-5.5 C
Czech
Úterý 6. ledna 2026
Protext ČTKShincheonji z jiného úhlu pohledu: Láska, mír a svoboda

Shincheonji z jiného úhlu pohledu: Láska, mír a svoboda

Praha 11. března (PROTEXT) – Nové křesťanské společenství Shincheonji (dále jen SCJ), které je v posledních 7 letech v České republice velice aktivní, otevírá své aktivity veřejnosti a umožňuje náhled do svých řad. Přesto, že je tato nově vznikající církev v České republice považována některými lidmi za kontroverzní, když nahlédnete blíže, můžete vidět, že se od jiných křesťanských církví příliš neliší. SCJ jako mnoho dalších společenství pořádá řadu dobrovolnických aktivit a snaží se vnést do společnosti mír, pochopení a lásku.

SCJ jako taková má mnoho oddělení. Dobrovolnické oddělení je jedno z nich. Členové církve se scházejí a pořádají téměř každý týden události, které napomáhají naší společnosti a zvelebují naše okolí. Jednou z aktivit, kterou SCJ pořádá, je úklid veřejných prostor. Již od roku 2020 uklízí každý druhý týden v měsíci pražské parky, lesy, hřiště a další místa, kde je to potřeba. Jelikož církev nemá své členy pouze v Praze, rozšiřuje se tato aktivita postupně do celé České republiky. Od roku 2022 byla tato akce pojmenována ‚Díky Zemi‘. Vedoucí oddělení dobrovolnictví církve SCJ řekla: „Země nám dává vše co potřebujeme – vodu, vzduch, světlo… my se snažíme Zemi poděkovat tím, že ji uklízíme.“

V tomto roce proběhla akce již dvakrát a pokaždé se jí účastnilo více než 40 členů. Poslední událost ‚Díky zemi‘ byla minulý víkend, kdy členové SCJ uklízeli na Vyšehradě, Vítkově, v Karlíně a dalších místech České republiky. Zapojil se také člen, který byl zrovna v Gruzii a uklízel v hlavním městě Tbilisi. V rámci události se vyhlašuje i soutěž o největší počet nasbíraných odpadků nebo o nezajímavější odpadek. Další ‚Díky Zemi‘ se bude konat v březnu o víkendu 19.-20.3. O Vánocích dobrovolnické oddělení společně s MAW teamem (viz níže) navštívili Domov seniorů, kde hráli Vánoční hru. Členové církve SCJ dále pomáhají studentům všech věkových kategorií s výukou. V současné době doučují v pražských knihovnách – každý týden jsou k dispozici v knihovně v Dejvicích a Bohnicích. V minulém roce založili členové SCJ speciální tým s názvem Make a Way Creative team (MAW), jehož touhou je do srdcí lidí zasévat lásku, mír a svobodu skrze kulturu, filmy, písně a dobrovolnictví. Na konci února tento tým pořádal neobvyklou událost s názvem ‚JednoDuše‘. Cílem této akce, na kterou byla zvána celá široká veřejnost, bylo připomenout si, že každý z nás je milován. Proto se promítal krátký film, který vytvořili členové církve s názvem ,,Jsi milován’’. Každý, kdo se účastnil této události, si mohl znovu uvědomit, kolik lásky každý den dostáváme od Boha a od lidí kolem nás, které si často ani nevšimneme. Program začal chválami, následoval krátký film a na konec byl prostor pro zamyšlení. Součástí byla i prohlídka galerie, kde účastníci mohli vidět fotografie z denního života různých lidí, kteří zachytili okamžiky, kdy se cítili milováni. Galerie byla ke zhlédnutí v prostorách SCJ na pražské Palmovce a pro diváky, kteří se připojili online, bylo připraveno krátké video z galerie. Make a Way Creative tým chtěl touto událostí ukázat všem lidem cestu k lásce. Všechny akce a pozvánky na aktivity církve SCJ jsou dostupné na oficiálních webových stránkách nebo YouTube kanále.

Kontakt:

czech@shincheonji.cz

www.shincheonji.cz

Reklama

Doporučujeme

Macron, Starmer a Zelenskyj podepsali prohlášení o zárukách pro Ukrajinu

Lídři Francie, Británie a Ukrajiny podepsali podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na okraj dnešního jednání koalice ochotných v Paříži společnou deklaraci o budoucích bezpečnostních zárukách pro Ukrajinu. Informovala o tom agentura Reuters.

Babiš: Muniční iniciativa může pokračovat, když ji budou financovat jiné státy

Peníze ze státního rozpočtu česká vláda na muniční iniciativu pro Ukrajinu dávat nebude, lze v ní ale pokračovat za podmínky, že ji budou financovat jiné státy. Po dnešním jednání lídrů zemí takzvané koalice ochotných to českým novinářům v Paříži řekl premiér Andrej Babiš.

Seriál Hannah Montana slaví 20 let. Miley Cyrus připomněla svou roli ikonickým účesem

Miley Cyrus se objevila na filmovém festivalu v Palm Springs s účesem, který okamžitě připomněl éru Hannah Montana. Zpěvačka zároveň potvrdila, že na plánech k 20. výročí seriálu se pracuje. Detaily si zatím nechává pro sebe. Fanoušci tak mohou jen čekat, kdy přijde další oznámení.

Rozmach umělé inteligence přináší větší zátěž pro životní prostředí

Umělá inteligence se rychle stává běžnou součástí našeho života. Zároveň s její oblibou roste i ekologická stopa. Datová centra spotřebují stále víc energie a vody a bez jasných pravidel hrozí, že technologický boom zpomalí plnění klimatických cílů.

Ve Francii za zavřenými dveřmi soudí učitele tance, co zneužil desítky žen

Před soudem v jihofrancouzském městě Aix-en-Provence stanul muž obviněný z dlouhodobého omamování a sexuálního zneužívání žen, přičemž některé z útoků si měl tajně natáčet. Proces, který začal za zavřenými dveřmi, patří k nejzávažnějším případům sexuálního násilí projednávaným ve Francii v posledních letech.

Papež Lev XIV. uzavřel svatý rok 2025

Zavřením Svaté brány v bazilice svatého Petra dnes papež Lev XIV. symbolicky ukončil svatý rok 2025. Do Říma během jubilea dorazily desítky milionů věřících a Vatikán už oznámil i termín dalšího mimořádného jubilea.

Nejnižší mzda v roce 2026 vzrostla na 22 400 korun

Od 1. ledna 2026 roste minimální mzda na 22 400 korun měsíčně, při plném úvazku 40 hodin týdně to odpovídá 134,40 koruny na hodinu. Změna platí pro celý rok 2026 a promítne se do výdělků lidí na nejnižších mzdách i do mzdových rozpočtů zaměstnavatelů.

Izrael bombardoval Libanon, podle prezidenta ohrožuje zasedání komise o příměří

Izrael provedl další vzdušné útoky na jižní Libanon. V noci na dnešek bombardoval třípatrovou budovu ve třetím největším pobřežním městě Sidon, poblíž nemocnice Ráí. Libanonský prezident Joseph Aún útok odsoudil jako úmyslnou snahu Izraele zabránit zasedání výboru pro monitorování příměří mezi Izraelem a militantním hnutím Hizballáh, které se má uskutečnit tuto středu. Napsal to libanonský deník L'Orient-Le Jour (OLJ).

Machado ocenila útok USA na Venezuelu jako velký krok pro lidstvo a svobodu

Šéfka venezuelské opozice a nositelka Nobelovy ceny za mír María Corina Machado v rozhovoru se stanicí Fox News uvítala intervenci Spojených států ve Venezuele jako velký krok pro lidstvo a svobodu. Do Venezuely se chce vrátit co nejdříve. Prohlásila, že ze své vlasti, která disponuje největšími ropnými zásobami na světě, hodlá učinit energetické centrum Ameriky. Speciální síly USA v sobotu zaútočily na Venezuelu a unesly jejího prezidenta Nicoláse Madura do USA, kde čelí obviněním z podílu na pašování drog do země.

Trump slíbil přístup k venezuelskému ropnému bohatství a investoři na to slyší

Akcie energetických gigantů rostou po únosu venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Investoři jsou optimističtí, americký prezident Donald Trump totiž uvedl, že USA budou jihoamerickou zemi dočasně řídit, a že uvolní obrovské zásoby její ropy.

U prezidentského paláce v Caracasu létaly drony a střílelo se

U prezidentského paláce v Caracasu se v pondělí večer objevily neidentifikované bezpilotní letouny a ozývala se střelba a výbuchy, když proti dronům zasáhly bezpečnostní složky. Napsala to dnes ráno agentura AFP a web Infobae s odvoláním na svědky. Incident se stal dva dny poté, co autoritářského prezidenta Nicoláse Madura v sobotu unesly americké jednotky do Spojených států. Venezuelské úřady později uvedly, že policie pouze sáhla k varovným výstřelům proti dronům, které v oblasti letěly bez povolení.

Kolumbie je velmi nemocná. Trump pohrozil útokem

Americký prezident Donald Trump naznačil možný vojenský úder na Kolumbii poté, co nařídil únos venezuelského diktátora Nicoláse Madura. Kolumbijského prezidenta Gustava Petra obvinil ze zapojení do obchodu s kokainem. Petro pohrozil, že se v případě útoku sám chopí zbraně.

Úřady v Rusku a na Ukrajině hlásí mrtvé a raněné po vzájemných dronových útocích

Jeden člověk přišel o život a dva lidé utrpěli zranění při ukrajinském dronovém útoku v ruské Tverské oblasti, uvedl dnes úřad jejího gubernátora Vitalije Koroljova. Dva lidé zahynuli při náletech ukrajinských dronů v Belgorodské oblasti na západě Ruska, informoval tamní gubernátor Vjačeslav Gladkov. Tři mrtvé a sedm raněných si vyžádaly ruské útoky v ukrajinských regionech, napsal server Ukrajinska pravda s odvoláním na úřady v Doněcké, Chersonské a Záporožské oblasti na východě a jihovýchodě země.

Maduro si pro boj s USA najal právníka Juliana Assange

Zadržený venezuelský prezident Nicolás Maduro stanul před soudem. V New Yorku ho bude hájit právník, který roky vedl obranu zakladatele WikiLeaks Juliana Assange. Případ otevírá otázky imunity hlav států, legality zásahu amerických sil i hranic americké jurisdikce.

Rodríguez se oficiálně stala prozatímní prezidentkou Venezuely

Venezuelská viceprezidentka Delcy Rodríguez se dnes po složení přísahy oficiálně stala prozatímní prezidentkou země, napsaly agentury. Do funkce se dostala poté, co v sobotu americké speciální síly zajaly autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Nejvyšší soud již dříve nařídil, aby převzala funkci hlavy státu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama