2.3 C
Czech
Pondělí 2. března 2026
SportSestup z Ligue 1 spustil vřavu. Běsnící fanoušci přímo na hřišti napadli...

Sestup z Ligue 1 spustil vřavu. Běsnící fanoušci přímo na hřišti napadli své vlastní hráče

Deset ligových titulů, nálepka historicky nejlepšího týmu celé Francie. Jenomže letošní sezona se z pohledu Saint-Etienne nenesla ve zrovna ideálním duchu. Francouzský gigant skončil v lize na příčce zajišťující záchranářské play off, v tom se ale úspěch nekonal. Vytočení fanoušci si po závěrečném hvizdu šli s hráči vše vyříkat.

Nebyla to excelentní sezona, už, už to ale vypadalo, že je St. Etienne z nejhoršího venku. Desetinásobní šampioni Francie se dostali do baráže a status Ligue 1 měli za úkol zachránit proti druholigovému Auxerre. Nepovedlo se, po remíze venku 1:1 a domácí prohře na penalty 1:2 „Zelení“ končí.

Pro klub jde o katastrofu neskutečných rozměrů. Ještě před pár lety se ve městě hrála základní skupina Evropské ligy, teď se bude jezdit na menší druholigové stadiony. Koho sestup mrzí ze všeho nejvíce, jsou fanoušci, kteří platí za jedny z nejemotivnějších v celé zemi. Právě ti se po hvizdu postarali o velkou ostudu.

Konec v Ligue 1 si šli s hráči vyříkat přímo na hřiště. Napadli své vlastní hráče, do VIP zóny házeli světlice a podle francouzského deníku L’Equipe způsobili celkem 19 menších zranění. Jejich chováním se bude zabývat disciplinární komise a je dost zřejmé, že budou padat velké tresty. Tohle prostě nejde.

K celé situaci se na Twitteru vyjádřil také plzeňský kanonýr a francouzský hráč Jean-David Beauguel. Ani jemu se chování jeho krajanů nepozdává. „Jeden z největších klubů ve Francii bude hrát v příští sezóně druhou ligu… jen ve Francii můžete vidět takové situace u fanoušků, a to se v této sezóně stalo několikrát, ostuda francouzského fotbalu,“ pronesl a připomněl třeba incident ze začátku sezony, kdy byl dokonce přerušen a ukončen zápas mezi Marseille a Nice.

Auxerre je po 11 letech zpátky

Na jedné straně smutek, na té druhé radost. Do nejvyšší francouzské soutěže se vrací AJ Auxerre po dlouhých 11letech. Klub, jehož barvy hájil třeba český fotbalista René Bolf nebo hvězdy typu Djibril Cissé a Laurent Blanc, se potácel v nižších soutěžích od roku 2011, teď ale míří zpátky na vrchol. Naopak St. Etienne po 19 letech elitní soutěž opouští.

Reklama

Doporučujeme

Údery na Teherán pokračovaly i večer, podle svědků zasáhly i nemocnici

Výbuchy v Teheránu dnes pokračují i po setmění, píší agentury AP a AFP. Státní televize uvedla, že jeden úder zasáhl její sídlo a podle íránských státních médií přestala vysílat. Další média tvrdí, že večerní údery zasáhly v Teheránu i jednu nemocnici, což agentuře Reuters potvrdili i svědci. Izraelská armáda uvedla, že její síly dnes ničily vojenské objekty, například velitelská stanoviště.

Trump souhlasí s jednáním s íránskými představiteli, kteří přežili údery

Americký prezident Donald Trump souhlasí s jednáním s íránskými představiteli, kteří přežili americké a izraelské údery z posledních dvou dnů. Podle agentury Reuters to Trump řekl v rozhovoru, který zveřejnil časopis The Atlantic. V jiném rozhovoru Trump řekl, že americké a izraelské údery zabily 48 vysokých íránských představitelů. Mezi nimi je podle předchozích informací i íránský vůdce Alí Chameneí, což přiznal i samotný Írán.

Íránský režim potvrdil smrt Chameneího a podle některých se blíží svému konci

Íránský teokratický režim dnes potvrdil smrt nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího a podle některých západních představitelů se režim blíží svému konci. Teherán i další části více než 90milionové blízkovýchodní země nadále čelí úderům Spojených států a Izraele, v reakci na něž Írán útočí na Izrael a další země regionu. Jen v Izraeli si dnes tyto útoky vyžádaly devět mrtvých a desítky zraněných, od sobotního začátku úderů zemřeli také tři američtí vojáci. ČR je připravena vyslat okamžitě repatriační lety do Egypta pro Čechy, kteří jsou v Izraeli.

