Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Šéf Twitteru se postavil proti Muskovi. Trvá na společností uvedeném čísle spamových účtů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dohoda o prodeji Twitteru podnikateli Elonu Muskovi je v současnosti pozastavená. Nejbohatší muž světa se totiž snaží dopátrat pravého čísla spamových účtů aktivních na známé sociální síti. Podle něj je totiž vyšší, než vedení Twitteru uvádí. V pondělí se proti jeho tvrzení postavil šéf Twitteru Parag Agrawal. Informoval o tom server BBC a CNN.

  Podnikatel Elon Musk a šéf Twitteru Parag Agrawal se pustili do diskuze ohledně přesného čísla aktivních spamových účtů na známé sociální síti. Nejbohatší muž světa totiž odmítl v dohodě o prodeji Twitteru za 44 miliard dolarů pokračovat, dokud se jej nedopátrá.

  Podle něj je totiž odhad mnohem vyšší, než vedení Twitteru uvádí. V pondělí o tom informoval server BBC.

  Šéf Twitteru Parag Agrawal se však proti Muskovi postavil, když tvrzení firmy bránil v několika dlouhých příspěvcích na Twitteru. Podle něj je tak aktivních spamových účtů denně na Twitteru méně než 5 procent všech uživatelů.

  Denně jich také sociální síť odstraní na 500 tisíc a zablokuje další miliony. Podle Muska je však reálné číslo až čtyřikrát vyšší.

  Na zmíněné tweety pak známý podnikatel odpověděl Agrawalovi smajlíkem připomínajícím hovínko. Analytikové však v současnosti spekulují, zda se Musk nesnaží obchodní dohodu pouze pozdržet, aby z ní mohl případně vycouvat.

  Sdíleli jsme s Elonem naše výpočetní procesy, oznámil šéf Twitteru

  Pozastavení dohody by mohl Musk využít k vyjednání levnějšího prodeje. V pondělí totiž podnikatel na technologické konferenci uvedl, že pozměnění obchodní dohody s představenstvem Twitteru „není vyloučené“.

  Čísla týkající se spamových účtů na Twitteru pak odhadují programátoři známé sociální sítě interně dle veřejných i soukromých dat. Společnost však v minulosti uvedla, že výsledky nejsou nezávisle ověřené.

  Ani Musk ale podle serveru CNN Business neupřesnil, jakými metodami se dostal ke svému odhadu spamových účtů. „Jak potom inzerenti vědí, co doopravdy dostávají za své peníze? Tahle informace je zásadní pro finanční zdraví celého Twitteru,“ okomentoval však dále Musk příspěvky šéfa populární sociální sítě.

  „Před týdnem jsme s Elonem sdíleli přehled našeho výpočetního procesu a těšíme se na další konverzaci s ním, i vámi všemi,“ dodal zase šéf Twitteru Parag Agrawal na svém twitterovém účtu.

  Cena akcií Twiteru pak v posledních týdnech klesla pod 38 dolarů. Snížila se také po pondělní twitterové diskuzi mezi Muskem a Agrawalem. Podle obchodní dohody za 44 miliard dolarů jsou však akcie naceněné na 54,20 dolarů za kus.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS