONTAKT: Tina Feng, +86-13736192549, tina@risenenergy.com

Reklama

Doporučujeme

Muž který zranil v Liverpoolu přes 130 lidí, půjde do vězení na více než 20 let

Britský soud dnes poslal na 21 let a šest měsíců do vězení muže, který 26. května najel v Liverpoolu do davu slavících fotbalových fanoušků a zranil přes 130 lidí. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP. Paul Doyle v listopadu přiznal vinu, čelil obžalobě z 31 trestných činů.

Známe jména obětí střelby na Brownově univerzitě. Vrah stále uniká spravedlnosti

Dva studenti, kteří přišli o život při hromadné střelbě na Brownově univerzitě, byli oficiálně identifikováni. Zároveň pokračuje pátrání po pachateli, který dva dny po útoku stále nepadl spravedlnosti do rukou. FBI nabízí tučnou odměnu za jakékoliv informace vedoucí k jeho dopadení.

EU zřejmě zmírní zákaz prodeje nových aut se spalovacím motorem od roku 2035

Evropská unie se chystá ustoupit od jedné z nejviditelnějších částí Green Dealu. Tento týden má podle očekávání představit změny, které oslabí faktický zákaz prodeje nových aut se spalovacím motorem od roku 2035.

Rusko musí uznat, že náš svět řídí určitá pravidla, uvedl v Haagu Zelenskyj

Nestačí Rusko donutit k podpisu mírové dohody, musí také uznat, že náš svět řídí určitá pravidla, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters to uvedl před jednáním Rady Evropy, které má za cíl zřídit mezinárodní komisi pro odškodnění Ukrajiny. Kyjevu má nahradit škody ve výši stovek miliard dolarů způsobené ruskými útoky.

Musk dosáhl dalšího milníku. Jeho majetek překonal 600 miliard dolarů

Elon Musk je na cestě k tomu připsat si další nuly a stát se prvním bilionářem světa. Jeho majetek pokořil hranici 600 miliard dolarů (zhruba 12,4 bilionu korun). Společnost SpaceX má totiž příští rok vstoupit na burzu a Tesla pro Muska schválila nový systém odměňování.

Při úderech USA na tři lodě údajně pašující drogy zahynulo dalších osm lidí

Americká armáda podnikla v mezinárodních vodách východního Tichomoří další útok na lodě, které údajně pašovaly drogy. Při vzdušných úderech proti třem plavidlům zahynulo na jejich palubách osm mužů. Armáda USA to oznámila v noci na dnešek na síti X.

Pokrok v mírových rozhovorech. Ukrajina může dostat robustní bezpečnostní záruky

Spojené státy a evropské země poskytnou Ukrajině robustní bezpečnostní záruky a další podporu pro hospodářskou obnovu země. Ve společném prohlášení to uvedli premiéři a prezidenti deseti evropských zemí včetně Německa,  Francie a Velké Británie a zástupci Evropské unie (EU). Záruky počítají s vytvořením nadnárodních sil na Ukrajině.

Při pádu malého letadla v Mexiku zahynulo sedm lidí

Při pokusu o nouzové přistání se v Mexiku v pondělí zřítilo malé letadlo. Nejméně sedm lidí zahynulo, informovala dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Machado se při útěku z Venezuely zranila, Nobelovu cenu převzala se zpožděním

Vůdkyně venezuelské opozice a nositelka Nobelovy ceny za mír María Corina Machado se při dramatickém útěku z vlasti vážně zranila. Z Venezuely prchala na malém člunu v nebezpečných podmínkách a s rizikem vojenského zásahu. Do Osla dorazila pozdě, cenu převzala symbolicky a zopakovala, že se chce vrátit domů.

Trump zažaloval BBC za údajnou pomluvu, žádá odškodné až deset miliard dolarů

Americký prezident Donald Trump v pondělí večer (v noci na dnešek SEČ) zažaloval stanici BBC za údajnou pomluvu kvůli sestříhanému záznamu projevu ze 6. ledna 2021, který vyvolával dojem, že vyzýval své příznivce k útoku na Kapitol. Podle žaloby, o níž informují světové tiskové agentury, Trump po britské veřejnoprávní stanici žádá odškodné pět miliard dolarů za každý ze dvou bodů žaloby, tedy celkem až deset miliard dolarů (207 miliardy Kč). Šéf Bílého domu tak podle Reuters otevřel mezinárodní frontu ve svém boji proti médiím, které o něm podle jeho názoru informují nepravdivě či nespravedlivě.

Syn Roba Reinera je ve vazbě pro podezření z vraždy rodičů

Syn legendárního režiséra Roba Reinera a producentky Michele Singer Reiner byl zatčen poté, co byli jeho rodiče nalezeni mrtví ve svém domě v Los Angeles ve čtvrti Brentwood. Policie Nicka Reinera vede jako podezřelého z jejich vraždy a případ dál vyšetřuje.

Cliff Richard po léčbě rakoviny apeluje na muže: Nečekejte, jděte na vyšetření

Cliff Richard, jedna z největších ikon britské popové scény, poprvé otevřeně promluvil o roční léčbě rakoviny prostaty. Nemoc u něj lékaři zachytili včas a zpěvák dnes zdůrazňuje, jak zásadní může být jedno vyšetření. Varuje, že muži prevenci stále podceňují, a žádá změny, které by mohly zachránit tisíce životů.

KOMENTÁŘ: Investoři se poperou o akcie SpaceX. Tito hráči už ale svůj podíl mají

OpenAI, Anthropic, Revolut a teď SpaceX. Všechny tyto společnosti uvažují o vstupu na burzu a vesmírná mašina Elona Muska chce být tou nejhodnotnější. SpaceX míří na ocenění 1,5 bilionu dolarů. Kdo všechno si firmu „zaháčkoval“ předem?

Jednou z obětí útoku v Sydney je Slovenka, úřady zveřejnily jména útočníků

Jedna z obětí nedělního útoku na účastníky oslav židovského svátku chanuka na pláži Bondi Beach v Sydney je Slovenka, uvedl dnes slovenský prezident Peter Pellegrini. O smrti v Austrálii žijící ženy již předtím informovala exprezidentka Zuzana Čaputová, která dotyčnou označila za blízkou rodinnou přítelkyni. Mezi dalšími čtrnácti oběťmi, jejichž památku přicházejí na místo masakru uctít obyvatelé Sydney, jsou mimo jiné rabín či desetiletá dívka. Australské úřady mezitím zveřejnily jména obou útočníků.

Ruský soud zakázal Pussy Riot jako extremistickou organizaci

Moskevský soud dnes označil skupinu Pussy Riot za extremistickou organizaci a zakázal její činnost na území Ruska, informovala dnes ruská média. Za spolupráci s organizacemi, které úřady zakázaly jako extremistické, hrozí v Rusku vězení. Jedna ze zakládajících členek skupiny Naděžda Tolokonnikovová míní, že cílem soudního rozhodnutí je vymazat Pussy Riot z ruského povědomí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama