Více
  0.2 C
  Czech
  Sobota 28. ledna 2023

  Ekonomika USA v posledním čtvrtletí vzrostla. V druhé polovině roku jí ale přesto hrozí recese

  Výsledky z posledního čtvrtletí předčily očekávání amerických ekonomů. Hrubý domácí produkt Spojených států amerických totiž vzrostl o 2,9 procenta. Mohlo by se ovšem jednat o poslední "pozitivní" výsledky. Analytici totiž předpokládají, že americká ekonomika upadne do recese nejpozději v polovině letošního roku.

  Rusko v uplynulém dni vystřelilo na Ukrajinu 70 raket, uvedl Kyjev

  Rusko během uplynulého dne vystřelilo na Ukrajinu 70 raket, z nichž 47 bylo zničeno, uvedl dnes ve svém ranním hlášení ukrajinský generální štáb. Ukrajinská armáda původně informovala o 55 řízených střelách vypálených z Ruska, ve čtvrtek večer jejich počet zvýšila na 59, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Počet střel, které podle Kyjeva zlikvidovala ukrajinská protivzdušná obrana, se nezměnil.

  Průzkumník souborů ve Windows 11 dostane přepracované uživatelské rozhraní

  Společnost Microsoft údajně pracuje na velké aktualizaci Průzkumníka souborů ve Windows 11, která zlepší jeho uživatelské rozhraní a funkce. Přepracování bude zahrnovat moderní design, který bude odpovídat zbytku systému Windows 11, a funkce pro hlubší integraci služeb Microsoft 365 a OneDrive.

  Společnost Mori Building otevře letos na podzim novou věž Toranomon Hills Station Tower u stanice metra Toranomon Hills

  Tokio 25. ledna 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – Nová věž nesmírně povznese Toranomon Hills, dopravní uzel spojující svět se středem Tokia a jeho rozvoj jako nového mezinárodního centra a střediska globálního obchodu

  Společnost Mori Building Co., Ltd., přední japonský developer pro městskou zástavbu, v úterý ohlásila, že letos na podzim otevře věž Toranomon Hills Station Tower o 49 poschodích. Tento projekt vede sdružení Toranomon 1 & 2-chome District Urban Redevelopment Association, v němž je Mori Building vedoucím účastníkem. Se zrodem věže Toranomon Hills Station Tower, která je v současnosti důkladně integrována se stanicí metra Toranomon Hills Station, bude celá oblast Toranomon Hills, jež se nevídanou rychlostí rozšiřovala a vyvíjela směrem k realizaci nového mezinárodního centra a střediska globálního obchodu, dokončena jako „městské centrum“ honosící se významem a dopadem, který je srovnatelný s projektem Roppongi Hills.

  Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230123005237/cs/

  Toranomon Hills Station Tower je víceúčelová věž vysoká 266 metrů se 49 nadzemními a 4 podzemními podlažími. Při integraci celého rozvoje se stanicí Toranomon Hills linky Hibiya tokijského metra, bude věž doplněna o velké a rušné náměstí u stanice a o 20 metrů širokou terasu pro chodce nad Sakurada-dori Avenue (součást silničního tahu National Route 1), jež nabízí přístup na oválné náměstí Toranomon Hills Mori Tower Oval Square. Posílení a rozšíření místní víceúrovňové dopravní sítě na zemi, pod zemí a na úrovni terasy věž Station Tower nesmírně povznese Toranomon Hills jako dopravní uzel a celou oblast oživí významným zlepšením pro pohyb chodců.

  Věž Station Tower nabídne kanceláře světové úrovně, stejně jako maloobchodní prostory integrované s náměstím, stanicí a hotelem, jejichž premiéra v Tokiu se chystá. Nejvyšší podlaží věže bude sídlem TOKYO NODE, interaktivního komunikačního objektu, sestávajícího ze sálů, galerií, bazénů, restaurací a dalších zařízení plně schopných vytvářet nové hodnoty, ideje a obchod překračující domény, zaměřené na sdílení kreativity se světem.

  Otevřením Toranomon Hills Station Tower na podzim 2023 bude Toranomon Hills rozšířeno na 7,5 ha a celkovou podlahovou plochu 800.000 m2. Oblast se neustále vyvíjí jako komplex smíšeného využití integrovaný s městskými infrastrukturami, jako je ulice a metro, s podobným dopadem, jako má epochální projekt Roppongi Hills postavený rovněž společností Mori Building.

  Otevřené a živé „Staniční atrium“ vytvořené integrovaným rozvojem stanice a okolí

  Staniční atrium (2000 m2) je třípodlažní klenutý prostor ve stylu atria kombinovaný s koordinovanými a komplexními městskými a dopravními funkcemi.

  Díky přímému propojení staničního atria s nedalekými prostory pro pořádání akcí a nakupování je prostor od rána do večera plný lidí.

  20 m široká velkorozměrná terasa pro chodce T-Deck nad hlavní silnicí

  20 m široká velkorozměrná terasa pro chodce nad Sakurada-dori Avenue (National Route 1) a napojená na oválné náměstí Toranomon Hills Mori Tower. Vyvýšený chodník procházející věží stanice metra je hlavní trasou pro pohyb chodců ve směru východ-západ a kříží okresní a hlavní silnici. Poskytuje bezpečné městské prostory oddělením chodců a vozidel v této oblasti a bude sloužit jako lidi spojující náměstí v Toranomon Hills.

  Interaktivní komunikační objekt spojující Tokio se světem: TOKYO NODE

  Nejvyšší podlaží věže Toramonom Hills Station (45. až 49. a částečně 8.) budou sídlem pro TOKYO NODE, interaktivní komunikační objekt na ploše 10.000 m2.

  Hlavní sál a tři galerie je možné využívat jednotlivě, nebo integrovaně jako jedno souvislé místo. Na střeše se otevřou střešní zahrada, bazén a dvě restaurace vedené šéfkuchaři světové třídy, včetně gril restaurace, na niž dohlíží Kei Kobayashi, první asijský šéfkuchař, který v Paříži získal tři hvězdy hodnocení Michelin. Laboratoř v 8. podlaží dále zlepší kapacitu zařízení jako vysoce funkčního a charakteristického prostoru pro komunikaci a sdílení znalostí, zcela nepodobného tradičním zařízením pro konference a bankety.

  Navíc bude TOKYO NODE sloužit jako platforma šíření informací pro celou oblast Toranomon Hills, což umožní, aby se Toranomon Hills vyvinula do „komunikačního centra“ přitahujícího vysoce zkušené a vlivné lidi z celého světa, aby globálně sdíleli obchodní tvorbu a inovace.

  Nový kancelářský prostor pro spojování lidí Reaguje na rozmanité potřeby a nové styly práce

  Kancelářské prostory umístěné na podlažích 9, 10 a 15 až 44 (celkem 32 podlaží) nabízejí k pronájmu plochu o rozměru celkem asi 107.000 m2 a standardní podlaží o ploše asi 3.400 m2, včetně ploch bez sloupů s hloubkami asi 18,5 m od středu po povrch oken, což vyhovuje různým stylům práce a jiným potřebám globálních firem.

  A dále, osm „magnetických zón“ je vybaveno atriovými prostory a schodišti, jež spojují horní a dolní patra na podporu komunikace a spolupráce mezi pracovníky a vytváření dynamičtějších a kreativnějších pracovišť.

  Maloobchodní zařízení podporují práci a životy globálních hráčů

  Maloobchodní prostor měřící asi 14.400 m2 zabere devět podlaží (B2-7.) s přibližně 80 obchody podporujících práci a životy globálních hráčů včetně kancelářských pracovníků a rezidentů.

  T-Market (27 obchodů, přibl. 3000 m2) bude plný života od rána až do večera (07:00 až 23:00) s restauracemi, lahůdkami a obchody. Restaurace budou nabízet jídelníčky vysoké úrovně, ale za rozumné ceny, mnohé připravované široce uznávanými šéfkuchaři, pekaři a cukráři, včetně některých držitelů ocenění Michelin nebo Bib Gourmand.

  Hotel Toranomon Hills: první hotel v Tokiu značky Unbound Collection společnosti Hyatt

  1. a dále 11. až 14. podlaží budou domovem hotelu Toranomon Hills s 205 pokoji pro hosty, včetně standardních místností měřících asi 27 m2 až 34 m2. Hotelová značka je „The Unbound Collection by Hyatt,“ která bude mít v Tokiu svou premiéru jako součást souboru „Independent Collection.“

  Sloužit bude jako „obývací pokoj pro Toranomon“ vítající pestrou škálu hostů svými restauracemi, kavárnami a salónky otevřenými směrem do města.