Útok USA a Izraele v Íránu zabil 43 členů bezpečnostních sil

Vzdušný úder USA a Izraele na budovu pohraniční stráže na západě Íránu dnes zabil 43 členů bezpečnostních složek a desítky lidí zranil. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na íránskou agenturu Mehr.

Íránský raketový útok v izraelském městě Bejt Šemeš zabil devět lidí

Nejméně devět lidí dnes zahynulo poté, co íránská raketa zasáhla synagogu a kryt v izraelském městě Bejt Šemeš, které leží západně od Jeruzaléma. Zraněných je několik desítek, píší izraelská média. Izraelská armáda zahájila vyšetřování, proč se jí raketu nepodařilo sestřelit.

Ukrajina a Rusko informují o obětech po vzájemných útocích

Čtyři lidé přišli dnes o život při ruském ostřelování Chersonu na jihovýchodě Ukrajiny, další člověk byl zabit a čtyři zraněni při ruských útocích na sousední Dněpropetrovskou oblast, informovaly ukrajinské úřady. Rusové podle místních úřadů zaútočili také na Oděsu na jihu země a na Charkov na východě Ukrajiny. V Brjanské oblasti na západě Ruska ukrajinský dron při útoku na osobní auto zabil ženu, oznámil gubernátor Alexandr Bogomaz.

Rusko v únoru vypálilo proti Ukrajině nejvíce střel od začátku roku 2023

Rusko letos v únoru vypálilo proti Ukrajině více raket a střel než v kterémkoli jiném měsíci přinejmenším od začátku roku 2023, a to zejména při nočních útocích na energetickou síť, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na vlastní analýzu údajů, které každý den zveřejňuje ukrajinské letectvo.

Nejméně devět lidí bylo zabito v Pákistánu, když dav vpadl na konzulát USA

Devět lidí bylo dnes zabito v Pákistánu, když stovky lidí napadly americký konzulát v přístavním městě Karáčí. Nejméně 25 dalších osob utrpělo zranění při prudkých střetech s bezpečnostními silami; někteří jsou v kritickém stavu a počet obětí může ještě stoupnout. Dav rozlítily zprávy o smrti íránského nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího. Informovala o tom agentura AP.

Belgie zadržela tanker z ruské stínové flotily, chystá se jej zabavit

Belgické speciální síly zadržely v Severním moři tanker z tzv. ruské stínové flotily obcházející sankce. Po připlutí do přístavu Brusel loď zabaví, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na členy belgické vlády. Belgický zásah ocenil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Salač po děsivé nehodě v Thajsku dojel devatenáctý

Úvod závodu Moto2 ve Velké ceně Thajska poznamenala vážná havárie Davida Alonsa. Kolumbijec spadl přímo pod motocykl Filipa Salače a následně ho trefil ještě stroj Australana Senny Agiuse. Závod se několikrát zastavil červenými vlajkami a po restartu český jezdec dojel devatenáctý, vyhrál Manuel González.

Írán pokračuje v útocích na cíle v Izraeli a státech Perského zálivu

Írán dnes pokračuje v raketových útocích na cíle v Izraeli a státech Perského zálivu. Výbuchy se ozývají v Dubaji, Dauhá a Manámě, informovala agentura AP a zpravodajský server Al-Džazíra. Už dříve agentury informovaly, že se dnes poprvé stal terčem íránských dronů Omán.

Akcie Netflixu po ústupu z boje o Warner Bros. posílily

Bitva o Warner Bros. Discovery směřuje k vítězství Paramount Skydance poté, co Netflix odmítl dál přihazovat. Zatímco na trhu se řeší hlavně, kdo převezme jednu z největších hollywoodských značek, v zákulisí se rozplétají i důvody, proč se Netflix z rozjeté dražby stáhl.

Írán hlásí 108 mrtvých po zásahu dívčí školy v Minábu

V Minábu na jihu Íránu zemřelo podle íránských úřadů nejméně 108 lidí po zásahu dívčí školy. Incident přišel během vln úderů na íránské cíle, které vedou Spojené státy a Izrael, a Teherán zároveň hlásí stovky dalších obětí napříč zemí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama