11.1 C
Czech
Čtvrtek 5. října 2023

Burger King stále zůstává v Rusku i přes slib, že tamní podnikání pozastaví

Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King nadále zůstává v Rusku, přestože již před více než rokem slíbil pozastavení podnikání na tamním trhu. Firma ohledně tohoto procesu stále nemá žádné aktualizace.

Binance plně opouští Rusko. Místní pobočku prodala startupu CommEX

Společnost Binance se rozhodla z Ruska zcela stáhnout a prodat celý svůj tamní byznys. Podle středečního oznámení uzavřela kryptoměnová společnost dohodu o prodeji s ruskou burzou CommEX za nezveřejněnou částku.

Společnost Huawei Cloud spouští finanční kontejnerový cloud, který umožní cloudově nativní core banking

Šanghaj 9. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – V dnešní digitální době, kdy data z cloudů přibývají neuvěřitelnou rychlostí, investuje stále více podniků do využívání cloudových nativních technologií s cílem zvýšit produktivitu a přenositelnost a zlepšit bezpečnost, výkon a předvídatelnost. Vytváření cloudově nativního základu z kontejnerových klastrů se stalo oborovým standardem.

William Dong, prezident Huawei Cloud Marketing, vystoupil 7. června na globální konferenci o inteligentním finančnictví Huawei Global Intelligent Financial Summit s hlavním projevem zaměřeným na poznatky z oboru a hodnotové nabídky a představil zde inovativní řešení Financial Container Cloud (finanční kontejnerový cloud). V návaznosti na svou strategii Everything as a Service (vše jako služba) se společnost Huawei Cloud snaží stát cloudovou základnou a průmyslovým nástrojem pro digitální transformaci. Banky budou zrychlovat tempo digitální transformace a chytrých financí ve třech směrech: odolná infrastruktura, modernizované finanční aplikace a konvergence finančních dat a umělé inteligence.

Nové řešení na summitu podrobně představil Hu Yuhai, viceprezident Huawei Cloud Stack: „Financial Container Cloud, jehož základem je Huawei Cloud Stack, je nasazen v lokálních datových centrech zákazníků. Jeho čtyřmi hlavními vlastnostmi jsou vysoký výkon, vysoká škálovatelnost a bezpečnost, dobrá udržovatelnost a vysoká úroveň otevřenosti a kompatibility.“

Mimořádně vysoký výkon

Financial Container Cloud obsahuje nejnovější cloudovou službu Huawei Cloud, CCE Turbo, která nabízí vynikající výkon a působivý zážitek.

CCE Turbo poskytuje vertikální optimalizaci a především transformuje síťové propojení mezi kontejnery a platformou IaaS (Infrastructure as a service, infrastruktura jako služba), čímž pomáhá zákazníkům přejít od „BUILD ON CLOUD“ (tvorby aplikací provozovaných na cloudu) k „BUILD IN CLOUD“ (tvorbě aplikací v cloudu). Pomocí průchozí síťové architektury dokáže zlepšit latenci systému o 20 %. CCE Turbo také podporuje širokou škálu síťových funkcí, jako je IPv4 a IPv6 dual stack, stejně jako Security Group a QoS.

Kontejnerová služba vyvinutá společností Huawei pomohla Čínské zemědělské bance (Agricultural Bank of China) snadno zvládnout nápory v nejvytíženějších hodinách, kdy dochází až k 600.000 transakcím za sekundu.

Rozšířené možnosti pro finančnictví, vysoká škálovatelnost a zabezpečení

Dodejme, že finanční podniky vyžadují od všech IT systémů flexibilitu a škálovatelnost.

Huawei Financial Container Cloud umožňuje škálování až na sto tisíc podů v rámci jednoho klastru, které mohou přibývat rychlostí deset tisíc podů za sekundu. Umožňuje také rozšíření napříč více klastry (cross-cluster) s jednotnou správou plánování a konzistentním fungováním. V neposlední řadě navíc posiluje zabezpečení podniků, a to včetně jejich poskytovatelů, klastrů a nájemců.

Pomocí kontejnerového cloudu Huawei modernizovala své podnikání například i Čínská poštovní spořitelna (Postal Savings Bank of China, PSBC), aby tak získala možnost rychle reagovat na zvýšení provozu, zkrátit vývojový cyklus aplikací a zaručit vysokou dostupnost služeb díky řešení s active-active uspořádáním klastrů.

Dobrá udržovatelnost: Komplexní analýza výkonu aplikací

Vzhledem k rostoucímu počtu cloudových aplikací jsou IT systémy stále složitější, což představuje výzvu pro údržbu aplikací.

Společnost Huawei poskytuje funkce správy výkonu aplikací (Application Performance Management, APM) a provozu a údržby aplikací (Application operation & maintenance, AOM), které zákazníkům pomáhají vytvořit komplexní systém monitorování a analýzy.

APM umožňuje globální sledování a analýzu řetězců volání aplikací. Na aplikace nemá žádný negativní dopad, zákazníkům pomáhá aplikace snadno spravovat a identifikovat problémy s výkonem.

AOM komplexně monitoruje aplikace a infrastrukturu na jednotném panelu a poskytuje analýzu aplikací, instancí, poskytovatelů a transakcí v reálném čase.

Kontinuální přispívání do open source a přední cloudově nativní technologie

Společnost Huawei soustavně vyvíjí a poskytuje projekty pro open source komunity, jako jsou KubeEdge, Kamada a Volcano.

Je také jediným začínajícím členem projektu CNCF (Cloud Native Computing Foundation) v Asii a prvním platinovým členem v Číně. Aktuálně je Huawei lídrem v oblasti cloud nativních technologií, zejména kontejnerových cloudových řešení. Její kódový přínos komunitě Kubernetes je v Asii na prvním místě.

V oblasti financí využívá kontejnerové služby Huawei pět ze šesti velkých státních bank v Číně a mezi její zákazníky patří také více než polovina akciových komerčních bank. Do dnešního dne nasadila služba Huawei Cloud více než 50 milionů kontejnerových instancí, včetně 200.000 instancí v největším provozu.

V budoucnu chce Huawei Cloud Stack spolupracovat se zákazníky z odvětví finančnictví na dalším společném rozvíjení kontejnerových technologií a pronikání do světa cloudu pro digitální budoucnost.

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2095737/image_845932_55145298.jpg

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2095752/image_845932_55146380.jpg

KONTAKT: Lavanda Wang, [email protected]

Sledujte nás na sítích

Nelegální migrace v EU roste raketovým tempem. Slovensko zavádí kontrolu na hranicích s Maďarskem

Slovensko ve středu oznámilo, že kvůli rostoucímu počtu nelegálních migrantů zavede dočasné kontroly na hranicích s Maďarskem, přičemž rozhodnutí navazuje na kroky Polska, České republiky a Rakouska. Země v posledních dnech zpřísnily kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem.

Soud vyměřil novinářce Ovsjannikovové v její nepřítomnosti 8,5 roku vězení

Moskevský soud vyměřil trest ve výši 8,5 roku vězení bývalé novinářce ruské státní televize Marině Ovsjannikovové, kterou shledal vinnou z šíření nepravdivých informací o ruské armádě. Učinil tak v její nepřítomnosti, neboť žurnalistka z Ruska uprchla a žije v zahraničí. Informovala o tom dnes ruská média. Ovsjannikovová se loni stala známou svým protestem proti ruské invazi na Ukrajinu v živém televizním vysílání.

DOPORUČUJEME

Bitgamo: První kryptografická burza na světě bez KYC a registrace účtu

Lucemburk 4. října 2023 (PROTEXT/Buy Media) - Bitgamo se rychle stává senzací na globálním trhu s kryptoměnami, protože nabízí výměnu kryptoměn za fiat měnu...

Byla vydána nová generace ASIC Miners

Hongkong 4. října 2023 (PROTEXT/Buy Media) - Společnost ASICRUN právě oznámila vydání nové generace kryptografických ASIC těžařů AR1 Miner, AR2 Miner a EliteAR Miner....

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rozžhavená Amazonka vyplavuje mrtvá těla ohrožených „růžových delfínů“

Amazonka v Brazílii vyplavuje na břeh mrtvá těla ohrožených delfínovců amazonských, vzácných a vysoce ohrožených sladkovodních delfínů. Tato úmrtí podle odborníků nejspíše souvisejí s extrémními teplotami vody, zatím se však snaží vyloučit i jiné příčiny, jako je bakteriální infekce.

Nelegální migrace v EU roste raketovým tempem. Slovensko zavádí kontrolu na hranicích s Maďarskem

Slovensko ve středu oznámilo, že kvůli rostoucímu počtu nelegálních migrantů zavede dočasné kontroly na hranicích s Maďarskem, přičemž rozhodnutí navazuje na kroky Polska, České republiky a Rakouska. Země v posledních dnech zpřísnily kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem.

Soud vyměřil novinářce Ovsjannikovové v její nepřítomnosti 8,5 roku vězení

Moskevský soud vyměřil trest ve výši 8,5 roku vězení bývalé novinářce ruské státní televize Marině Ovsjannikovové, kterou shledal vinnou z šíření nepravdivých informací o ruské armádě. Učinil tak v její nepřítomnosti, neboť žurnalistka z Ruska uprchla a žije v zahraničí. Informovala o tom dnes ruská média. Ovsjannikovová se loni stala známou svým protestem proti ruské invazi na Ukrajinu v živém televizním vysílání.

Hunter Biden odmítl vinu v případu nákupu zbraně, požádá o zamítnutí obžaloby

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, dnes u soudu odmítl vinu poté, co byl obžalován ze tří zločinů spojených s nákupem a držením střelné zbraně v roce 2018. Jeho právník zároveň avizoval žádost o smetení případu ze stolu na základě americké ústavy. Informovala o tom agentura AP, podle níž věc směřuje k hlavnímu líčení na pozadí předvolební kampaně, v níž bude Biden starší usilovat o znovuzvolení prezidentem.

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, krok kritizovala Moskva

Arménský parlament dnes ratifikoval přistoupení země k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC). Informovaly o tom světové agentury. Plán Jerevanu připojit se k ICC, jenž před časem vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, už dopředu kritizovala Moskva. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes označil krok Jeveranu za nekorektní z hlediska bilaterálních vztahů.