  Na všechny zážitky z jídla a nápojů v hotelové kavárně a restauraci bude dohlížet Sergio Herman. Herman je rodilý Holanďan a šéfkuchař dlouhodobě oceňovaný hvězdami Michelin a toto bude jeho první výprava do Japonska.

  Přední světoví architekti, projektanti a umělci

  Projekt: Shohei Shigematsu (OMA)

  Projekt věže Toranomon Hills Station je první architektonický projekt velkého rozsahu společnosti OMA v Tokiu. Její návrh vychází z koncepce pásu aktivity „THE ACTIVITY BAND“, neboli městské osy probíhající od Shintora-dori Avenue po oblast Akasaka/Toranomon a vytváří symbolické místo pro shromažďování a interakci lidí podél této osy.

  Projekt hotelu (interiér): Space Copenhagen

  Projekt hotelového interiéru je od společnosti Space Copenhagen, což je dánská firma zabývající se projektováním interiérů, a bude to její první návrh interiérů v Japonsku.

  Získány četné globální certifikáty ohledně životního prostředí

  Oblast Toranomon Hills získala předběžný platinový certifikát, nejvyšší ocenění v kategorii NF programu LEED.

  Kanceláře a maloobchodní prostory věže získaly předběžný platinový certifikát, nejvyšší ocenění v kategorii BD+C:CS a předběžný certifikát WELL a očekává se zisk nejvyššího platinového certifikátu, jakmile bude stavba dokončena. Je to v Japonsku druhá největší předběžně certifikovaná nemovitost po komplexu Azabudai Hills.

  Navíc bude Station Tower od chvíle dokončení 100% napájena obnovitelnou energií vyhovující RE100.

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230123005237/cs/

  Kontakty:

  International Media Inquiries

  Saori Asano Public Relations, Mori Building Co., Ltd.

  Tel +81 (0)3 6406 6606

  Fax +81 (0)3 6406 9306

  E-mail [email protected]

  Weber Shandwick Japan

  Reina Matsushita (tel: +81 (0)80 2375 0295)

  Mayuko Harada (tel: +81 (0)90 9006 4968)

  Masashi Nonaka (tel: +81 (0)80 1037 7879)

  E-mail [email protected]

  Zdroj: Mori Building Co., Ltd.

  Sledujte nás na sítích

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace.

  König začal studovat a zůstává v superbicích. Pomáhat mu budou čeští mechanici

  Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku.

  UNHCR žádá konec praxe, kdy jsou ukrajinské děti v Rusku nabízeny k adopci

  Rusko porušuje základní principy ochrany práv dětí, když ukrajinským dětem mění pasy na ruské a dává je v Rusku k adopci. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Uvedl také, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na jeho úřad obrátil s žádostí, aby pomohl dětem z Ruskem okupovaných území na Ukrajině, na nichž se tato praktika odehrává.

  Washington je znepokojen eskalujícím napětím mezi Izraelem a Palestinou

  Washington vyjádřil znepokojení nad eskalací napětí mezi Izraelem a Palestinou. Izraelské síly ve čtvrtek zabily na Západním břehu devět Palestinců, včetně dvou civilistů. V pátek brzy ráno zachytila izraelská protiraketová obrana dvojici střel vypálených z Gazy, na město pak dopadly izraelské rakety. Tento požár se snaží uhasit OSN.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace.

  König začal studovat a zůstává v superbicích. Pomáhat mu budou čeští mechanici

  Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku.

  UNHCR žádá konec praxe, kdy jsou ukrajinské děti v Rusku nabízeny k adopci

  Rusko porušuje základní principy ochrany práv dětí, když ukrajinským dětem mění pasy na ruské a dává je v Rusku k adopci. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Uvedl také, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na jeho úřad obrátil s žádostí, aby pomohl dětem z Ruskem okupovaných území na Ukrajině, na nichž se tato praktika odehrává.

  Nová technologie přemění vodní páru nad oceány v pitnou vodu

  Američtí vědci vymysleli technologii, která přemění vodní páru na sladkou vodu. Vodní páry nad oceány se nachází téměř neomezené množství a podle studie to nezmění ani globální oteplování. Technologii proto lze označit za udržitelné řešení, jak zásobovat pitnou vodou lidi v suchých a chudších oblastech.